To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mamusie miedzy 25 a 30 wiosenkÄ…:)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
aniakg
Cześć!
Tak sobie pomyślałam, że skoro jest wątek mam przed 25 oraz po 30-tce to czemu nie stowyć wątku dla nas. Mam które mieszczą sie w przedziale miedzy 25 a 30 roczkiem.
Ciekawe ile nas jest i na kiedy amy terminy.
Ja mam 27 lat skończone i to jest moja pierwsza ciąża a termin mam na czerwca. Pozdrawam.
AgucioreQ
tak myslałam ze sie pojawi icon_biggrin.gif
miskap
Ja mam termin na 1 kwietnia (pierwsza ciąża) a we wrześniu kończę 30, wiec jeszcze się chyba łapie icon_biggrin.gif
Olusia
Ja 27 lat skończe w czerwcu, a na początku sierpnia oczekuje bobaska. Ach jak ja juz bym chciała znać płeć a tu do usg jeszcze 4 tyg icon_sad.gif
alatanta
....
Katjuszka
Dołaczam sie i ja , w kwietniu skończe 27 lat,a w lipcu przyjdzie na świat mały Aniołek

ech jak czekałam na ten watek icon_wink.gif icon_biggrin.gif nasz watek
tissaia
No to i ja się dopiszę - 15 kwietnia stuknie mi 28 latek......A wstępny termin przybycia Grubego - 14 październik. icon_smile.gif To mój pierwszy Dzidź
Meganka.
Ja także dołączam: w kwietniu skończę 27 lat i czekamy na dzidziulka w lipcu.
zuzi
No to skoro wszystkie tak chętnie się dopisują to ja też icon_lol.gif W lipcu stuknie mi 26 lat a dzieciątko (pierwsze) będzie lada chwila icon_lol.gif
Adriannna
No juz myslalalm, ze nie bede sie miala gdzie zakwalifikowac, a tu taka mila niespodzianka 06.gif

Ja 28 lat skoncze dopiero w listopadzie....czyli poki co 27 jeszcze mam 08.gif , a mama zostane, i to tez po raz pierwszy, na poczatku lipca...i tez juz mnie ciekawosc zzera, co takiego ze mnie sie wykluje 02.gif
Ala_mama_Oliwiera
Hejka!

Też dołączam. 26 czerwca będzie 27 lat, a termin na 30 czerwca. Jak się dzidzia pośpieszy to może będzie prezent dla mamusi na urodzinki.

Pozdrawiam
gosiaz
icon_biggrin.gif Witam mamusie przyszłe i obecne. Mam 28 lat jest to moja druga ciąża. Termin na 22 sierpnia z usg na 20 ale zobaczymy kiedy dzieciątko się urodzi. Pozdrawiam.
ziajcia
Aniakg, mam identyczny w takim razie termin porodu, bo u mnie tez 23tc i 4 d. Nie wiem tylko jak suwaczek zrobic ale to nic. 6 dni temu skonczylam 27 latek, to moja pierwsza dzidzia, chlopczynka icon_smile.gif

Pozdrawiam
Katjuszka
CYTAT(*Meganka*)
Ja także dołączam: w kwietniu skończę 27 lat i czekamy na dzidziulka w lipcu.


Meganka którego kwietnia mas zurodzinki?? Bo ja 11
a na 30.07 termin porodu
joaba
Jejku wy takie młodziutkie ,ja w czerwcu skończe 29 i czekam na drugie maleństwo między 29 07 a 1 08.

Długo starałyście sie o dzieciątko?

Ja pierwsze poczęłam,że tak to nazwe przy drugiej próbie.

drugie starałam się rok :szereg badań, rozczarowań, juz myślałam,że nam się nie uda.Przed ciąża musiałam zrobić porządek z nerkami,ablacje serca,rehabilitacje na kręgosłup i terapie hormonalną-bromergonem -fuj.
Ile to wymagało cierpliwości -a to czekanie na test owulacyjny, potem ciążowy i tak co miesiąc było.
Wiem jednak,że dziewczyny mają większe osiągi i biedne starają się latami.
Grunt,że dzidziolek w brzusiu wink.gif
Basia25
Witajcie, jesli pozwilicie to tez sie dolacze do tego watku icon_smile.gif. Mam 25 lat i 29 maja mam rozwiazanie. (to moje pierwsza ciaza).
aniakg
Ale super, fajnie, że się odezwałyście, sporo nas icon_lol.gif A już myślałam, że jestem tu sama w tym przedziale.


