To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

nie mogę już wytrzymać tego bólu!!! :(((

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

OlivkaMamaNorbercika
W czasie drugiej ciąży moje zęby stały się nadwrażliwe. Reagowały bólem na zimne, gorące, kwaśne, słodkie. Jednak to co się dzieje z nimi od niedzieli to jakiś horror icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif
Mniej więcej co godzinę mam koszmarne ataki bólu, w czasie których dosłownie wyję z bólu icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif Mam wtedy ochotę walić głową o ścianę icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_sad.gif
Teraz ból pojawia się nawet wtedy, gdy nie podrażniam ich jedzeniem lub piciem icon_sad.gif
Do tego wszystkiego poparzyłam sobie język i dziąsła płynem do płukania zębów, a to dodatkowo boli icon_cry.gif Wczoraj za często płukałam zęby icon_sad.gif

Stomatolg stwierdziła, że najwidoczniej mam uszkodzone szkliwo. Uszkodzenie to znowuż spowodowały moje ciągłe stany zapalne dziąseł w czasie ciąży.
Myję zęby Elmex Sensitive, smaruję preparatem do fluoryzacji zębów, łykam wapno.
Co mogę jeszcze zrobić icon_question.gif icon_exclaim.gif Jak przyspieszyć remineralizację zębów icon_question.gif icon_exclaim.gif icon_cry.gif Jak walczyć z tym bólem icon_question.gif icon_exclaim.gif icon_cry.gif
Proszę pomóżcie icon_exclaim.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif
Gosia z edziecka
Mnie bolały zęby jak piłam za mało mleka podczas karmienia. Ale ta rada się tu nie przyda icon_sad.gif bo wapń stosujesz.
przytul.gif tylko tyle mogÄ™.
Tynia
Chyba pasta Sensodyne jest bardziej skuteczna, przynajmniej tak wynika z mojego doświaddczenia.
OlivkaMamaNorbercika
Nareszcie zakończył się ten koszmar icon_exclaim.gif
Dzwoniłam wczoraj do swojej dentystki i z płaczem opowiedziałam jej o wszystkim. Powiedziała, że z pewnością nadwrażliwość zębów nie może może być przyczyną takiego bólu i że musimy szukać przyczyny.
No i okazało się, że przeleczony już ząb zaczął obumierać. Czasami się tak dzieje, gdy próchnica była bardzo głęboko.
Ponieważ ten ząb promieniował mi na całą górną i dolną szczękę po prawej, stronie trudno było stwierdzić co mnie boli. Do tego ten ból przypominał ból występujący przy nadwrażliwości zębów. Z tym, że był 20 razy silniejszy icon_sad.gif Pantanogram pokazał wyraźnie, że to dolna siódemka.
Teraz mam założoną truciznę.

Dziewczyny po wczorajszej wizycie u stomatologa odżyłam icon_exclaim.gif icon_smile.gif Poczułam się jak nowonarodzona icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif
Jak żyję nie odczuwałam aż takiego bólu zębów i to przez tyle dni icon_exclaim.gif icon_confused.gif
Ten ból był niemalże tak silny tak przy porodzie icon_cry.gif icon_sad.gif

Dziękuję za odpowiedzi icon_exclaim.gif
Gosia z edziecka
Cieszę się, że już nie boli icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.