To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

"nowa" na forum szuka przepisów dla alergika

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tusia37
Witam
Jako"nowa" na forum, szukam i szukam i mało jest icon_rolleyes.gif przepisów - albo nie mogę znaleźć. Takie cudeńka bezmleczne(chyba, że na Bebilonie) i bezjajeczne. Proszę o pomoc. Może jakieś linki?
Dzięki za każde najmniejsze jadzonko.
Ev
Wkleję co nieco, ale mam pomysł - może by tak stworzyć osobny wątek dotyczący przepisów bezmlecznych i bezjajecznych? I tam wklejać swoje propozycje?
Idę zakładać icon_biggrin.gif
Tobatka
Gosiu - mój był przez prawie rok na diecie bezmlecznej, bezjajecznej i bezglutenowej... A od ponad roku na bezmlecznej.. Więc poszperam, co mam zapisane i Ci podeślę icon_smile.gif

A tak w ogóle miło, że w końcu się odezwałaś publicznie 31.gif
Alucca
Kopalnia przepisów wegetariańskich. Bezmleczne i bezjajeczne są potrawy wegańskie. Polecam
https://puszkkka.spinacz.pl/
isa77
Witam
Moje szczescie ma 1 rok i 3 miesiace. Nie moze jesc, mleka ani jajek, a mi sie koncza pomysly na karmienie. nie chce kaszek na mleku sojowym.... a innego tzn Nutramigenu wogole nie chce jesc, czy mam ja karmic pomocy.
Tobatka
Isa - a spóbuj Isomil - to jest "mleko", które Piotrek ma przepisane przez alergologa.
katiek
naleśniki bezglutenowe, bezmleczne i bezjajeczne

* 2 płaskie łyżki mąki ryżowej
* 5 płaskich łyżeczek Misiowy Ogródek purée ryżowe z dynią i ziemniakami
* 1 łyżeczka oleju
* 60 ml wody
* szczypta soli

Połącz purée ryżowe z wodą. Dolej olej, dodaj mąkę ryżową, sól, starannie wymieszaj. Olej do smażenia dodaj tylko do pierwszego naleśnika. Patelnia powinna być gorąca. Kolejne naleśniki smaż po obu stronach nie dodając tłuszczu.
To przepis z Kuchni niebieskiego Misia. Znalazłam przez przypadek, nie próbowałam
isa77
Nie wiem czy to normalne, ale musze dochodzic do wszystkiego sama, chodzi mi o to ze nie moge dostac skier od alergologa dla malej, doszlam do tego ze mala nie moze jesc mleka, jakek, soi, oleju slon, bananow i nie wiem czego jeszcze... Lekarka mowi ze takim malym dzieciom sie testow nie robi( rok i 3 miesiace), a jak mam nie dopuscic do marszu alergicznego? skoro nie wiem czego mam unikac... czy ktos moze wie od jakiego wieku mozna robic testy? Mala miala badana 1 raz Ige ale nie miala wtedy zadnych objawow alergii na skorze od paru dni to moze dlatego wyszla niby norma, ale ja nie wierze ze nie jest alergikiem, to niemozliwe!!! icon_cry.gif
Tobatka
Piotrek skórne testy miał robione jak miał 2 latka skończone... Na 10 najpopularniejszych alergenów. Dzięki testom mogliśmy wrócić do glutenu icon_smile.gif
Atteloiv
Mój maluszek miał testy jak skończył 3 latka, ale podobno trzeba je robic co roku bo są wiarygodne dopiero po 5 roku życia . IgE też -wcześniej , ale lekarze nie chcą je robic bo to drogie podobno ??? /1 IgE - w cenie porównywalne jest do iluś tam testów skórnych/. No i skórne ponoć "na razie" są najbardziej wiarygodne . Pozdrawiam


Ojej ojej ta odpowiedź to nie do tego tematu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sorki,sorki
Atteloiv
Generalnie z jedzeniem "to na wyczucie". ALe testy pomagają i .... mnie gastroenterolog przy małym.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.