To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Szkoły Rodzenia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aga25
Witam
Poszukuję dobrych, sprawdzonych szkół rodzenia we Wrocławiu.
Co jest w nich godnego polecenia?
Pozdrawiam
mama.razy.cztery
aga,
mam w domu przewodnik po szkołach rodzenia w polsce, we wrocławiu jest ich kilka, tekstu tez sporo, nie będe wszystkiego pisała, zeskanuję i wyślę ci w załączniku.
magda icon_biggrin.gif
aga25
Byłabym bardzo wdzięczna, bo to co znalazłam na internecie i w książkach tel. to trochę mało, więc czekam z niecierpliwością.
Pozdrawiam.
Monisia
Hej!Ja chodziłam na szkołę rodzenia na Dyrekcyjnej i byłam bardzo zadowolona.Jednak to było ponad 6 lat temu i nie wiem teraz nawet czy ta szkoła jeszcze istnieje ale może warto się dowiedzieć?
Pozdrawiam
mama.razy.cztery
aga, nie udało mi się zeskanować tych stron, nie byłoby to czytelne, przepisałam większość informacji tam zawartych. może coś sobie wybierzesz.
Studium rodzicielstwa
Pl. Katedralny 8/9
Zapisy tel. 3222692 ( 15-20)
Od 32 tyg ciÄ…zy, żaÅ›wiadczenie o ukoÅ„czeniu kursu – tak, ok. 160 absolwentek rocznie, dziaÅ‚a od 1992 r, zajÄ™cia prowadza poÅ‚ożna, pediatra, psycholog, kurs otwarty – zajÄ™cia od poniedziaÅ‚ku do czwartku od 15 do 20, w grupie do 6 par, 150 zÅ‚ od pary ( raty)

Centrum rodzinne szkoÅ‚a rodzenia przy szpitalu specjalistycznym im. Falkiewicza, warszawska 2, tel. 3116507,0601157159 ( 9-21), od 20 tygodnia ciąży, zaÅ›wiadczenie o ukoÅ„czeniu kursu – tak, ok. 120 abslowentek rocznie, dziaÅ‚a od 1998 r, zajÄ™cia prowadzÄ… poÅ‚ożna, ginekolog, pediatra – neonatolog, kurs zamkniÄ™ty 22 godziny, zajÄ™cia w pon i czw od 17 do 19. do 10 par w grupie, możliwe kursy indywidualne, po porodzie spotkania w akademii rodziców, 300 zÅ‚ od pary, 200 zÅ‚ sama kobieta, zniżki dla studentów i samotnych matek, raty

Przykliniczna szkoła rodzenia bocianek
ZajÄ™cia chaÅ‚ubiÅ„skiego 3 – klinika, tel. 3209245, (8-15), od 13 tyg, ciąży, dziaÅ‚a od 2002, zajÄ™cia prowadzÄ… poÅ‚ozna, lekarz, rehabilitant, psycholog, kurs zamkniÄ™ty, w grupie 6-8 osób. Szkola bezpÅ‚atna

Szkoła rodzenia przy klinice rozrodczości i połoznictwa am
Dyrekcyjna 5 lok. 7, tel. 3344122, (9-14), od 25 tyg. Ciąży, ok. 70 absolwentek rocznie, dziaÅ‚a od 1994 roku, kurs 20 godzin, zajÄ™cia pon i Å›r od 10 do 12, w grupie 3-10 osób, dobrowolna cegieÅ‚ka na rzecz fundacji – 100 zÅ‚

Akademia familijna
Worcella 25/27, 0601996902, od 20 tyg. Ciąży, działa od 90 r. Zajecia prowadzą j.w. kurs 26 godzin, zajęcia w pon i czwartki od 17.30 do 19.30, , w grupie 6-16 par, 300 zł, zniżki,

