To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dłonie , paznokcie chętnie poradzę

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dudek
Dziewczyny zakładam wątek o dłoniach i paznokciach .Jestem manicurzystką, chętnie służę poradą w tej sprawie
pozdrawiam
Asiula
Super! Więc będę pierwsza - nieustanny problem- rozdwajające się paznokcie mimo połykania różnistych preparatów. Może masz jakiś tajemny sposób? icon_cool.gif
Dudek
A więc :rozdwajające sie paznokcie to problem wielu wielu,i powodem są:
-niewłaściwy manicure(za mocno wycinamy lub odpychamy skórki)
-żle opiłowujemy paznokcie(za szorstki pilnik)
-brak witamin
-różnego rodzaju środki chemiczne
-woda
Po pierwsze mogę polecić raz witaminki,dwa kompiele paznokci w
-mleku lub
-oliwie z oliwek ciepłej
-odżywki do paznokci(warstwa na warstwę przez 7 dni bez zmywania następnie po 7 dniach zmywamy i robimy kąpiel)
Polecam zakup pilniczka albo szklanego albo ceramicznego bo one najlepiej zamykają płytkę paznokcia , nie wycinać głęboko skórek anie mocno nie odpychać,zakładać rękawiczki nawet do zmywania aby nie rozmiękczać płytki,i codziennie wieczorem smarować wit A i E , mam nadzieję ,że pomoże
pozdrawiam
dori
Moniczka, z nieba mi kobieto spadłaś....

Kochana moja, więc u mnie jest taki problemos że mam paznokcie po tipsach. Są bardzo brzydkie, rozdwajają się, łamią, kruszą, są jak piórko.......

Poradż kochana jakieś witaminki i tylko konkretnie nazwe, jakieś dożywki....

Będe wdzięczna za odpowiedż....
Dudek
odżywka Sally Hansen do paznokci po tipsach,reszta jak w odpowiedzi wyżej,spróbuj pojeść merz special (czy jakoś tak się pisze) i czekac aż porządnie odrosną bo innej rady nie ma, ale one już całe odrosły? i kiedy tipsy zdjęłaś?
dori
Tipsy zdjęłam jakieś 3 tygodnietemu....więc jeszcze nie odrosły..
Dzięki za porade
Dudek
To teraz njaważniejsze jest natłuszczanie i nawilżanie, tak jak wspomniałam wcześniej,codziennie wieczorkiem wit A i E takie w kropelkach i smarujemy tym płytkę codziennie,po tygodniu odżywka po zmyciu odżywki kąpiele w oliwie i mleku (dużo wapnia zawiera)i polecam pojeść kisiel naprawdę pomaga na paznokcie
Tusiol
Fatalne skórki icon_sad.gif .
Dłonie OK, ale skórki icon_twisted.gif
Sama sobie winna jestem. Kiedyś zaczęłam wycinać i mam za swoje.
Czym mogłabym je zmiękczyć icon_question.gif
Czy regularny manicure (ale nie wykonywany przezemnie, bo go skopię) odratuje mołe dłonie/skórki.
Do tego mam paskudną szeroką a krótką płytkę paznokociową (wyrobić ich kształt to graniczy z cudem, a pomalowane - masakra). Korci mnie, żeby coś sobie na moje paskudne paznokcie nałożyć. Na ślubie miałam akryl - nie podobało mi się za bardzo. Co mogłabym w altenatywie zastosować icon_question.gif Tipsy, żelowe paznokicie. Kurcze nie znam się w ogóle.
Z góry przepraszam za moje pytania, ale z paznokciami jestem na bakier i pojęcie o tym mam żadne.
Dudek
Skórki:
oczywiście biologiczny profesjonalnie wykonany manicure to połowa sukcesu,raz w tygodniu (popytaj o taki wykonywany na ciepło,który prze okazji bajecznie wpłuwa również na paznokcie)
PO każdym namaczaniu rączek(po zmywaniu,po kąpieli itp.)odpychaj delikatnie skórki brzegiem ręcznika lub drewnianympatyczkiem(nigdy metalem)po pewnym czasie(systematyczność) na pewno skórki przestaną rosnąć i będą ładniejsze,jeśli wytrzymasz to nie wycinaj bo np.jeśli 2 miesiące odpychasz to jednym wycięciem wszystko zaprzepaścisz
Również kształt płytki powinien ulec zmianie(tylko nie diametralnie)i koniecznie doświadczona manicurzystka!!!!!!!!
A co na paznokcie?????
Akryl lub żel, nie polecam jedwabiu
TEn pierwszy profesjonalnie założony jest naprawdę ładny musi być dobrej jakości i położony w miarę cienko(zbyt cienko będzie odpryskiwał)dobrze wypolerowany i bdzie ok, a jeśli będziesz zakładała tipsy to zwróć uwagę aby nie zakładała Ci zbyt szerokich bo po zdjęciu płytka ędzie jeszcze szersza.I zdecydowanie akryl polecam przy dziecku bo jest trwalszy
Żel natomiast jest wiele ładniejszy tylko jedynym jego minusem jest trwałość niestety a właściwie jej brak,przy mocniejszym uderzeniu łamie się niestety
Ale po tipsach to sama wiesz jaki paznokcie mają wygląd
myszka
CYTAT(Moniczka_r)
wit A i E takie w kropelkach