[/b]Olinka ja też mam mieć synka. a co do terminu to jest t termin wg. OM a według USG ciąża jest o tydzień starsza. Hmmm... zobaczymy. A co do paska to wejdź na stronę https://ubrankadzieciece.szipszop.pl/ i tam na link "linijki" będziesz musiala się zarejestrować. A dalej program cie poprowadzi co robić. a w czwartek idziemy na USG 3D, będziemy mieć nagrane na płytę. JUż się nie mogę doczekać.
ziajcia
Aniakg dziekuje za info, zaraz tam zajrze i sprawie sobie linijke, ja mam termin wg OM, na 24 czerwiec ale jakos czuje, ze moj chloptus wczesniej bedzie troche. Poza tym moj lekarz podal taka optymalna granice miedzy 6 a 24 czerwca, cos tam sobie wyliczyl na podstawie usg i okresu.

Ostatnio zaczal mi brzus twardniec czasem, ale ponoc to normalne wiec sie nie martwie na zapas. Dziwne tylko, ze apetyt u mnie kiepski nadal choc okropne mdlosci juz minely, kilogramow na plusie narazie ciut albo wcale, nie wiem bo na roznych wagach sie waze. Samopoczucie jednak kiepskie i ogolne oslabienie...ech..a mialo byc tak pieknie w II trymestrze icon_sad.gif

Pozdrawiam wszystkie Mamusie !!!!
Aronia
Witajcie dziewczyny!

Troche sie pocieszyłam czytając ze nie tylko ja w tym wieku bede miec pierwsze dziecko icon_razz.gif

W kwietniu skończe 28 lat a moja córeczka ma przyjsc na świat podobno 25 marca - czyli juz niedługo. Mój mąż śmmieje sie ze nie wytrzyma w domu z dwiema babami spod znaku barana. icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif
aniakg
olinka odnośnie twardniejacego brzucha, mój gin mówi, że do 10 razy w ciągu dnia to może być. A co do osłabienia to też jestem słabowita. I na mnie II trymestr wcale nie wpłyną rewelacyjnie. Jakos niedostaam skrzydel icon_confused.gif

A odnosnie wieku, to wzdaje mi sie, ze porod w ieku 28 lat nie jest w cale taki zly moja mama urodzila mnie jak miala 30 lat (a byzlam i jestem jedynaczka). odchowala mnie i teraz czeka na wnuka.
mama_oliwki
czesć ja bede miec w październiku 28 icon_confused.gif
stara dupa
moja druga ciąża icon_biggrin.gif
dziś sie czuje bardzo kiepsko, boli mnie brzuch, jakies kolki, ciągnięcia w dół brzucha i wogóle icon_confused.gif icon_sad.gif
ciacho
witam

ja 26 marca skończę 26 lat, to moja pierwsza ciąża i przybycia maluszka spodziewam się 17 października
Basia25
Dziewczyny a czy jest wsrod nas (oprocz mnie) przyszla mamusie z Krakowa, ktora ma podobnie termin jak ja czyli na ok 29 maja? Tak pytam z ciekawosci icon_smile.gif .


Anai_
W lutym skończyłam 25 lat, mam dwóch Synków - Julka (ur. 23.07.2004) i Bezimiennego icon_smile.gif z terminem na 12.04.2006.
emiliaO
To i ja się dolączam. W październiku 27 lat. Dziecko pierwsze, pojawi się na świecie ok 10 kwietnia chociaż czuję, że nieco wcześniej icon_wink.gif
Basia25 - też jestem z Krakowa icon_smile.gif Ale termin mam wcześniejszy icon_wink.gif
Pozdrowionka icon_smile.gif
Kat25
hej ja w lipcu skoncze 26lat to moja pierwsza ciaza;)termin na koniec lipcapocztake sierpnia icon_biggrin.gif
droplet
Cześć
I ja się dopisuję. W marcu skończę 26 lat a mój synek też będzie marcowym dzieckiem - mam nadzieję że lada dzień... icon_biggrin.gif

