To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

GŁÓWNE PRZYKAZANIA DLA ODCHUDZAJĄCYCH SIĘ

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Anuk
Nie najadaj się do syta. Mimo, ze wstaniesz od stołu z lekkim uczuciem głodu, po kilku minutach poczujesz, ze jesteś najedzony.

Nie traktuj jedzenia jako sposobu na zabijanie czasu.

Jedz to, co wymaga intensywnego żucia. Żucie zaspokaja apetyt.

Nie popijaj jedzenia - dzięki temu zjesz mniej.

Nie daj się skusić na słodycze i inne smakołyki.

Licz kalorie.

Nie usprawiedliwiaj swojego łakomstwa.

Na stole, zamiast słodyczy, postaw surowe warzywa.

Nie zaspokajaj głodu alkoholem.

Nie wychodź z domu bez śniadania, a swoja dzienna porcje jedzenia dziel na więcej posiłków.

Pij napoje niesłodzone, wodę mineralną, herbatę, napary z ziół; soki owocowe również zawierają kalorie, które w ogólnym bilansie podnoszą dzienne spożycie kalorii.

Prowadź codzienne notatki i dodawaj zjedzone kalorie pilnie przestrzegając, aby nie przekraczać ustalonego dziennego limitu.

Nie sięgaj po jedzenie, gdy nie czujesz głodu, pilnuj stałych godzin posiłków, pamiętaj, że najwięcej możesz zjeść na śniadanie, aby mieć czas na spalenie kalorii.

Nie zajadaj smutków i stresów, nie jedz podczas oglądania telewizji lub czytania książki.

Unikaj dań typu fast-food - zapiekanek, hamburgerów, pizzy.

Zamiast majonezu dodawaj do sałatek sosy z jogurtu.

Unikaj dodawania tłustych sosów do ziemniaków, kasz i makaronów.

Nie dodawaj śmietany do zup, zastąp ją jogurtem.

Spożywaj mleko niskotłuszczowe, chude sery i jogurty.

Spróbuj nie smarować pieczywa masłem ani margaryną - tłuszcz roślinny spożyj w postaci oliwy do surówki warzywnej.

Unikaj kiełbas, pasztetów i podrobów - znajduje się w nich największa ilość tłuszczu.

Potrawy z chudego mięsa, drobiu i ryb gotuj lub piecz w folii lub na grilu zamiast je smażyć.

Zamiast mięsa jedz więcej ryb i drobiu.

Połowa tłuszczu, który jemy, znajduje się w mięsie. Dlatego przed przyrządzaniem usuwaj z mięsa widoczne kawałki tłuszczu.
Marghe
Jedz pałeczkami icon_biggrin.gif ... dłużej to potrwa i szybciej Twój mózg zarejestruje informację "najadłam sie".
Sprawdziłam na sobie.
M.
Anuk
Marghe,w ten sposób to ja bym nic nie zjadła icon_sad.gif
Marghe
I o to chodzi wink.gif

To naprawe działa , im dłużej sie je tym szybciej dociera do mozgu, że już starczy.
M.
Anuk
to może jeść rękami - ale za to spagetti ?? icon_smile.gif
Marghe
.. i ryz łapkami icon_biggrin.gif
Anuk
No widzisz icon_exclaim.gif Można bardziej po naszemu icon_wink.gif a nie zaraz pałeczkami icon_lol.gif
Marghe
A ty myślisz, ze ja umiem pałeczkami sie poslugiwac??? Dlatego tak długo to trwało icon_biggrin.gif
M.
Anuk
Marghe icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
Ty mnie nie denerwuj, to ja się prawie kompleksów nabawiłam, a ty mi tu teraz wyjazd robisz, że też nie umiesz icon_wink.gif To ja będę jadła zupę widelcem (efekt powinien być podobny)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.