To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Polećcie, proszę książeczki dla 4-miesiecznego chłopczyka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

brak czyli fiolka
Kochane/i,
proszę żebyście mi poleciły książeczki które można czytać lub oglądać i opowiadać 4-miesięcznemu maluchowi.
Mam znajomego, który nie wie co mógłby synkowi czytać (dla mnie dziwne), szukał w księgarniach ale stwierdzil, że nie ma książek dla takich maluchów icon_rolleyes.gif
Wiem po moim synku jak ważne jest dla dziecka aby z nim od piewrszych dni rozmawiać, czytać mu, pokazywać obrazki, stąd moja prośba.
Poleciłam mu już kilka pozycji ale czekam jeszcze na Wasze propozycje.

Co czytałyście/liście swoim Maluchom?
amania
szczerze mówiąc, jeszcze nie czytałam moim dziewczynom kiedy były w tym wieku
Ciocia Magda
ja czytałam Muminki - ale bardziej dla siebie niż dla nich icon_razz.gif
skanna
Też nie czytałam, jakoś nie przyszło mi to do głowy przy kilkumiesięczniakach.
Mama Mojzesza
a ja czytalam, w nadziei ze to zaowocuje miloscia Mojzesza do ksiazek icon_razz.gif
co sobie poczytalam, to moje, bo teraz trudno jest mu cokolwiek przeczytac icon_confused.gif
grzałka
w tym wieku to wszystko jest ok, potem już trzeba dokonywać większej selekcji icon_biggrin.gif
Agnieszka AZJ
Warto pamiętać, że dzieci w tym wieku jeszcze nie widzą "płaskich" obrazków (Grzałko - popraw mnie, jeśli się mylę). To jest wiek raczej na suchanie głosu rodziców - w sumie nie ma większego znaczenia, co ten głos mówi. Można czytać (recytować) melodyjne wierszyki - poza evergreenami typu Brzechwa i Tuwim, fajne sa wiersze Doroty Gellner i Natalii Usenko.

Bellona ma dla takich dzieci serię książeczek - zabawek
https://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=c...t&tree=1&cid=34
ale czy to są książeczki ??? wink.gif icon_lol.gif
brak czyli fiolka
Wiecie, ja to wszystko wiem (psycholog z wykształcenia jestem) ale chodzi mi o konkrtene tytuly żeby mu polecic.
Ja wiem, ze dla dobrego rozwoju dziecka najwazniejszy jest jak najczestszy kontakt z rodzicami, to ze mowia glaszcza przytulaja itp.
Ale wiem po moim dziecku i dzieciach moich innych znajomych, ze jak najwczesniejsze czytanie ksiazeczek (no oczywiscie bez liczenia na to ze dziecko bedzie widzialo, uwaznie sluchalo i rozumialo) ma swietny wplyw na rozwoj.
I dlatego staram sie tego kolege naklaniac do czytania juz takiemu maluchowi ( bo moze ciÄ…gle stwierdzac ze to jeszcze nie czas...a pozniej trzeba organizowac akcje cala Polska czyta dzieciom, bo okazuje sie ze rodzice tego nie robia...)
grzałka
CYTAT(Agnieszka AZJ)
To jest wiek raczej na sÅ‚uchanie gÅ‚osu rodziców  


Można czytać (recytować) melodyjne wierszyki - poza evergreenami typu Brzechwa i Tuwim, fajne sa wiersze Doroty Gellner i Natalii Usenko.


tu masz odpowiedź
.uzytkownik.usuniety.
A może takie miękkie, plastikowe, bez tekstu - wtedy poopowiadać trzeba. icon_smile.gif
Dostępne w każdym sklepie z zabawkami. icon_smile.gif

Z
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.