To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

mam powazne pytanie pomozcie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agus
czy jak sie jest w ciązy czy to sie czuje ..... jakoś ... i wogole ajk to jest jaki jest pierwszy tydzień i wogole czuje sie zcy jak ?? prosze odpowiedcie
m4rusia
Pierwszy tydzień po zapłodnieniu to jeszcze nic nie czuć bo kobieta jeszcze nie wie, że nosi w sobie dzidziusia. Ewentualnie trzeci tydzień życia płodu (a piąty ciąży) to już wiadomo, bo @ spóźnia się tydzień. Co wtedy czuć?
Ja miałam zmiany humorów - od radości do płaczu w przeciągu kilku minut, wstręt do jednych potraw a chęć na inne (aż wstyd się przyznać ale wtedy niezwykle apetycznie pachniała mi psia karma icon_biggrin.gif a moje ulubione pieczone żeberka stały się obrzydliwością). No i oczywiście nie można zapomnieć o mdłościach. Utrapienie. Co wieczór, o tej samej porze czułam się okropnie 450[1].gif Ale czym są te wszystkie dokuczliwe objawy skoro wiadomo jaka za to czeka wspaniała nagroda....
mama_do_kwadratu
CYTAT(martucha96)
trzeci tydzień życia płodu (a piąty ciąży)

nie rozumiem icon_confused.gif


Ja już kilka dni po chodziłam do WC z kosmiczną częstotliwością, więc- zależy od organizmu.
m4rusia
Tygodnie ciązy liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Tak więc jak jesteś załóżmy w 10 tyg ciąży to płód faktycznie ma 8 tygodni. Ostatnia miesiączka jest jedynym "pewnikiem" przy obliczaniu wieku ciąży i dlatego należy odjąć 2 tyg (są to te dwa tyg do czasu owulacji i zapłodnienia).
tutaj piszą na ten temat dokładnie
daguusia
agus nigdy nie byłam w ciąży a na razie się staram o fasolkę icon_smile.gif
Takie pytania padały nie raz więc polecam lekturkę :
https://www.maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=29798 (pytanie o najwcześniejsze objawy ciąży)
https://www.maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=20418
https://www.maluchy.pl/porada/101

A tak poza tym zapraszam na forum wszystkie starające połączmy się cz II mamy tam trzy świerzo upieczone zafasolkowane mamusie które dokładnie opisuja nam każdy dzień więc i wszystkie objawy.
Pozdrawiam serdecznie
m4rusia
Ja znalazłam jeszcze coś takiego .
https://www.kobietaintymna.atupartner.pl/zd.../zwiastuny.html
m4rusia
Pytanie do mamy do kwadratu:
Gdzies wyczytałam,że w ciąży mnogiej wszystkie objawy (mdłośći,zgaga itd) są dokuczliwsze niz normalnie, przy ciąży pojedyńczej. U Ciebie to było bardzo przykre czy wydawało się być w normie???
yenn77
agus ja też na razie jestem ekspertem teoretycznym, ale uwierz, że każda kobieta przechodzi to inaczej. Jest wiele kobiet, które nie mają ŻADNYCH objawów, a cyrk zaczyna się dopiero po ustaniu @ icon_biggrin.gif często same nie wiedzą, że są w ciąży... A są i takie, które dzień po zapłodnieniu oświadczają "JESTEM W CIĄŻY" icon_lol.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(martucha96)
Pytanie do mamy do kwadratu:
Gdzies wyczytaÅ‚am,że w ciąży mnogiej wszystkie objawy (mdÅ‚ośći,zgaga itd) sÄ… dokuczliwsze niz normalnie, przy ciąży pojedyÅ„czej. U Ciebie to byÅ‚o bardzo przykre czy wydawaÅ‚o siÄ™ być  w normie???

zero mdłości, zero zgagi icon_smile.gif jedynie ogromna niechęć do wędlin (na początku)
grzałka
CYTAT(martucha96)
Pytanie do mamy do kwadratu:
Gdzies wyczytaÅ‚am,że w ciąży mnogiej wszystkie objawy (mdÅ‚ośći,zgaga itd) sÄ… dokuczliwsze niz normalnie, przy ciąży pojedyÅ„czej. U Ciebie to byÅ‚o bardzo przykre czy wydawaÅ‚o siÄ™ być  w normie???


a u mnie było czterdzieści razy bardziej dokuczliwe, niż przy pojedynczej, zgagi nie miałam, ale mdłości i wymioty w pierwszym trymestrze były tak nasilone, że przez jakiś czas musiałam sie ratować kroplówkami, brrr, nie polecam
m4rusia
No to faktycznie niewesoło. icon_confused.gif Widzę,że mamy bliźniaków to nie tylko po narodzinach dzidziusiów "dostają w kość" ale i jeszcze w ciąży.
Szczerze powiem,że nawet nie zauważyłam w podpisie, że ty też jesteś mama bliźniaków icon_redface.gif
grzałka
CYTAT(martucha96)
No to faktycznie niewesoÅ‚o.  :?  WidzÄ™,że mamy bliźniaków to nie tylko po narodzinach dzidziusiów "dostajÄ…  w kość" ale i jeszcze w ciąży.


ale za to drugi i trzeci trymestr był śpiewający, żadnych dolegliwości, pełna sprawność
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.