To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dieta kapuściana..ruszamy?????

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

dori
add, bardzo prosze.....


Dieta kapuściana
5 kg w ciÄ…gu tygodnia

Kapusta kiszona jest wyjątkowo mało kaloryczna: w 100 g ma tylko 20 kcal. 7 dni na diecie kapuścianej pozwoli ci schudnąć nawet... 5 kg. Ze względu na monotonię posiłków trudno byłoby jednak wytrzymać dłużej. Ogranicz spożycie mięsa i węglowodanów, natomiast bez ograniczeń jedz „cudowną” zupę z kapusty.

Zasady diety:
Jada się kapuśniak w dowolnych ilościach. Natomiast śniadania i kolacje są bardziej urozmaicone, np. pierwszego dnia owoce, drugiego - warzywa, trzeciego - warzywa i owoce, czwartego - mleko i banany, piątego - owoce oraz mięso lub ryba z warzywami, szóstego - to, co piątego, siódmego - gotowany ryż.

Zupa z kapusty
- Oczyść i pokrój 1 cebulę,
- 25 dag marchwi,
- 25 dag czerwonej i żółtej papryki,
- 25 dag kalarepki,
- 2 świeże pomidory.
Poszatkuj 25 dag białej lub włoskiej kapusty. Warzywa podsmaż na 1 łyżce oleju, zalej 1 i 1/4 l wody i zagotuj. Dodaj trochę suszonej cebuli i gotuj razem 10-15 minut. Dopraw do smaku solą jodowaną. Możesz również wzbogacić jej smak (w zależności od upodobań) curry, bazylią lub sproszkowaną papryką, pietruszką lub sosem sojowym.
Zupa przygotowana według tego przepisu powinna wystarczyć na 2 dni. Nie dodaje ona kalorii, a im więcej jej zjesz, tym więcej kalorii spalisz.

dzień pierwszy
Możesz jeść zupę z kapusty i owoce z wyjątkiem bananów. Najlepsze są melon i arbuz. Pij tez dużo niegazowanej wody mineralnej i niesłodzonej herbaty.

dzień drugi
Jedz zupę w dowolnych ilościach i warzywa, unikaj groszku, kukurydzy i fasoli oraz owoców. Na kolację przygotuj 2 ziemniaki średniej wielkości, gotowane lub pieczone z masłem.

dzień trzeci
Bez ograniczeń jedz zupę, owoce i warzywa (z wyjątkiem bananów i ziemniaków).

dzień czwarty
Dziś możesz jeść - oprócz zupy - banany (4-6 sztuk) i pić odtłuszczone mleko oraz dużo niegazowanej wody mineralnej.

dzień piąty
Wreszcie przyszedł czas na mięso. Możesz zjeść ok. 200 g wołowiny, do tego pomidory - 6 świeżych przez cały dzień. Wypij też ok. 6-8 szklanek wody. Zupę zjedz przynajmniej 1 raz w ciągu dnia.

dzień szósty
Wołowina lub ryba i jarzyny - tyle, ile potrzebujesz, żeby nie czuć głodu. Przynajmniej 1 raz zjedz zupę.

dzień siódmy
Ciemny ryż lub kasza gryczana, niesłodzony sok owocowy oraz warzywa - jedz tyle, ile chcesz. A do tego przynajmniej 1 raz kapuśniak.


Może zaczniemy w piątek????
W czwartek nie bardzo, bo Adrianek ma imprezke urodzinkowÄ… w Tele pizzy.........

Kto dołączy??????
Agusiao
dori byłam na tej diecie 3 dni - bo myślałam, ze życie skończe icon_eek.gif bolała mnie głowa, miałam straszne zawroty głowy i w ogóle czułam się do kitu icon_sad.gif w trzecim dniu jak patrzyłam na zupe to dostawałam odruchu wymiotnego icon_rolleyes.gif icon_confused.gif
teściowa dwa razy juz ją stosowała i za każdym razem miała 3,5-4 kg mniej icon_lol.gif
życze powodzenia icon_smile.gif
Doruśka
o ,a ja mam inną zupe tzn skłądniki icon_wink.gif
moja córka była na tej diecie 5 dni, ale w momencie jak poczuła sie osłąbiona zrezygnowała(fakt,że to był piątek po całym tyg szkoły,wiec miała prawo;))

ja na diecie wytrzymałam 3 dni,potezm zwracałam na sama mysl o zupce;))
addera
A ja mam pytanie, może głupie wink.gif
To jest zupa z kapusty kiszonej czy świeżej ?