Czy tylko u mnie A+E w kroplach jest wyłącznie na receptę?
Tusiol
Dzięki icon_exclaim.gif
Czas wybrać sie na manicure. Albo zacząć wybierać się na takowy regularnie.
Tylko, czy ja mam dość cierpliwości z tym odsuwaniem skórek icon_rolleyes.gif .
Dudek
CYTAT(myszka)
CYTAT(Moniczka_r)
wit A i E takie w kropelkach


Czy tylko u mnie A+E w kroplach jest wyłącznie na receptę?

Rzeczywiście spotkałam się z tym natomiast spróbuj rozgryzaćtaką w kapsułkach
Magawit
Moniczka jestes wielka! Co mozna zrobic z suchymi dlonmi? Oprocz odciecia ich,zeby nie szpecily? wink.gif Smaruje kremami roznistymi,ale to pomaga na godzine, a potem to samo. Nie zmywam, malo sprzatam, a dlonie jak u praczki...To sie zaczelo w ciazy i tak sie ciagnie.
Ratuj!

Sto lat, sto lat dla rocznego jubilata icon_smile.gif
Dudek
Suche po ciąży to nie tylko Twój problem niestety miałam podobny problem ale w miarę wcześnie przeszło
Bardzo dobrze nawilżającym i natłuszczającym (tylko przy tym śmierdzącym)jest maść tranowa (w aptece)smaruj tym na noc
kilka razy dziennie krem(bardzo dobry jest garniera ten czerwony
rano smaruj maścią z wit a(apteka)
lub jeszcze lepij czystą witaminą a i e
polecam serię zabiegów parafinowych(niestety to koszt)
kąpiele dłoni w ciepłym rumianku
i raz w tygodniu zrób maseczkę:
gliceryna(apteka)
oliwa z oliwek
wit a i e
krem z wiesiołka,zmieszać grubo na ręce ,ręce zawinąć w folię na to ręcznik i trzymać 20 min (jak masz drugą osobe to może podgrzać Ci rączki suszarka)
odezwij sie jak popszło i czy jest poprawa
pozdrawiamy i dziękujemy za życzonka
Jasiucha
To może masz sposób jak oduczyć męża obgryzania paznokci icon_sad.gif Boję się, że nasza maleńka jeszcze córcia patrząc na takie zachowanie ojca też będzie tak robić w przyszłości.. a jak będzie wyglądała dziewczynka z obgryzionymi paznokciami icon_sad.gif

Prośby i groźby nie pomagają icon_sad.gif

Help...