Pozdrawiam
*KATE*
Hej i ja się dołaczam 28 maja stuknie27 a termin mam ok 26 maja(pierwsz dzidzia) może też będzie prezent na urodziny. 03.gif
Moette
Czekałam aż ktos załozy ten wątek... Pod koniec marca skoncze 26 lat, a malucha oczekuje na poczatku pazdziernika, ok 7.
Ania kg, a gdzie w Poznaniu robiÄ… 3d i jaki koszt tego cacka??
Basia25
emiliaO, to 'tylko' okolo poltora miesiaca, wiec pozniej sie wyrownaja roznice icon_smile.gif. Pozdrawiam Ciebie i poglaskaj brzuszek ode mnie icon_smile.gif


aniakg
Moette ja idę na to USG na Polną. Razem z anatomia płodu i nagraniem na płytę DVD koszt 160zł (ale trzeba mieć swoja płytę). Terminy podobno na koniec marca.
Inne miejsca to (podobno):
1) w Raszei za okolo 50 zł ale chyba bez anatomi płodu i sprzet lubi sie podobno psuć. Szłyszalam, ze kilka dziewczyn sie umówiło a i tak nie zrobili im bo sprzęt zastrajkował.

2) USG3D z filmem i ze zdjęciami na ul.Palacza za 250zł

A słyszalaś może co z oddziałem ginekologiczno-położnicznym na Lutyckiej?
ZIUTEX
Cześć!

Ja w sumie pisałam w linku mamy po 30-stce ale dopiero konczę 30 lat w listopadzie więc teoretycznie to jeszcze mam 29 prawda?
Obecnie 3 m-c drugiej ciązy a termin sierpniowy (27) tak jak z pierwszym dzieckiem, mam nadzieję, że może dzida wykluje sie tak jak Kacperek 20 sierpnia, fajnie by było dwie imprezy naraz.
Pozdrawiam icon_lol.gif
Moette
Ania - slyszalam dobre rzeczy, ale... ponoc to wszytsko zalezy na jaka zmiane sie trafi, bo czesc poloznych jest rewelacyjnych, a czesc na zasadzie "zrob se sama". Za to dzieci nie daja od razu tak jak np. na Polnej, tylko same przewijaja, przynosza do karmienia i takie tam. Wlasnie dlatego na Polnej np. rodzic bym nie chciala, jedna kolezanke traktowali jak gowniare, a 23 lata miala i meza, stad na pewno to nie kwestia jakiejs dewotki poloznej uprzedzonej, a druga z kolei po cesarce mowila, ze od razu dziecko dostala, a jeszcze w pelni swiadoma nie byla, a o posuwacz to sie doprosic nie mogla i jak w koncu, ktoras wreszcie zareagowala, to wziely ja 2 po ramie i zawlokly do ubikacji, pozniej zdziwione byly ze jej szwy puscily i krwotoku dostala. Ale ja oczywiscie nie stasze tylko przestrzegam. Wlasnie ta kolezanka od szwow rodzila pozniej na Lutyckiej i byla bardzo zadowolona szcegolnie z "dojarki".
myszowata
Więc i ja się dołączę. Mam 26 lat a moja pierwsza dzidzia powinna pojawić się po tej stronie brzuszka za niecałe 4 tygodnie (termin mam na 27 marca) icon_biggrin.gif
I miejmy nadzieję, że to dopiero początek wesołej gromadki.
Według usg ma być dziewczynka - już niedługo zweryfikuję wiedzę lekarzy..... icon_biggrin.gif
katte
Witajcie młode Mamuśki icon_biggrin.gif ,

mam 26 lat, w sierpniu 27(liczy się chyba rocznikowo, więc niestety 27 icon_rolleyes.gif ) i 2 sierpnia, chociaż mam nadzieję, że pod koniec lipca- urodzę pierwszą Dzidzię. Zdaniem gina będzie syn...Zobaczymy

pozdrawiam
Adriannna
CYTAT(joaba)
Długo starałyście sie o dzieciątko?


Ja tak naprawde nie staralam sie w ogole. Mielismy je w planach, ale takich za okolo 2 lata. Za to dzidzia postanowila zaistniec w naszym zyciu wczesniej i teraz mysle, ze wybrala sobie na to najlepsza pore 06.gif
joaba
Ziutex -wiedziałam ,że ktoś się znajdzie w moim wieku.
U nas usg3D-135zł-ide 14.03z nagraniem w kolorze.

