To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pracownicza książeczka zdrowia-jakie badania sa potrzebne?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

semi
Wiecie może? I czy jeśli mam książeczkę robioną z 15 lat temu to jest tam coś aktualne jeszcze? czy wszystko trzeba robić od nowa? Ktoś mi mówił, że badania na nosicielstwo to raz na całe zycie, a potem już wystarczy tylko pieczatka lekarza? CZy może jakies prześwietlenie? podpowiedzcie proszę.
Potwora
To zalezy od charaktery wykonywanej pracy.
myszka
Książeczka zdrowia = badania do celów sanitarno-epidemiologicznych, czyli na nosicielstwo. Robi się je tylko raz w życiu, w Sanepidzie (koszt ok. 50-55 zł., przynajmniej u nas), natomiast jest określona ich ważność (taki paradoks).
addera
Ja mam książeczkę zdrowia icon_wink.gif badania na nosicielstwo robiłam raz, a teraz raz na trzy lata (tego wymaga pracodawca) musze robić badania kontrolne do pracy i wtedy też mam aktualizowaną książeczkę. W książęczce jest taka rubryka- "Data następnego badania" i tam lekarz wpisuje do kiedy książeczka (badania) jest aktualna icon_wink.gif To jak przegląd techniczny samochodu icon_lol.gif icon_wink.gif
addera
Aha, w ramach badań profilaktycznych mam wykonywaną morfologię krwi, OB, badanie ogólne moczu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lekarz zleca inne, np. badanie kontrolne wzroku, RTG klatki piersiowej.
semi
dzięki:)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.