To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Oczy...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnisma
Kurcze Kobitki coś mi się z oczami icon_rolleyes.gif dzieje... boląco-piekąco-drażniące uczucie wciąż mnie trzyma, ściskam powieki(wkońcu jakiś tik mi zostanie icon_eek.gif )
Oczy nie są ani czerwone, ani nie wyglądają inaczej niż zwykle, tylko to bolące uczucie icon_confused.gif
Okulista przyjmie mnie dopiero za miesiąc, może się nie wścieknę do tego czasu icon_wink.gif
Fakt, że jakieś 10h przez 5dni siedzę i gapię się w komputer, teraz ostatnio wiewam wentylatorem po twarzy sobie, nie noszę okularów, ani leczniczych, ani ochronnych z filtrem do kompów... poza tym chyba ostarnio gorzej widzę trochę, ale głowy nie dam icon_wink.gif
Ktoś tak miał icon_question.gif
agutek
Mam takie same objawy od czasu ciąży. Też siedzę trochę przed kompem ale pieczenie nie przechodzi nawet w dni "odwyku". Do tego dochodzi zmęczenie oczu i zezowanie przy czytaniu książek nawet za dnia (to mnie najbardziej boli duchowo). Dzisiaj włożyłam okulary teściowej +2 do czytania i jak ulał. Chyba kłania się wizyta u okulisty.

agutek
AniaAsi
Polecam żel do oczu ze świetlika i bławatka (chyba) - bardzo łagodzi podrażnienia komputerowe i wynikające z przesuszenia śluzówki. Nie zaszkodzi a może pomóc. W aptekach.
Ania
Agnisma
CYTAT(AniaAsi)
Polecam żel do oczu ze świetlika i bławatka (chyba) - bardzo łagodzi podrażnienia komputerowe i wynikające z przesuszenia śluzówki. Nie zaszkodzi a może pomóc. W aptekach.
Ania

Hihi, nie zaszkodzi powiadasz icon_question.gif
Użyłam(ze świetlika i herbaty) i następnego dnia rano nie mogłam otworzyć oczu, takie miałam spuchnięte powieki,poza tym myślałam, że zadrapię się na śmierć(oczy) icon_sad.gif
A to dziwne uczucie boląco..... przechodzi mi jedynie jak zamykam oczy, ale to nie takie proste, latać po mieszkaniu przy maluchu z zamkniętymi oczami wink.gif
A okulista dopiero 19.08 icon_rolleyes.gif
Lua
Agnisma a od kiedy tak masz?
Mnie zawsze bolą oczy jak się nie wyśpię. Czuję tak jakby mi ktoś sypnął piachem w oczy icon_wink.gif
Zawsze pomagajÄ… kropelki Visine icon_lol.gif

Lua
Agnisma
Od jakiÅ› 2 tygodni.
StosujÄ™ Mibalin lub Betadrin, ale nic nie pomaga icon_cry.gif
I raczej siÄ™ wysypiam...
Tak się zastanawiałam nad tym bólem, to tak jakby same gałki oczne były za mało nawilżane przy mrugnięciach , wciąż tarłabym je-więc też jakby swędzenie. Litery rozmywają mi się jak długo się im przyglądam icon_eek.gif ,ale genralnie czytam bez problemu icon_confused.gif
No kurcze, stuknęła mi 30-stka i okazuje się , że szron rzuca się na włosy, na nos okulary, wagę też coraz trudniej zbić- babcia Agnieszka icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Lua
Eeeee jaka tam babcia wink.gif wink.gif wink.gif

Agnisma pochodzę z rodziny lekarskiej wink.gif , dzisiaj wieczorem zadzwonię do mamy, zapytam się co to może być i co mogłabyś stosować do czasu wizyty u lekarza icon_lol.gif

A nosisz okulary albo masz jakÄ…Å› wadÄ™ wzroku?
Potwora
Doskonale znam to uczucie, szczególnie po długotrwałej pracy przy komputerze icon_sad.gif
Byłam z tym u lekarza. Diagnoza: oczy są wysuszone bo gdy wpatrujemy się uporczywie w ekran żadziej mrugamy. Mam zaopatrzyć się w kropeli nawilżające ( ja mam takie dla osób naszących soczewki), do nabycia bez recepty w każdej aptece. Faktycznie pomogło.
Agnisma
CYTAT(olaart)
Doskonale znam to uczucie, szczególnie po długotrwałej pracy przy komputerze icon_sad.gif
Byłam z tym u lekarza. Diagnoza: oczy są wysuszone bo gdy wpatrujemy się uporczywie w ekran żadziej mrugamy. Mam zaopatrzyć się w kropeli nawilżające ( ja mam takie dla osób naszących soczewki), do nabycia bez recepty w każdej aptece. Faktycznie pomogło.

Dzięki tak, tak już wiem, jutro rano lecę kupić icon_lol.gif
Wbmot
Ja też mam takie problemy z oczami. Mam wrażenie, że mam za sucho pod powiekami i to mnie szczypie.

Byłam u okulisty i okazało się, że to jest alergiczne zapalenie spojówek (bo mam tak co roku) no i wrażliwe mam oczy na światło np. jarzeniówki, ostre światło i nawet słońce, albo śnieg icon_eek.gif

Do kompa mam zapisane okulary z antyrefleksem i dzięki temu antyrefloksowi jest lepiej, bo nie świattło nie podrażnia mi już oczu.
Agnisma
CYTAT(Weronisia)
Ja też mam takie problemy z oczami. Mam wrażenie, że mam za sucho pod powiekami i to mnie szczypie.

ByÅ‚am u okulisty i okazaÅ‚o siÄ™, że to jest alergiczne zapalenie spojówek (bo mam tak co roku) no i wrażliwe mam oczy na Å›wiatÅ‚o np. jarzeniówki, ostre Å›wiatÅ‚o i nawet sÅ‚oÅ„ce, albo Å›nieg  :shock:  

Do kompa mam zapisane okulary z antyrefleksem i dzięki temu antyrefloksowi jest lepiej, bo nie świattło nie podrażnia mi już oczu.

Jakbym czytała o sobie, tylko teraz muszę odżałować na okulary z antyrefleksem, a z tym zamiarem noszę się już kilkanaście miesięcy, ale zawsze jest coś pilniejszego i ważniejszego do kupienia wink.gif
iwo1
Antyrefleks faktycznie chroni oczy ale nie od światła tylko od promieniowania :0
Pozatym polepsza kontrastowość ,jesli masz problem z wrażliwoscią oczu a nie masz kasy na antyrefleks plecam ci zwykłe szkła plastikowe delikatnie przyciemnione gradalnie ,też pomaga icon_smile.gif
IWO
Agnisma
DZIĘKI icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Agnisma
Długo się to wszystko ciągnęło icon_cool.gif
Po wszelkich badaniach okazało się, że oczy to tylko objaw(bo z nimi jest wzglęnie ok-uczulenia na jarzeniówki i wrażliwość na promieniowania), a przyczyna...hmm... bez komentarza-lekarz jest chyba przewrażliwiony wink.gif , więc zakończyłam wszelkie wizyty u specjalistów icon_confused.gif
Na coś umrzeć trzeba wink.gif najlepiej w przeświadczeniu swojego nieskazitelnego zdrowia icon_cool.gif
Pozdrawiam zdziwiona brakiem dobicia i dołu icon_lol.gif icon_lol.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.