Szkoła rodzenia ewy kusiak
Swobodna 8a, tel. 3535169,0606782284 (8-22), od 20 tyg. Ciąży, działa od 1978 roku, kurs 32 godziny, zajęcia od 18 do 20, w grupie 8-20 osób, cena 230 zł
Evanka
Ja uczęszczałam do Akademii Familijnej (marzec/kwiecień 2002) i bardzo polecam tę szkołę. W programie zajęć 2 filmy o porodach, wszystko o porodzie, o karmieniu piersią - fizjologia i problemy, o pielęgnacji dziecka, nauka kąpania, spotkanie z pediatrą, z psychologiem, ćwiczenia rozciagające, rozluźniające, nauka oddychania. Chyba w dużej mierze dzięki zajęciom w szkole rodzenia mój poród był w sumie lekki i krótki (niecałe 5 godzin). Nauczyłam się tam dobrze oddychać (tak, że naprawdę niwelowało to ból podczas skurczów), a potem dobrze relaksować (między skurczami). W efekcie ciągle wydawało mi się, że to jeszcze nie jest poród właściwy (bo za mało boli), ale pojechaliśmy do szpitala na wszelki wypadek, a tam okazało sie, ze jest już 8 cm rozwarcia !
Zajęcia prowadzi położna z Brochowa - p. Henia Kukurowska.
Można w razie problemów (konieczność leżenia) umówić się z nią na indywidualne zajęcia domowe. Ze szkoły też mozna wypożyczyć różne książki i czasopisma o tematyce dzieciowo - porodowo - wychowawczej.
Polecam raz jeszcze
anonimowy
Bardzo dobra szkoła rodzenia jest Ewa Kusiak.Poza szkoła prowadzi ona pogotowie laktacyjne i przyjezdza do obolałych pacjetek
Natasha
jakiś starawy przewodnik, bo w szkole na Chałubińskiego płaci się 100 zł i preferują ciężarne po 25 tygodniu ciąży. A aktualny telefon to: 7842388.
maja03
Witam icon_biggrin.gif
A słyszałyście coś o szkole rodzenia z ul.Orzeszkowej ?? To szkoła prowadzona przez Panią Mirosławę Rybę - Rymanowską. Ponoć kiedyś miała dobrą renomę. Obecnie jest przeniesiona na ul.Koszarową. Jesli słyszałyście cokolwiek to proszę dajcie znać !! icon_smile.gif

pozdrawiam
Maja
moonk *
ja chodziłam w 2001 na Orzeszkowej wtedy prowadziły ją chyba 3 położne- byłam bardzo zadowolona z tych zajęć, szkoda, że ta szkoła już nie istnieje, jedna z tych położnych prowadzi szkołę rodzenia w przychodni na ul. Olszewskiego (tel do tej przychdni to 348 30 81)
pozdrawiam
maja03
Witaj !!
No WIELKIE DZIĘKI za informację !! Pytam się o tą SR, bo została przeniesiona i teraz jest obok mojego domu !! A ponoć jej założycielka czyli właśnie Mirosława Ryba - Rymanowska prowadziła jedną z lepszych niegdyś SR. Rozmawiałam z nią już i wstępnie umówiliśmiy się już na pierwsze zajęcia. Jednak tak jak o innych SR można było się czegokolwiek dowiedzieć - to o tej nie ma zbyt wiele informacji.

Pozdrawiam.
Maja
anonimowy
nie dziw się że nie ma informacji bo jest to stosunkowo nowa szkoła icon_wink.gif i nie każdy będzie ją kojarzył z tą co była na Orzeszkowej. wszystkie położne prowadzące zajęcia w szkole rodzenia na Orzeszkowej były super - mam nadzieję że ta na ul.Koszarowej też będzie mieć tak dobrą obsadę i szybko wyrobi sobie renomę, napisz ile kosztują zajęcia (na Orzeszkowej za moich czasów było bezpłatnie...) i jak Ci się tam podoba? czy możesz polecić tą szkołę? na pewno innym sie te informacje przydadzą!!
moonk *
ten gość to ja ... icon_wink.gif
maja03
hej!!
Oczywiście, zaraz po pierwszych zajęciach opiszę wszystko co i jak .

Pozdrawiam
maja
maja03
Już opisuję , co prawda po 4 zajęciach - ale za to bardziej wiarygodne. To jest post z forum ogólnego, dlatego taka forma