Myszowata to ty tu z nas najszybciej zobaczysz dzidziulka na świecie-jak przygotowania rodzisz natur?
ZIUTEX
Joaba to ty nie wiedziałaś, ze jesteśmy rowieśnicami, już kiedys pisalam ile mam lat, a najfajniejsze jest to, że dzieciaki rocznikowo też tak samo zarówno pierwsze jak i drugie tylko twój synio troszkę starszy od mojego. Szkoda tylko, ze tak daleko od siebie mieszkamy co? Bysmy na spacerki razem wychodziły z maluszkami a tak wirtualny kontakt nam pozostaje. Pozdrawiam icon_lol.gif
Esther@
To i ja się dołączę icon_smile.gif
Jeszcze się załapuję, bo kończę 30 pod koniec lipca, więc na pewno się wyrobię z trzecim maluchem przed 30tką icon_wink.gif w sumie z pierwszym dzieckiem też bym się tu łapała, bo urodziłam jak miałam 25 lat icon_smile.gif

Pozdrowienia dla Brzuszków icon_smile.gif
myszowata
Joaba czy wszystko przygotowane... icon_question.gif hmm dobre pytanie icon_wink.gif W zasadzie tak ale zostały mi jeszcze jakieś ciuszkowe ostatnie zakupki ich upranie i uprasowanie. Z rzeczy też w zasadzie wsio już kupione, pościele porasowane, wózek i łóżeczko czekają icon_lol.gif Miałam nadzieję zamknąć ten temat w tym tygodniu ale niestety w szpitalu wylądowałam i dopiero dziś mnie puścili i tak jestem zmęczona, że cały dzień odsypiałam icon_cool.gif Na szczęście z dzidzią ok z tym, że zatrucie ciążowe się przypałętało. Ale już niedługo, więc jakoś wytrzymamy.
A odnośnie porodu to ja jak najbardziej chciałabym naturalnie ale nie wiem jeszcze co i jak bo dzidzia cały czas źle ułożona i jak tak dalej pójdzie to cc będzie icon_cry.gif a ja nie chcę.... Wiem że to ból i zmęczenie i dla mnie i dla dziecka ale chciałabym tak bardzo urodzić normalnie i żeby był ze mną cały czas mąż (przy cc nie wpuszczą go na salę) ale zobaczymy jak to będzie. Muszę się wstrzymać do 14-ego bo wtedy na wizycie się wyjaśni jak dzidzia leży i co dalej robimy. Boję się, że jak urodzę przez cc to będę się czuła jakaś niedowartościowana... ja wiem, że to głupie ale to chyba gdzieś w podświadomości się chowa....

Jesli zaś pytacie o starania to nam się udało za pierwszym razem i choć chcieliśmy to wpadłam w panikę jak zobaczyłam dwie krechy - zaczęły się lamenty, że to nie miało być tak szybko i takie tam duparele. No i skończyło się w szpitalu z grożącym poronieniem icon_cry.gif ale na szczęście dzidzia była silna i się wybroniła a mama zmądrzała i się uspokoiła. A teraz już czekamy na nią z wielką niecierpliwością icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Marta_R
Lekko późno - ale też dołączam icon_smile.gif
Od stycznia już 28 lat na karku icon_wink.gif i w oczekiwaniu na drugiego potomka icon_smile.gif
Przecucie mam, że bedzie chłopczyk, ale zobaczymy...
Joaba - u nas starań było jak na lekarstwo - postanowiliśmy chyba w październiku, że od grudnia (a w praktyce od @, która miałam w połowie grudnia) zaczynamy starania... i 12 stycznia test wyszedł mi pozytywny icon_smile.gif
We wtorek mam pierwsze usg (w końcuuuu!).
Alucca
A ja skończę 30 lat we wrześniu i w tym miesiącu mam też termin porodu.
Nie miałyście lekko z tym staraniem o dziecko. Pierwszy synek był nieplanowany i przewrócił nasz świat do góry nogami, a za ta ciąża przeciwnie i pierwsza próba od razu się powiodła. icon_cool.gif
Zdrówka mamuśki.
aksonia
witam:)

