To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Częstochowskie przedszkola - proszę o informacje i opinie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Paula.
Zastanawiałam się czy zamieścić tego posta na forum regionalnym. Wiem, że na forum jest troszkę częstochowskich mam, ale jakoś mało jesteśmy widoczne. A że moja prośba dotyczy przeszkoli to pozwalam sobie tutaj. Najwyżej zostanie przeniesiony.

Mam prośbę abyście opisały przedszkola do których chodzą wasze pociechy, żłobki także.
Interesuje mnie wszystko icon_smile.gif
Przymierzam się do wysłania Kingi do przedszkola lub może jeszcze żłobka, od września, a może nawet wcześniej.
Pecia
To zalezy gdzie mieszkasz, bo w Czestochowie raczej nie praktykuje sie dowozenia daleko dzieci wink.gif

Zuzia chodzila na Północy, bylam bardzo zadowolona, jedyny minus jak dla mnie to zerówka w przedszkolu.
Dlatego Jaska daje od wrzesnia do tego przedszkola,
ale juz do zerówki dam go do szkoly.
Paula.
Ciociu Peciu to ja poproszę więcej szczegółów, bo przedszkole na Północy bardzo mi pasuje. Ja co prawdę mieszkam na Wyczerpach, ale to niedaleko no i moje rodzice mieszkają na Północy icon_biggrin.gif

Generalnie interesują mnie przedszkola od centrum w kierunku Tysiąclecia i Północy oraz na Wyczerpach. No okolice Parkitki też by wchodziły w rachubę.
Pecia
napisz co Cie interesuje, konkretnie
zapisy na rok 2006-2007 sa od marca
Paula.
Przede wszystkim dwie rzeczy:
- czy przyjmujÄ… dzieci od 2 lat ?
- czy istnieje możliwość indywidualizacji diety dziecka (Kinga jest alergikiem) ?
Poza tym jakie są zajęcia dodatkowe (rytmika, język itp.) i w jakiej cenie ?
Czy jest logopeda itp.?
Czy przedszkole ma ładny plac zabaw i czy dzieci często wychodzą na dwór?

Sama nie wiem co jeszcze może być istotne.
Oczywiście jaka jest atmosfera, jak dzieciaki odbierają przedszkole itd.

A i oczywiście gdzie dokładnie jest to przedszkole?

I jeszcze jedno, dlaczego zerówka w przedszkolu to minus ?
Pecia
Przedszkole jest na ul Michalowskiego

Jest plac zabaw, z tym,ze na spacery wychodza tylko przy Å‚adnej pogodzie icon_sad.gif
Tlumacza to tym,ze to rodzice nie chca,zeby dzieci chodzily np gdy jest wiatr, snieg... Dla mnie to byl minus.
Jest duzo zajec dodatkowych, jest rytmika, zajecia plastyczne, angielski wink.gif
Zuzia chodzila na plastyke i angielski, byla bardzo zadowolona.
Nie wiem jak z przyjmowaniem dzieci od 2 lat, musialabys sie dowiedziec .
Ale chyba przyjmuja cos mi sie wydaje,ze byly takie maluszki w maluchach. Zapisy sa od marca icon_exclaim.gif
Cen Ci nie podam bo Zuzia juz drugi rok nie chodzi.
Ale 2 lata temu placilam ok 200 zl razem z plastyka i angielskim.

Atmosfera jest fajna, fajna jest dyrektorka, zyczliwa, widac ,ze lubi dzieci, wklada w to przedszkole serce wink.gif
Organizuja dzieciom rozne wyjscia. Jezdza do teatru, na wycieczki ( te starsze) sa festyny, jasełka, dni babć/dziadkow, mam i ojców icon_lol.gif

Jasiek tez jest alergikiem i z tego co wiem mozna umowic sie jaka ma byc dieta dziecka. Sa bardzo zyczliwi wink.gif
Wlasnie z tego wzgledu bardzo odpowiada mi to przedszkole.
Bo ta alergia pokarmowa to duzy problem .
Pecia
A co do zerówki, to sa moje przemyslenia wink.gif
Na przkladzie Zuzi widze,ze nie byla dobrze przygotowana do szkoly po przedszkolu.
Jednak wiecej sie bawili niz "uczyli" wink.gif Wszytsko bylo takie: "jeszcze maja czas, w szkole beda sie uczyc..." a potem okazalo sie ,ze I klasa juz leci z programem i nikt nie patrzy ,ze dzieci maja rozny poziom przygotowania.
Te przedszkolne dzieci mialy duze zaleglosci icon_confused.gif
A dzieci, ktore przyszly do I klasy po zerowce szkolnej,byly lepiej przygotowane.
Wiec ja chce dac teraz Jasia do 5 latków ( no od wrzesnia) a potem do zerówki do szkoly.
Paula.
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Dla mnie to ograniczenie wychodzenia z powodu pogody też byłoby minusem. Kinga praktycznie codziennie jest na spacerze. Nawet jak były te okropne mrozy wychodziła dwa razy po 30 minut. Mała uwielbia być na dworze.
Ale dieta ważniejsza, także pod tym względem mają duży plus.
Muszę się tam wybrać i pogadać osobiście.
Czy mogÅ‚abym CiÄ™ jeszcze pomÄ™czyć ? icon_wink.gif – w którym to dokÅ‚adnie jest miejscu, MichaÅ‚owskiego jest dosyć dÅ‚uga ?

Tak się zastanawiam czy nie ma więcej częstochowskich mam na forum icon_question.gif
Pecia
jutro podam, ci dokladny adres icon_biggrin.gif
Pecia
ul Michałowskiego 32
wjezdza sie miedzy bloki przy takim fioletowym domku ( solarium ? )

bylam dzis, karty zapisowe JUZ powoli wydaja
ceny sa mniej wiecej takie same jak 2 lata temu icon_biggrin.gif
Paula.
Dziękuję.
Teraz muszę się tam wybrać.


A inne mamy i inne przedszkola icon_question.gif icon_sad.gif
Pecia
chyba nie ma wiecej mam czestochowskich na forum icon_sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.