To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Filmy,na podstawie książek Grocholi -opinie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

joaba
Dziewczyny byłam (dopiero) dwa dni temu na filmie;"Ja wam pokaże"jako kontynuacji filmu "Nigdy w życiu"-oba na podstawie książek Grocholi.

Pierwsza część "Nigdy w życiu" była z zupełnie inną obsadą aktorów i była wg. mnie mniej poruszająca,za to druga świetna.Dużo miłośći czułości-nie przesłodzonej,piękna muzyka i plenery a do tego skomplikowana miłość p.Wolszczakowej do p.Deląga byłam pod wrażeniem,
oglądał ktoś z was może?
anetadr
Oglądałam obie części, ale zdanie mam dokładnie odwrotne.

W "Ja Wam pokażę" jest (oczywiście wg mnie) kiepska fabuła i dialogi, dziwne dłużyzny wypełnione w sumie nie wiadomo czym, natrętnie wciskane reklamy produktów danone'a oraz whiskas, generalnie brak pomysłu na film. Było parę symaptycznych scen (np. Obuchowicz wychylający się z szafy w sukience czy "przepychanki" rodziców Judyty), ale z kina wyszłam raczej z niesmakiem. Gra aktorska też słaba. Gdzie tam Wolszczak do Stenki paradującej w pięknej czerwonej sukience (od razu zapragnęłam mieć czerwoną sukienkę, choć nie cierpię czerwieni), czy Pazurze do Frycza. Podobała mi się tylko gra Kowalewskiego i Lipińskiej, którzy grali też w pierwszej części.

"Nigdy w życiu" obejrzałam kilka razy, ale na oglądanie "Ja wam pokażę" już nie mam więcej ochoty.

Aneta
addera
A mnie się żaden z tych filmów nie podobał icon_confused.gif
Infantylne bardziej niż książki, obsada zdecydowanie lepsza w pierwszym filmie, ale oba filmy typowo komercyjne - reklama pogania reklamę icon_wink.gif
Doruśka
a ja kocham nigdy w życiu icon_smile.gif) sobei z córka siedzimy i marzymy o czeronej supkience,sweterku z oczkami oraz o domku na wsi,
o Naczelnym nei wspomnÄ™;))
ulcik
Nigdy w życiu .. kocham za klimat ciepła lata .. no i Stenka + Żmijewski .. super !

na "drugiej części" nie byłam .. i się nie wybieram...

u.
Potwora
Jeżeli film mam porównywac do książki to kicha icon_wink.gif w książce Judyta była prawdziwą, zwykłą kobietą w filmie wygląda jak gwiazda filmowa i zawsze ma idealną fryzurę i makijaż ( oprócz sceny gdzie charakteryztorka jej coś tam celowo rozmazała icon_wink.gif ). Jako film niezwiązany z książką to jak dla mnie taka guma dla oczu, reklamowa guma icon_wink.gif do obejrzenia i zapomnienia.
kasiarybka
Pierwszą część uwielbiam....druga niestety bardzo mnie zawiodła.
Agnieszka AZJ
"Nigdy w zyciu" mogło sie podobać, jesli się zapomniało o pierwowzorze literackim i traktowało jako miłą bajeczkę. Czytając książki zawsze wyobrażałam sobie Judytę jak Grocholę. Jej zamianę na Stenkę jeszcze mogłam przezyć, ale skomasowanie wszystkich jej przyjaciółek (z mądrą i "rodzinną" Ulą na czele) w Brodzik - to juz było za dużo icon_twisted.gif

W "Ja Wam pokażę" dodatkowo mamy Deląga zamiast Żmijewskiego i Pazurę zamiast Frycza icon_twisted.gif Nie, nie i jeszcze raz nie.
Mika
CYTAT(kasiarybka)
Pierwszą część uwielbiam....druga niestety bardzo mnie zawiodła.


mam dokładnie takie same odczucia wink.gif
joaba
dziękiza wasze odmienne opinie i faktycznie stanowiska co do tych filmów są skrajnie negatywne bądz skrajnie pozytywne.

Film pierwszy jak i drugi według mnie nie jest dziełem na miare oskara ,ale są w nim zwykli ludzie z niezwykłymi miłosnymi problemami.Film pozwala się oderwać od rzeczywistość -wiejski czarodziejski domek z kominkiem,góry,kot
jak balsam dla duszy,odtwócy głownych ról są tacy jak my nie wyidealizowani na lalki barbi. Actimele i danon fantazją powodowały u mnie już mdłości podczas seansu -ale dzieki nim ,czyli firmom sponsorskim film ten zaistniał.
Ja dałam się troche zaczarować tym filmem i w świecie gdzie kino,telewizja żyje z tragedii ludzkich film ten jest ucieczką od tego nie miałyście takiego odczucia?
Nawymądrzałam się ale bardzo podobała mi się zwłaszcza druga część i zabieram się za czytanie.
agabr
Bylam i cudem nie wyszlam , nuuudny jak piorun, pierwsza czesc momentami zabawna ta momentami nie nudna .Delag , Wolszczak jakos zupelnie nie z tej bajki.b.
Doruśka
podzielam zdanie koleżanki przedmówczyni, z tym,z eciesze sie ,ze w domu oglądałam,bo na pewno by mi było żal pieniedzy wydanych na bilet icon_wink.gif
joaba
Dorusia 2 giej częsci nie ma jeszcze na płytach?
marghe.
mnie wystarczyła pierwsza icon_confused.gif
nie miałam odwagi iśc na drugą

