To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zespół szyjny i inne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kaszanka
Neurlog stwierdził u mnie tzw. zespół szyjny. Chodziło o moje potworne bóle głowy. Zalecenia: ćwiczyć. I to wszystko. Ćwiczę sobie po kątach ale to nic nie daje. Bóle głowy nadal się pojawiają i wydaje mi się że są coraz silniejsze. Nie mogę normalnie funkcjonować, ból jest nie do zniesienia, dosłownie paraliżujący. Najczęściej w nocy ale ostatnio w ciągu dnia. Dzisiaj o mało nie zemdlałam, jest mi nadal słabo i mam mdłości.
Mam już dość, ciągle na tabletkach przeciwbólowych, chodzę jak naćpana. Czy coś mogę w tym zrobić? Czy to przechodzi?

Ogólnie rzecz coraz gorzej ze mną, co chwilę coś mi dolega, tydzień temu rozchorowałam się na dobre: angina, zapalenie krtani i zapalenie oskrzeli, wszystko na raz. Potem lekarz stwierdził zespół chronicznego zmęczenia czy coś podobnego. Wziął się za moje bóle głowy i wysłał do neurloga. Starzeję się?
Potwora
A lekarz nie zalecił spania na poduszce ortopedycznej??? icon_eek.gif
Kaszanka
Nie zalecił. W sumie śpię bez poduszki, myślisz że ortopedyczna coś da?
Potwora
Moja siostra miała coś takiego, dostała leki p/ bólowe, nie pomogły więc zalecono rehabilitację czyli masaże, naświetlania i gimnastyką oprócz tego dożywotnie spanie na poduszce ortopedycznej ( takiej z wgłębieniem na głowę). Nie ma już żadnych problemów z szyją, przedtem w wyniku, ojej nei wiem dokładnei, w każdym razie chyba jakiś krąg uciskał na jakiś nerw i tyle. Sama gimnastyka i leki to za mało jak widać.
addera
Ja miałam jeszcze przepisaną rehabilitację - INTERDYN + solux. Na jakiś czas pomogło icon_confused.gif
Ja mamna mocno wyprostowany kręgosłup w odcinku szyjnym tam gdzie powienien być wygięty. U mnie to zdiagnozowano jako wyprostowanie naturalnej lordozy. Chyba tak to się nazywa icon_confused.gif Dokładnie nie pamiętam icon_redface.gif Ale od tego miałam koszlarne bóle połowy głowy.
Druga połowa bolała mnie od migreny icon_sad.gif
Jestem egzemplarz z bolącą głową icon_confused.gif
Kaszanka
No właśnie, coś mi uciska nerw i dlatego mam te koszmarne bóle. One są strasznie dziwne, bo zazwyczaj łapią mnie w nocy, przed 24 albo po 3. Zaczynam się zastanawiać czy ktoś zrobił laleczkę voodoo i nazwał ją Kaszanna icon_cool.gif
Pomyślę o tej poduszce. Lekarz nic mi nie mówił o rehabilitacji a ja nawet nie zapytałam icon_sad.gif
cydorka
CYTAT(Kaszanna)
No właśnie, coś mi uciska nerw i dlatego mam te koszmarne bóle. One są strasznie dziwne, bo zazwyczaj łapią mnie w nocy, przed 24 albo po 3. Zaczynam się zastanawiać czy ktoś zrobił laleczkę voodoo i nazwał ją Kaszanna  8)  
Pomyślę o tej poduszce. Lekarz nic mi nie mówił o rehabilitacji a ja nawet nie zapytałam  :(

mam kłopoty z kregosłupem szyjnym, zniesiona lordoza jak u add do tego dyskopatia, w grudniu zaliczylam wypadek samochodowy i trafilo na moj szyjny kregoslup- bole glowy jakie zaliczylam wtedy, az do wymiotow, do omdlen, a noce bosz.......................... powiem Ci tak:

