Tragedia Oskara wstrząsnęła całą Polską. Zjednoczyła też internautów, którzy w błyskawicznym tempie stworzyli specjalną stronę interwencyjną przeciw przemocy. "Działajmy teraz, póki ból jest tak silny, póki pamiętamy" - apelują. Stronę pod nazwą Oskar

Pamiętamy można znaleźć na www.netica.pl/oskar/

Są na niej artykuły prasowe o tragedii chłopczyka, apele o wspólne działanie przeciw przemocy wobec najmłodszych i forum dyskusyjne. - Twórcą tej strony jest ból i żal oraz sprzeciw wobec niesprawiedliwości. A przede wszystkim nieobojętność. Nie mam doświadczenia pedagogicznego, mieszkałam natomiast całe życie w Konstancinie - przy szpitalu dziecięcym i widziałam wiele cierpienia. Dzieci na wózku, które już nigdy nie pobiegną ot tak - tylko przed siebie. Dawno nosiłam się z pomysłem aby coś zrobić dla tych, którzy nie potrafią się sami obronić, a śmierć Oskarka utwierdziła mnie w przekonaniu, że należy coś z tym zrobić. Dziękuję wszystkim Nieobojętnym - napisała na forum Anna.

"Przestańmy wreszcie płakać i zróbmy coś" - apeluje autorka obszernej wypowiedzi, która otwiera stronę. Na apel odpowiedzieli internauci z całej Polski. Wszyscy wyrażali swój ból i sprzeciw i zastanawiali się co można zrobić, by ochronić dzieci przed okrucieństwem. Możliwe, że internautom uda się opracować projekt ustawy albo utworzyć dział, w którym będą pomagać konkretnym dzieciakom. Na razie rozsyłają informacje o inicjatywie do jak największej liczby uczestników różnych forów internetowych.- Jeśli będzie nas bardzo dużo mamy większe szanse na jakieś konkretne działanie - uzasadnia Adam.
m