sequele zazwyczaj sÄ… gorsze
a jak zły musi być sequel czegoś co nie jest dobre?
joaba
Marg a wierz mi druga o wiele leprza od pierwszej - w końcu zupełmie inna obsada no i zupełnie inny reżyser-dwa inne filmy -nie zachęcam na siłe ale waro miec porównanie.
elza1977
Jeśli chodzi o NIGDY W ŻYCIU - to uważam że jest to fantastyczny film, aktorzy dobrani rewelacyjnie, świetne dialogi

Ja wam pokaże to zrobiona na silę kontynuacja- po pierwsze za długa, fatalna obsada: G.Wolszczak nie miała nic ze spontaniczności i roztrzepania Judyty, Deląg grał dokładnie tak samo zakochanego Adama jak i tego z końca filmu, zawiedzionego, po rozstaniu z JUdyta, Tośka- cóz w tej częsci widzimy rozpuszczonego pyskatego bachora Toska z Nigdy w Zyciu - zagrana o wiele lepiej. Pazura tez nie pasowal do odegranej postaci. Jedynie pozytywnie wypadli rodzice Judyty( mozna sie bylo tego spodziewac)

Ogolnie- czekalam na druga czesc z niecierpliwoscia i nawet bylam zla ze zaczeli ja grac w czasie kiedy urodzil sie moj Skarb. Przy pierwszej okazji wybralam sie do kina i byla poprostu rozczarowana. Juz dawno sie tak nie wynudzilam w kinie. Podobala mi sie jedynie muzyka
joaba
Dziewczyny a jakie filmy w multikinie polecacie?
myszka
Nie poszłam na "Ja wam pokażę" z dwóch względów - nie lubię "drugich" części (kontynuacji) i z miejsca właściwie skreślam każdy film z C.Pazurą. Po prostu nie trawię.
joaba
Fakt,że Pazura grał snoba -ale się wtedy uśmiałam wink.gif
agabr
Kogo gral? Gdzie tam byl snobizm ? To nie jest kwestia kogo ale jak i na jak koszmarnym scenariuszu.b
joaba
Aga Bryndza to oglądałaś czy nie masz na kino? icon_lol.gif
Pazura w drugiej części grał byłego męża Judyty i był z niego kawał sk......
delikatnie mówiąc.Powinnaś wiedzieć jak ogłądałaś,a,że przy tym świrus z niego to inna sprawa wink.gif
agabr
Slucham ??nie bardzo rozumiem pytanie , o swoich wrazeniach pisalam wczesniej , natomiast to , ze ktos jest sukinsynem nie oznacza ze jest snobem .Snobem to ja jestem a raczej snobka .b
joaba
Aga Bryndza aaaa to witaj w klubie icon_biggrin.gif
mama_do_kwadratu
obejrzałam wczoraj "Nigdy w życiu"- jak dla mnie beznadzieja.


P.S. Jak myślicie, dlaczego ta strona jest taka rozciągnięta? icon_confused.gif
addera
CYTAT(mama_do_kwadratu)
P.S. Jak myślicie, dlaczego ta strona jest taka rozciągnięta? icon_confused.gif


Paski joaba tak ja rozciagajÄ… icon_confused.gif
mama_do_kwadratu
Bingo icon_wink.gif
Kocurek
CYTAT(mama_do_kwadratu)
obejrzałam wczoraj "Nigdy w życiu"- jak dla mnie beznadzieja.


P.S. Jak myślicie, dlaczego ta strona jest taka rozciągnięta? icon_confused.gif


A mnie się podobał - chociaż Stenka taką jakąś infantylną Judytą była icon_wink.gif
Silije
Po co windować tak wysoko swoje oczekiwania? Wiadomo, że oczekując arcydzieła MUSIMY się zawieźć. Na wyprawy do kina na takie filmy szkoda mi czasu, ale jak już puszczają w TV, to siadam sobie i oglądam lekką bajeczkę dla wytchnienia po dniu latania za dziećmi, wyzbyta wszelkich oczekiwań i krytycznego spojrzenia icon_smile.gif I idę spać zrelaksowana, zamiast rozdrażniona niedoskonałością filmu i niewiernością książce icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.