Hmmm ....mi akurat stuknie 25 w tą wiosenkę a dokładnie w kwietniu icon_smile.gif icon_smile.gif ......więc nie wiem czy mogę do was sie dołączyć icon_cool.gif

pozdrawiam wink.gif
aniakg
Aksonia witaj i pisz, pisz, pisz, pisz icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Wczoraj poszliśmy na anatomi płodu i na USG 3D. Z maleństwem wszytsko ok. serduszko bije miarowo, nereczki, pęcherz, żołądek są. Przez moment napędzili mi stracha bo lekarce wydawało się , żę krękgosłup jest rozsczepiony, ale przejechala drugi raz, zawołała innego lekarza i okazalo sie, że wszystko jest ok a jej musiała sie przesunąc glowica. UFF icon_smile.gif . Na dzień dobru nadepnęłam im chyba na ambicje bo zapytałam się czy wiadomo jaka płeć. Badała lekarka, pilęgniarka, drugi lekarz i tu niespodzianka bo z poprzedniego USG wyszło, że raczej bedzie chłopak a tu stwierdzili, że raczej na 90% będzie dziewczynka. Czyli jesteśmy w punkcie wyjscia. Ale maluszek był tak nieśmialy, żę niebardzo chciał pokazać co ma miedzy nózami, niby one widziały wargi sromowe (ja tam nic nie widziałam, mimo, że mi pokazywały icon_cry.gif ) ale też maluszek był ułożóny tak, że to też nie na 100%. A i buźki też nie chciało pokazać maleństwo chowalo to za jedną rączką to za drugą albo wręcz za obiema na razi. Przez moment wyraźnie było widać jak wkłada kciuka do buzi, i w pewnym momencie pokazywało nam język (poważnie!!!) icon_lol.gif 04.gif . Z USG3D nic nie wyszłobo maleństwo tak sie chowalo, żę nic z tego. Ale umówiliśmy sie na następny termin, fajnie bo powiedzieli, żę jak nic nie wyjdzie to nie zapalacimy:). A co do tej płci to ważne, że jest zrowe a czy bedzie Maciuś czy Zuzia to już mniej ważne a na dobrą sprawę dowiemy sie już za 3miesiące.
Pozdrawiam.
Moette
Ania normalnie zazdroszce Ci, ja na razie nie mam co ogladac, a moja mam jak i moj maz patza na mnie jak na idiotke jak mowie o USG 3D, że to smieszne i takie tam. Wczoraj bylismy w sklepiw z ciuszkami ciazowymi i widzialam swietny stanik Naturiny 55 zł. Musze jednak troszke jescze poczekaj, bo nie mam kaski... icon_sad.gif
aniakg
Moette- ja wczoraj kupiłam (bo znowu rosnę, co mojemu mężowi wcale nie przeszkadza icon_lol.gif ) stanik NATURANA za 49zł, w sklepie z ciuchami ciązowymi na Polnej. co 6zł róznicy to 6zł.
Joanna28
To i ja się dopiszę. W lipcu kończę 29 lat, moja pierwsza ciąża. A termin minął mi wczoraj. Czekam na swojego Kubusia.
Alucca
Za tą samą cenę widziałam całkiem ładny stanik w H&M w dziale ciążowym.
Jestem szczęśliwa, że teraz jest taki wybór ciuchów ciążowych. Gdy szukałam czegoś 6 lat temu wszędzie spotykałam tylko okropne obszerne suknie w kratkę. icon_confused.gif icon_lol.gif Tylko mieć pieniądze... icon_cool.gif
aksonia
Właśnie ja w sprawie H&M nie wiem jak jest w Polsce ale ja kupiłam super spodnie ciążowe wyglądają jak normalne jeansy i nie widać ze to ciążówki....wygodny materiał z bawełny który jest wszyty do pasa spodni i jest na brzuszku, super sie sprawdza jak jest nieco ciepło przynajmniej ja się nie poce i skóra oddycha.....tutaj w Niemczech kosztowałay 30 euro ale H&M robi przeceny duże więc teraz mogą być zimowe spodnie ciążowe przecenione a co do staników to kosztują około od 5 euro wzwyż.....jeszcze nie zakupiłam ale już chyba będe zmuszona bo "cycuszki" juz uciskają icon_redface.gif ...

pozdrawiam Aksonia:)icon_smile.gif
ewula144
witam
mam skończone 28 lat, w czerwcu 2004 urodziłam Patrycje
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.