Bo najpierw jest napisane o zaletach kapusty kiszonej, a w przepisie na zupe jest chyba świeża icon_rolleyes.gif Dobrze rozumiem ?
Agusiao
ja miałam w przepisie świeżą kapustę, może gdyby była kiszona to ta zupa nie byłaby taka mdła icon_rolleyes.gif
dori
Addero, jeśli mam być szczera to sie tylko domyślam, że jest to obojętnie jaka kapusta, bo przecież kapusta to kapusta.... wink.gif

Ja najpierw zrobie sobie z kiszonej a później drugi razem ze zwykłej głowiastej. icon_cool.gif

Od jutra ruszm.....
Moja siostra sąsiadka też i przyjaciółka również....
Add, zdecydowałaś sie???????

dziÅ› wieczorkiem ugotuje zupe...........
addera
No dobra, gotuję dzis kapuśniak na jutro icon_lol.gif

Z kiszonej wolÄ™ wink.gif
Doruśka
ma być ze swieżej:)
addera
CYTAT(Dorusia)
ma być ze swieżej:)


hmmm icon_confused.gif

Dorusia, a w Twojej zupie jakie były inne składniki ?
Doruśka
kapusta ,średnia główka, 3 duze cebule,por, seler naciowy, po jedej papryce zielonej i czerwonej, 5 pomidorów lub puszka jeli swieżych brak(polecam jednak z puszki,ja dałam mrożone, a swieże są beznadziejne teraz do gotowania) i to wszystko. tzn przyprawy.

co do dalszych części ,to były ograniczenia np 4-5 bananów.

Addera,jak dodasz puszke pomidorów, to jestem pewna,ze zupa nie bedzie mdła. tak czy inaczej,to po neij jest niedobrze najdalej w 3 dzień,i dlatego pisza :jedz conajmniej raz dziennie zupę icon_wink.gif))
dori
Add, ja zrobiłam z kiszonej.
Jest naprawde dobra, moge ją jeść.

Tu jest całe forum na temat diet. https://www.gotowanie.v9.pl/diety/9.php
Możesz sobie poczytać posty osób, które stosowały tą diete. Piszą, że można tak i taką kapuste..
dori
Zupa jak na razie nie najgorsza...... icon_confused.gif
Dziś gotuje nową porcje......z głowiastej kapuchy.....jest bardziej słodka icon_lol.gif
No i rewela następne 2 kiloski spadły.....
A-ha jak mdla mnie to dziś drugi dzień kapuścianki, bo w piątek wieczorkiem zapomniałam sie i skonsumowałam kawał kiełbasy icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif itak mi wstyd....

Add,a jak u ciebie???????
addera
CYTAT(dori)
Add,a jak u ciebie???????


beznadziejna sprawa icon_confused.gif
zupa mi w ogóle nie smakuje icon_rolleyes.gif a weekend okazał się najgorszym momentem na rozpoczęcie diety, połowę zupy wylałam i z diety nici icon_redface.gif
może od jutra zacznę icon_rolleyes.gif
Litka
ja własnie gotuję z kiszonej, dzis zaczynam
addera
moje lenistwo jest żenujące icon_redface.gif
kupiłam gotową mieszankę warzyw z Hortexu na zupę kapuścianą i zaczynam od dziś icon_lol.gif
anita b.
ja kilka razy wytrzymałam tydzień, właściwie lubię te dietę icon_smile.gif
często do smaku doprawiałam zupę odrobiną sosu sojowego, albo miksowałam i była bardzo fajna icon_smile.gif
powodzenia !
dori
SDziewczyny, zupe jem codziennie. Gotuje z koszonej kapuchy bo ze zwykłej mi nie smakuje, taka mdła
Ale podjadam, tak tak poprostu podjadam. Chce mi sie mięsa....

Ale zrzuciłam 2 kg. Kolejne 2 kiloski

Jutro koniec, bo musiałam przesunąć pierwszy dzień i rozpocząć od nowa. Ale zupe nadal będe gotować i jeść. No i nadal dietak...do wakacji mało czasu zostało................a w czerwcu wesele....
addera
dori, podziwiam i szczerze gratulujÄ™ icon_biggrin.gif
ja skapitulowałam icon_sad.gif
Litka
Ja tez poległam, chociaz kapuścianka nie taka zła, czekam na pełną wiosnę, juz odkurzam rower i pojade w trasę, codziennie na 3 godzinki. W zeszłym roku na 1000 kalorii i przy udziale rowerka schudłam 8 kg, oby teraz tez tyle poszło, bo od zeszłego roku nie przybyło nic.
mami 2
W zwszłym tygodniu próbowałam kapuściankę icon_sad.gif .Wytrzymałam 4 dni i resztę zupy dałam sąsiadce icon_lol.gif .W pierwszy dzień smakowała jak nie wiem co,drugi dzień była dobra,trzeci dzień zjeść się dało,w czwarty dzień jadłam ....jadłam....i obiecałam sobie,że nigdy więcej icon_confused.gif .Wolę dietę 1000 kal.
Muszę jednak przyznać,że po 4 dniach jedzenia kapuścianki, były efekty-3 kilo mniej icon_biggrin.gif
pozdrawiam
anuÅ›
A ja bardzo lubię taką zupkę. Przyszła wiosna, za tydzień brat się żeni a ja mam być świadkiem. Postanowiłam sobie ciut 'wymodelować' sylwetkę kapuścianką. Dziś zaczynam.
Jest tylko jeden problem - jestem głodna na samą myśl o diecie. Normalnie rano prawie nic nie jadam a dziś zjadłam 3 icon_eek.gif miski zupy i nadal mimo przepełnienia icon_rolleyes.gif czuję sie głodna (tak naprawdę nic w siebie nie wcisnę ale jakoś psychicznie głodna jestem icon_confused.gif ).

Ciekawe ile wytrzymam icon_rolleyes.gif icon_question.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.