Cześć Dziewczyny !
Pytałam się o te Szkoły Rodzenia a wybrałam tą, którą miałam najbliżej domu. Same rozumiecie - dojeżdżanie, szczególnie wieczorem np. na godz. 18 zimą jest trochę mało wygodne !!
W każdym razie wybrałam SR, która została przeniesiona z ul. Orzeszkowej, na Koszarową 5. Dwa lata temu była to ponoć szkoła z bardzo dobrą opinią wśród kobitek w ciąży(dowiadywałam się od mam starszych stażem ). Potem z powodów przemian w służbie zdrowia zamknięto ją i otwarto w innym miejscu.
Ale do rzeczy: zajęcia odbywają się w bardzo małych grupach - maximum 4 pary! Co moim zdaniem daje poczucie intymniości i nie krępuje. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 2 godziny, przyjmowane są babeczki po 28 tygodniu ciąży. Zajęcia składają się z dwóch części - 1, to ćwiczenia, 2, to wykłady, ćwiczenia praktyczne w opiece nad dzieckiem, spotkania z lekarzami, filmy itd...
Koszt - 110 zł za miesiąc.
Jeśli szukacie szkoły rodzenia, a mieszkacie gdzieś w okolicach Koszarowej ( Psie Pole), to naprawdę mogę Wam tą szkołę polecić. Gdyby cos to służę numerami telefonów.
Pozdrawiam
Maja
maczek
Maja,
Ja mieszkam na Psim Polu. Czy mogłabyś mi podać namiary do tej szkoly na Koszarowej?
Pozdrawiam
maja03
Już podaję wszystkie namiary:
ul Koszarowa 5
tel kom do Pani Mirosławy Ryby - Rymanowskiej - 600-035-191, lub
340-66-14.
Zajecia sa w poniedziałki i czwartki od 18-20.
Na przykład teraz jedna z par niedługo będzie rodzić - inna już urodziła i mamy zajęcia indywidualne icon_lol.gif
Koszt - 110 zł za miesiąc
maja03
Jak tam Maczku ??
Zdecydowałaś się już na jakąś szkołę ?? Dzwoniłaś może do Pani Mirosławy ??

Pozdrawiam
Maczek
Maju,

Nie dzwoniłam jeszcze do szkoły i nie zdecydowałam się na żadną, póki co. Cały czas mam dylemat gdzie rodzić....nie wiem czy Dyrekcyjna czy może Brochów??? Tak naprawdę myślę o tych dwóch szpitalach i ewentualnie o Kamieńskiego. Dyrekcyjna ze względu na to, ze tam pracuje moj lekarz prowadzacy, Brochów dlatego, ze kiedyś juz tam leżałam (na ginekologii operacyjnej) i byłam zadowolona, Kamieńskiego dlatego, że jeszcze tylko ten szpital jakoś mi pasuje....Chciałabym pojsc do szkoly rodzenia, która znajduje sie przy szpitalu, ale jak nie wiem gdzie chce rodzic to nie wiem do ktorej szkoly pojsc:((( A Ty zdecydowałaś już który szpital????
maja03
Maczku - powiem Ci tak.
Ja równeiż mam lekarza z Dyrekcyjnej - ale jak pytałam sie jego o szkoły rodzenia to jakoś nie polecił mi tej przyszpitalnej - icon_wink.gif .
Z resztą, ja wybrałam tą , którą mam najbilżej - dla własnej wygody.
Do szkoły gdzie chodzę - chodziły dziewczyny z których jedna rodziła na Kamińskiego a dwie w Trzebnicy.
Liczy się i tak suma informacji jakie otrzymujesz, oraz długość okresu wykonywanych ćwiczeń aby odpowiednio przygotować krocze do porodu. Z tego co wiem na Dyrekcyjnej SR - trwa 3 tygodnie ( 3 razy w tygodniu ). W tym czasie można się pewnie dowiedzieć wiele rzeczy, ale nie przygotuje się ciała ( krocza) do porodu.
Jak będziesz chciała wiedzieć więcej - pisz na priva.

