To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kuchenka gazowa pod oknem w kuchni ??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

fifafo
czy ktos ma kuchenke gazowa pod oknem
mam w kuchni małe okno w pionie 100 na 50 poziomie
i tam własnie che pod tym oknem umiescic kuchenke gazową ( nad oknem jest wentylacjia wiec spoko

a moze ktos cos takiego widział gdzies u znajomych lub w necie ( porsze o fotki )
pozdrawiam ania
sugestie mile widziane
a co do innegomiejsca obecnne połozenie nie sprawdza sie moze uda mi sie jutro wkleić fotki mojej obecnie remontowanej kuchni
Małgoś.dz
Przepisy zawarte w: Dzienniku Ustaw z 2002 r. Nr 75 poz. 690
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dn. 12 kwietnia 2002 r. (z późniejszymi zmianami)- w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowania - mówią:

Rozdział 7, paragraf 173:
"Przy instalowaniu urządzeń gazowych należy spełnić następujące warunki:
(...) Kuchnie i kuchenki gazowe należy instalować w odlegości co najmniej 0,5m od okien do boku urządzenia, licząc w rzucie poziomym"


A to oznacza, że w świetle przepisów - nie można zainstalować kuchenki, tak jak planujesz.
I prawdę mówiąc - fakt istniejącego kanału wentylacyjnego nad oknem chyba niewiele ma wspólnego. icon_rolleyes.gif Chodzi o niebezpieczeństwo związane z niekontrolowanym "zdmuchnięciem" płomienia przez większy ruch powietrza, które w okolicach okna ma miejsce.
użytkownik usunięty
Małgoś, jak dobrze, że czuwasz na tym podforum icon_smile.gif Przyznam się, że nawet bym o tym nie pomyślała.

A jak jest z kuchenką elektryczną w takiej sytuacji? Można?
Doruśka
nie pamietam juz kto,ale sie skarżył,ze jak mu coś "strzela na patelni i czy z garnka,to całe okno zapaćkane icon_wink.gif
Małgoś.dz
CYTAT(Paka)
A jak jest z kuchenką elektryczną w takiej sytuacji? Można?


Nie znalazłam przepisu, który by zabraniał (ale głowy nie dam, że nic mi nie umknęło icon_rolleyes.gif ).
Jednak sytuowanie kuchenki pod oknem wydaje się być nie najlepszym miejscem z punktu widzenia funkcjonalnego. Choćby to co pisała powyżej Dorusia. Mycie okna też musi być bardzo uciążliwe, ze względu na trudny dostęp do niego. icon_rolleyes.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.