To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Polecajmy sobie festiwale i cykliczne imprezy kulturalne!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Sylwia M.
Zbliża się to "lepsze" ciepłe półrocze, a razem z nim liczne rozsiane po całej Polsce wspaniałe imprezy kulturalne, w czasie których można wypocząć, realizować swoje pasje (jako "konsument" albo "twórca" kultury), oderwać się na dwa lub więcej dni od codzienności, zanurzyć się w artystycznej atmosferze...
Ja już od Nowego Roku planuję dokąd pojadę i mam swoje typy realizowane od lat...
Polecajmy sobie festiwale, cykliczne imprezy kulturalne!!! Dzielmy się wrażeniami z osobami, które się dopiero wybierają! A może nastąpią jakiś "maluchowe" spotkania przy okazji???

Ja polecam:

muzyczne:

www.nocbluesowa.pl w Rawie Mazowieckiej
www.gospel-osiek.pl w Borach Tucholskich - tygodniowy festiwal gospel z weekendową kulminacją koncertów
www.songofsongs.pl w Toruniu

literackie:

www.janow.pl/kultura w Złotym Potoku i okolicach Jurajska Jesień Literacka
www.nienacki.art.pl coroczne zloty wielbicieli Pana Samochodzika icon_wink.gif
https://www.chojnice.pl/?zap=1&id=269 Chojnicka Noc Poetów + 4-dniowy festiwal
https://www.kdk.art.pl/index.php?strona=poezja w Kutnie

teatralne:

www.trybunaly.com.pl festiwal kabaretowy w Piotrkowie Trybunalskim

W tej chwili większość z nich nie ma jeszcze aktualności i programu obowiązującego na sezon 2006, ale z czasem będą się pojawiały... Na razie można się zorientować na podstawie poprzednich edycji, co to za impreza i "z czym to się je" icon_wink.gif

Wkrótce kolejne propozycje!!!
Potwora
To ja zapraszam do Wrocławia, przez cały rok coś ciekawego się u nas dzieje w kulturze:

wrocławski festiwal gitarowy dla wielbicieli gitary
festiwal szanty dla szantmaniaków icon_wink.gif
festiwal Å‚ykend piosenka studencka, Å‚agodne klimaty
przeglÄ…d piosenki aktorskiej to wiadomo
wrocławski letni festiwal gitarowy - na Rynku i okolicach grają same sławy icon_wink.gif
wro duże międzynarodowe wydarzenie, media i sztuka nowoczesna
jeszcze festiwal wyszehradzki muzyka z Czech, Węgier i Słowacji, ha nie tylko muzyka także teart!
spotkania z muzyką żydowską dla koneserów
anetadr
A ja serdecznie polecam Letni Ogród Teatralny organizowany w Katowicach (w podcieniach Centrum Kultury na pl. Sejmu Śląskiego). W lipcu i sierpniu w każdą niedzielę za symboliczną opłatę można zobaczyć bardzo ciekawe spektakle. Szczególnie polecam "Letnią Grządkę Teatralną" - co tydzień inny spektakl dla dzieci, przyjeżdżają teatry z całej Polski. Spektakle dla dzieci są darmowe. Jeździmy na te przedstawienia już od kilku lat. Karolina je uwielbia i ja zresztą też. Naprawdę świetna zabawa.

Aneta
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.