Może jakiś preparat skutecznie go zniecheci.. ale to by musiał być jakiś który po pierwszym myciu rąk od razu nie zejdzie!!!
Dudek
A więc ja na mojego mężą też nie mam siły gryzie cały czas choć ostatnio walczę z nim ostro ... groźbą niestety
Są dostępne lakiery gorzkie przeciw obgryzaniu ale trzeba powtarzać malowanko chociaż raz na 2 dni ale niestety sam musi chcieć radzić sobie z tym.Koniecznie pilnuj aby nie obgryzał zbyt mocno bo można uszkodzić macież paznokcia w wtedy pzanokieć rośnie bardzo brzydko i wyrąźnie skraca się i poszerza płytka paznokcia
powodzenia w walce z uparciuchami
kasiunia
bardzo bym prosiła doświadczone w tej kwestii babeczki o poradę - otóż jakiś czas temu zrobiłam sobie tipsy, żelowe. wyglądały super 3 dni, otem zaczęły odłazić po bokach. zadzwoniłam z reklamacją, pani zrobiła mi nowe, jeszcze raz. i dlaej nie jestem zadowolona. z boków paznokci odchodzą, widać że dostaje się tam powietrze, kilka razy już mi się zdarzyło że pękł mi tips, musiałam zrobic nowy. i teraz pytanie - to normalne czy ta pani po prostu nie umie tego robić????
Dudek
I jedno i drugi bardzo prawdopodobne albo pani jeszcze nie za bardzo potrafi to robić albo masz zbyt tłusta płytkę , które nie przyjmuje żelu(tak jest w moim przypadku) albo za bardzo rozlała Ci żel po bokach albo użyła kiepskiego żelu, lub też źle odtłuściła Ci płytke nie potrafie na 100 % powiedzieć bo nie widze twoich paznokci ale może bardziej szczegółowo coś powiesz czy np. pani podczas zakładania odtłuszczała płytkę i czy nakładała primer przed nałóżeniem żelu?
pozdrawiam
kasiunia
odtłuszczała. a primer to co? oan uzywa jakby 2 rodzajów tego żelu - ten primer to jeden z nich?
Dudek
Primer to takie cudo , które nakłada się po przyklejeniu tipsa a przed nakładaniez żelu on ma za zadanie wyrównać nierówności na płytce i działa jako odgrzybiacz odtłuszczacz...
Dagunia
Moniczko - a od czego się robią białe plamki na paznokciach? Moja prawie 12-letnia córa ma ich bardzo dużo, do tego koszmarne skórki wchodzące czasem na 3 mm na paznokcia i jeszcze się rozdwajają. Wiem, że powinna o nie bardziej dbać, namawiam ją do tego i do odpychania skórek patyczkiem po kapieli, ale ona by chciała efektów, a do zabiegów ma giga lenia. no i jeszcze nawyk może nie tyle ogryzania co gryzienia paznokci icon_confused.gif Chciałabym jej zrobić gdzieś porządny manicure, ale czy biologicznym można usunąć takie giga skórki?
Dudek
Takie plamki to zwykle niedobory witamin więc niech połyka czegoś odpowiedniego dla jej wieku do tego poczytaj poprzednie posty w tym temacie tam są propozycje jak i w czym maczać paznokietki aby szponkami cudnymi sie stały,
Tak biologoczy powinien pomóc ale za drugim razem po raz pierwszy proponuje lekko!!!! przyciąć skórki (po długim namaczaniu) a później tylko systematycznie biologiczy robić ,
Polecam też wszelakie odżywki do paznokci w lakierze powinny pomóc i nie wiem jak te plamki wyglądają bo może warto deramtologowi pokazać
pozdrawiam i polecam sie na przyszłość WIELKIE BUZIAKI
Dagunia
Dzięki Moniś. Może to faktycznie niedobór witamin, bo ona warzyw nie chce jeść a owoców też mało, muszę jej zakupić jakiś preparacik i przymusić do spożywania większej ilości wyżej wymienionych. .Resztę poczytałam i mam nadzieję że uda nam się wprowadzić w czyn wink.gif Pozdrawiam.
malflu
A co zrobić gdy pękł paznokieć??? Tzn. zachaczyłam o jakiś ostry brzeg i na kciuku mam pęknięcie dł 4mm w pionie. O wszystko się haczy i zadziera i co odrośnie to znów haczy i pęka dalej???
algo
CYTAT(malflu)
A co zrobić gdy pękł paznokieć??? Tzn. zachaczyłam o jakiś ostry brzeg i na kciuku mam pęknięcie dł 4mm w pionie. O wszystko się haczy i zadziera i co odrośnie to znów haczy i pęka dalej???