Pozdrawiam
Jagodaa
Polecam wszystkim szkołę rodzenia Ewy Kusiak. Ja tez chodziałam do lekarza z Dyrekcyjnej i on mi te szkołę polecił. Na zajęciach dowiedziałam sie , że wiekszośc dziewczyn przyszło tu z polecenia swoich lekarzy. Ta szkoła jest w Centrum Diagnostyczno Rehabilitacyjnym Promyk Słońca na Swobodnej 8a, a nie przy szpitalu, ale i tak lekarze ja polecaja, bo swietnie przygotowuje do porodu. Jak lekarzowi powiesz, ze jestes po tej szkole, to wie że będziesz przy porodzie wiedziała co masz robic i bedziesz z nim i z połozna współpracować a twój maż bedzie pomagał a nie przeszkadzał, dlatego lekarze z porodówek uważaja tą szkołe za najlepszą. Znają ja bo istnieje od 1993 r. Chodzilismy z mezem na zajecia 2 razy w tygodniu przez 2 miesiace i bardzo dużo sie dowiedzielismy o porodzie, o pielegnacji maluszka i o karmieniu piersią (z resztą,jak jest jakiś problem to mozna na pania Ewę liczyć! icon_smile.gif )tematów jest bardzo duzo (znajomi mówili ze więcej niz w ich szkole)dużo jest praktyki zwłaszcza jeśli chodzi o przygotowanie do porodu, oddychanie,parcie zapobieganie bólom porodowym(działa icon_smile.gif ), razem z mężem przewijaliśmy i kąpaliśmy niemowlaka( niezapomniane przezycia).Jest tez wykład o tym jak tatus może pomóc w pierwszych dniach w domu(bardzo pozyteczne!) Widzielismy jak wyglada oddział porodowy i poszliśmy rodzic bez strachu. Zapewniam was, ze wszystko co nauczylismy sie w tej szkole przydało sie przy porodzie (trwał tylko 5 godzin icon_biggrin.gif ), przez te trzy dni w szpitalu z maleństwem nie byłam taka bezradna i potem w domu też potrafiliśmy sobie poradzic. Z pania Ewą jest stały kontakt jakby co. Jeszcze jedno w szkole tej opłata wynosi 140 zł za miesiac, wiec uwazam, że jest to bardzo konkurencyjna cena jeśli chodzi o tak wysoki standard. Jesli chcecie wiedziec coś więcej o tej szkole to podaję wam jaj adres: www.szkola-rodzenia.bluel.pl, tel. 3535169, 606782284. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie i tatusiów.
m.ewa
czy ktoś słyszał o jakichś szkołach rodzenia w systemie, że tak powiem "zaocznym"? mieszkam 160 km od wrocławia, a w moim mieście nie ma szkoły rodzenia ( na której dodam mi zależy). Bardzo pasowałaby mi taka właśnie szkoła, tym bardziej, że mam rodziców we wrocławiu i mogłabym się u nich zatrzymać. Zależałoby mi również, aby takie zajęcia były w miarę skondensowane tzn żebym nie musiała jeździć np co weekend na 1,5 godz (kasa i czas...) ale mogła przyjechać np raz w miesiącu i spędzić w szkole rodzenia np kilka godzin jednego i drugiego dnia. Słyszałam o szkołach rodzenia prowadzonych w ten sposób w innych miastach, ale we wrocławiu nie mogę nic takiego znaleźć...
Ewcia!
kiedys, nawet indywidualne, prowadziła Joanna Syrek - namiar mysle że znajdziesz na gł stronie maluchów
użytkownik usunięty
Strona szkoły Joanny Syrek jest tutaj: https://szkolarodzenia.net/
Bollyanna
Witam i podbijam stary wątek. Być może jest gdzieś bardziej aktualny, ale jakoś nie mogę znaleźć.

Zastanawiam się nad szkołą rodzenia dr Preeti Agrawal, czy macie jakieś doświadczenia? Lub możecie polecić jakąś inną dobrą szkołę? Bardzo chciałabym rodzić w domu i szkołę rodzenia też wybieram pod tym kątem.
Potwora
CYTAT(Bollyanna @ Mon, 02 Mar 2009 - 11:30) *
Witam i podbijam stary wątek. Być może jest gdzieś bardziej aktualny, ale jakoś nie mogę znaleźć.

Zastanawiam się nad szkołą rodzenia dr Preeti Agrawal, czy macie jakieś doświadczenia? Lub możecie polecić jakąś inną dobrą szkołę? Bardzo chciałabym rodzić w domu i szkołę rodzenia też wybieram pod tym kątem.


Moja koleżanka właśnie urodziła w domu i chodziła do tej szkoły. Ona poleca.
misiaq
JA tez slyszalam same dobre opinie o szkole dr Agrawal ale tam ciezko sie dostac. Tzn trzeba rezerwowac miejsca z conajmniej 3 miesiecznym wyprzedzeniem. Cena 150 zl.
pogoria1
Chodziłam do szkoły rodzenia doula mieszczącej się we Wrocławiu przy ulicy Kamiennogórskiej. Mogę z całą odpowiedzianościa polecić. To szczególe miejsce, które zapewnia bezpieczeństwo psychiczne przyszły rodzicom. Warto zajrzeć na stronę szkoły i przekonać się jak duży jest zakres pomocy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.