poduszka koniecznie to raz - jak chcesz moge ci polecic dwie firmy jedna szwedzka druga polska
cwiczenia to dwa (ale od samych cwiczen wiele sie nie zmienia)
dobra rechabilitacja to trzy- i tu zaczne chyba zbierac na pomnik dla mojego rechabilitanta (ostatnio przywlokłam do niego moja tesciowa, pomiętosil, ponastawiał, kobita łzy w oczach ze szczescia miała - mówiła boze ja sobie od 3 lat stanika nie mogłam z tyłu zapiąc i w lewo się moge obejrzec, siedziala u na przy stole w kuchni i głowa kreciła szczesliwa- taki miala brak ruchomosci, a bole głowy jakie i nikt nikt a nikt słowem jej o rechabilitacji nie wspomniał)
do tego z calego serca polecam Ci moj zestaw leków zalecony przez rechabilitanta
to będzie tak:
ginkofar forte
aescin tab
traumeel tab
i jeszcze jednen homeo ale zapomnialam nazwy zadzwonie do tesciowej to mi poda
generalnie wszystie 4 w stanach ostrych a przewlekle ginkofar i aescin bo one usprawniaja krazenie mozgowe
cyd
Kaszanka
Cydorko, napisz coś o tych poduszkach. Zmienię neurologa i pomolestuję go o rehabilitację.
Ostatnio jest coraz gorzej. Praktycznie żyję strachem przed tym koszmarnym bólem. Nie śpię tylko czekam i zastanawiam się czy będzie bolało czy nie. No i coraz częściej boli w ciągu dnia. Łykam tabletki przeciwbólowe ale przecież na dłuższą metę tak dalej być nie może.
cydorka
https://www.nesko.pl/orto.html tu masz przykladowo firmę poduszkową
i troche o samych poduszkach
https://www.majer.com.pl/rehabilitacja/poduszki_sc.html
https://www.rehabilitacja.sklep.pl/korektory.htm

ja mam poduszkę firmy valde
https://www.valde.pl/
, bo taka polecił mi rehabilitant
te firmy valde maja 3 stopnie twardosci do wyboru ( to juz kwestia doboru jak komu wygodnie)
generalnie chodzi o to aby za posrednictwem poduszki uzyskac odpowiednie ułożenie kręgosłupa podczas snu, zniesc napięcie, uciski
moja rada:
poduszki tylko kupowane w sklepach ortopedycznych ew na aukcjach sprawdzonych firm
zaden supermarket
takie poduszki to wydatek ok 100 zł średnio, sa tansze i drozsze
są one wykonane ze specjalnego tworzywa, pianki,maja kształt taki jak widzisz na tych stronkach, z jednej strony wyzsze są
niektóre maja jeszcze taki rowek , wciecie w ktore wpasowywuje sie szyja
nazywaja je poduszkami z pamiecia bo ta pianka ukształtowywuje sie i dostosowuje do Twojej głowy/szyi
dlatego kazdy musi miec swoja poduszke
zasada podstawowa spi sie na wznak lub na boku ( dla mnie to dramat, uwielbiam na brzuchu ale podobno przy szyi- zakazane)

o to chodzi, tzn o ułożenie

źle

żle

dobrze








do tego moge ci polecic, tzn odbic i wyslac dwie broszury
jedna z cwiczeniami - opconalnie bo nawet i mi brak samozaparcia
druga wg mnie genialna tzw dekalog kregoslupowca- szyjowca, takie obrazki, scenki z normalnego życia, jakie pozycje przy wykonywanych czynnosciach wszelakich ( od parcy przy kompie do np mycia glowy) sa na tak a jakie kategorycznie na nie przy kregoslupie szyjnym

jesli jestes chetna to poprosze o adres na pw i chwilke cierpliwosci bom na zwolnieniu do konca tygodnia
cyd
Kaszanka
Napisałam icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.