nie jestem ekspertem, ale mój kuzyn, który uwielbia zajecia "warsztatowe" i czesto kaleczy pazury, zakleja je super glue czy innym klejem akrylowym
Dudek
Położ na niego żel może nie będzie zbyt trwały na samaym paznokciu ale na jakis czas na pewno pomoże
moncik1976
Moniczka, mam mały problemik. Z reguły mam dosyć twarde paznokcie, chociaż po porodzie straciły trochę na tej właściwości icon_wink.gif Ostatnio zaczęły mi się rozwarstwiać ale właściwie tylko paznokcie na kciukach. Co z tym począć? Czy kupić jakąś odżywkę?
Pozdrawiam
Pani Gruszka
Moniczka ja tez mam pytanko - do ślubu 3 tygodnie temu miałam kładziony żel na moje naturalne, długie paznokcie - trzymał się super. Teraz walnełam kilka razy w ścianę i pękł mi na kilku paznokciach - oprócz tego na bokach zel zaczyna złazić, albo podchodzi powietrze, no i pazurki zaczynaja odrastać - już ze 4 mm odstepu jest do żelu od skórki. Poszłam więc na hard-core i obcięłam te pazury, ale na płytce jeszcze żel siedzi. Wiem, że powinny całe odrosnąć i tyle - ale pytanie: czy nie mozna zciągnąć tego żelu teraz? słyszałam, ze taki zwykły acetonowy zmywacz powowduje rozpuszczanie żelu, ale nie wiem, czy nie narobie tym większych szkód icon_biggrin.gif
Dudek
Pani Gruszko dawno nnie zaglądałam na to podforum icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
Teraz to już pewnie po ptokach... ale
1 aceton nie rozpuszcza żelu
2 pewnie miałaś dość wiotkie paznokcie
3 dużo odżywek!!!
Życzę powodzenia!!!!!!!!I pytajcie!!!
Dudek
moncik1976 odżywiać i jeszcze raz odżywiać bardzo proszę kup dobrą odżywkę i malować przez 7 dni warstwa na warstwę po 7 dniach zmyć i zrobić kąpiel w ciepłej oliwie z oliwek
moncik1976
Moniś, a czy możesz polecić jakąś odżywkę na paznokcie? Moze masz jakąś sprawdzoną icon_wink.gif
Pozdrawiam
Ania***
ja mam naturalne dlugie paznokcie-czy przy malym dziecku moge sobie na nie dluzej pozwolic ? czy dla bezpieczenstwa lepiej posiadac krotkie?
Dudek
Moncik nie będę oryginalna ale bardzo dobre są odżywki sally hansen lub nasze polskie Inglot polecam cena przystępna ja sama używam Inglota



Ania jako mama z doświadczeniem powiem szczerze, że przy dziecku długie paznokcie to nie najlepszy pomysł sama takowe miałam jak urodziłam i jak Małemu po tyłku przejechałam...
An_Qa
Moniczko a czy poradzisz mi cos na pekanie pazurow? Tzn jak mam ktorkie to jest ok, ale jak zapuszcze troche to zazwyczaj na kciuku peka mi paznokiec z boku i to jeszcze w miejscu gdzie jest przytwierdzony do ciala i wtedy nie moge go nawet obciac a zachacza sie o wszystko. Moim sposobem jest wtedy zalkejenie plastrem. Tylko wtedy niemozliwe jest utrzymanie dlugich paznokci, bo wszystkie musze wyrownac do tej samej dlugosci. Do tego przy krotkich strasznie bola mnie opuszki palcow i robi mi sie taka twarda skora na nich.
I jeszcze jedno pytanko. Czy do smarowania rak mozna uzywac zwyklego Bambino A+E czy lepszy bedzie specjalny do rak?
justin
Moniczko,
mój 3-miesieczny Łukaszek ma okropne paznokcie u nóg.
Tzn. zaijają mu się tak paskudnie do góry, że mam problemy z obcięciem.
Najgorzej jest z duzym palcem, wydaje mi się, że pazokieć wrasta, bo ma tak jakoś zaogniony palec od zewnętrznej strony stopy. Nie wiem czy mogę cokolwiek zrobić, czy to trzeba przeczekać.
candy15cent
Mam krótką płytkę paznokcia po obgryzaniu oj zły nawyk...jusz tego nie robię ale jak można "wydłużyć" płytkę paznokcia ...są jakieś zabiegi, preparaty...doradź proszę
trylinka
Moniczko,
ja mam być może głupie pytanie: czy można zlikwidować albo sprawić żeby była mniejsza taka "gula od pisania" - niewielka wypukłość na środkowym palcu prawej ręki, tuż koło paznokcia.
I drugie pytanie: czy niemowlakowi należy obcinać paznokcie na płask czy zaokrąglać brzegi? Ja zaokrąglam, bo takimi "na płask" strasznie kaleczyła sobie twarz.
Mięta
Manicure japoński jest bardzo fajny, ale to bardziej zabieg pielęgnacyjny niż manicure. Osobiście z tego względu wolę manicure tytanowy. Baza ma witaminę E i wapń, więc też bardzo dobrze nadaje się do osłabionych paznokci, a do tego masz kolor. Latem np. robiłam sobie pudrami day&night z Revi, które zmieniają kolor w zależności od naświetlenia - bardzo fajny efekt icon_wink.gif A płytka się odżywia przy okazji.
Co do manicure japońskiego to nie poleca się wykonywania go samodzielnie bo można sobie zrobić krzywdę. Najlepiej zapisać się na kurs do szkoły stylizacji paznokci. https://bonjour-gliwice.pl/paznokcie/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.