To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Obiady na upały

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

jl101
dziewczyny,
czy macie jakies wyprobowane przepisy na letnie obiady. mi juz sie chlodnik przejadl a pomyslow innych brak.
pozdrawiam
justyna
Ika
Ja często robię coś na kształt tzatziki do wszystkiego icon_wink.gif Na przykład ziemniaczków w plasterkach podsmażanych na maśle. W całym takim obiedzie najdrożej wychodzi śmietana icon_wink.gif
wiesiołek
Mój sobotni obad na słodko:

Knedle z morelami

1) 10-12 małych moreli ( im mniejsze tym moim zdaniem lepiej, bo knedle i tak się robią duże) , usunąć pestki, w ich miejsce włozyć po kostce cukru i zalać każdą kostkę łyżeczką rumu lub koniaku

2) 25dkg twarogu, 25 dkg mąki, 2 jaja, łyżeczka cukru, szczytpa soli- zagnieść ciasto, rozwałkować, pokroić na kwadraty

3) morele zawinąć wciasto, uformować kule i gotować w osolnej wodzie 15-20 minut

4) podawać polane stopionym masłem i posypane cukrem pudrem

Ja od razu zwiększyłam składniki o 50%, bo cóż jest 10 knedli na obiad icon_rolleyes.gif
Lua
Jak jest taki upał jak dziś ja najczęściej robię ziemniaczki z koperkiem, jajka sadzone lub faszerowane, kalafior lub fasolka i zimny kefir icon_lol.gif

Lua
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.