To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kiedy dziecko zaczyna pisać ;-)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

beattta
Julka od jakiegoś czasu pisze. Raz lepiej, raz gorzej. Oto jeden z pierwszych listów, wiersz z przedszkola (wersja oryginalna do wglądu u mnie icon_wink.gif ):

Droga bapću, drogi datku
Wszsc was kochamy
I dlatego wlaśine dzsiaj zaśipjewm
Bśće wćośz podni byli
Bśce cogle nas kochali
Bo my was bedzemy wjeszne

Łamaczki kodów - do dzieła icon_biggrin.gif

p.s. czekam na inne propozycje do złamania
addera
Droga bapću, drogi datku
Droga Babciu, drogi Dziadku
Wszsc was kochamy
Wszyscy Was kochamy
I dlatego wlaśine dzsiaj zaśipjewm
I dlatego własnie dzisiaj zaśpiewamy
Bśće wćośz podni byli
Byście wciąż pogodni byli
Bśce cogle nas kochali
Byście ciągle nas kochali
Bo my was bedzemy wjeszne
Bo my Was będziemy wiecznie
addera
A na łamanie głowy :
co to kubielaska icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

ulubiona Michała icon_wink.gif
marghe.
kiełbaska?
adzia
Wujku drogi Mietku
zkładam tobie
DOminika
Mietku
Mietku

icon_smile.gif
Kari07
Kurcze, ja teraz się głowie nad zagadnieniami ortografii - jak tu przystępnie młodemu wyjaśnić icon_smile.gif
Lubi pisać listę zakupów i rozwiazywac krzyzówki dla dzieci , częściowo sam ale część mu dyktuję.
I wychodzą zawiłosci naszego jezyka: dlaczego h a ch, rz a nie ż, u a nie ó.
I jak na razie robię niepedagogicznie -bo tak a reszta będzie w szkole icon_smile.gif
beattta
Addera, błyskawicznie sobie poradziłaś icon_biggrin.gif Poszukam dla Ciebie coś trudniejszego icon_wink.gif

Adzia, Dominika to chyba bardzo lubi tego wujka Mietka 03.gif

CYTAT(Kari07)
I wychodzą zawiłosci naszego jezyka: dlaczego h a ch, rz a nie ż, u a nie ó.


Albo kiedy ś a kiedy si, ć czy ci?
Gramatyka dla nich jeszcze jest zbyt skomplikowana. Julce na razie nie tłumaczę. Zapamiętuje pisownię wyrazów, które pisze częściej (albo i nie icon_wink.gif )
miriam b
Nooo u nas Ulka najlepiej błędy robi...:)ja ryje pół dnia jka mi tak sms wyśle np...icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gifa dziewczyny w pracy sikają:)
addera
CYTAT(marg.)
kiełbaska?


Brawo brawo_bis.gif


wygrała Pani .....



talon na balon 04.gif
adzia
Ale wiesz Beattta co jest najlepsze icon_wink.gif To, że ona napisze, ale potem nie wie, co napisała, bo jeszcze nie potrafi czytać icon_smile.gif
Ida.dorota
Dziewczyny, nie martwcie się ta ortografią
Ola jeszcze w zeszłym roku pisała podobnie, robiła tyle błędów w każdym słowie, ile tylko można było zrobić, ani jednego mniej icon_lol.gif ... W tym roku pisze zupełnie dobrze, aż zaskakuje mnie rozróżnianiem pisowni słów o różnym znaczeniu (ostatnio "morze" i "może"). Myślę, że to po prostu przychodzi z wiekiem oraz jest spowodowane tym, że dziecko umiejące czytać zapamiętuje pisownię wyrazów, które widzi w książce. Tak więc wszystko w swoim czasie... icon_biggrin.gif
Silije
Spróbuję przepisać wam samodzielnie napisany tekst 4-letniej wówczas Julki z okazji narodzin swej siostrzyczki icon_biggrin.gif
ŻYCZEńA DLA EMILKI OD JJULI MAMA PSZECZYTA EMILCE
Niestety nie pokażę Wam okropnych kształtów liter - ale wtedy bardzo mnie to rozczuliło.
Kari07
Ha- ja wczoraj dostałam do syna piękny rysunek serca i podpisane:
" ZOSTAŃ MOJOŁ WALENTYNKOŁ"
Po prostu piękne.... icon_smile.gif
Sylwia M.
U Olgi widzę teraz wyraźnie, że ta cała glottodydaktyka to jednak coś daje icon_wink.gif. Trochę to trwało, ale Olga w tej chwili czyta całe słowa bez - broń Boże - żadnego literowania oraz pisze bez problemu.
Kilka miesięcy temu zaczęła za moją namową korespondować ze swoją babcią. Ja też od najwcześniejszych lat korespondowałam ze swoją babcią; mam wszystkie listy. To fajna sprawa. Olga zapisuje to co chce przekazać, ja tylko pomagam jej budować zgrabnie zdania i zwracam uwagę na ortografię. Do kroju liter się nie wcinam; nie chcę psuć dziecku zabawy.
A jaka radocha jest przy czytaniu listów od Babci! Na pewno lepsza niż przy książeczkach.
Silije
Kari gdybyś nie miała w emblemacie Rzeszowa to bym Ci napisała, że jesteście ze wschodu, poznaję po wymowie ą icon_lol.gif z naszej strony dzieci napisałyby z kolei tak:
ZOSTAń MOJOM WALENTYNKOM
Kari07
Moje dziecię plącze się w ogóle w języku mówionym ponieważ jest mieszanką warszawsko- rzeszowską icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.