To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zielona kupki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Paula25
chce dodac ze procz zielonych kupek po bebiko omneo 1 mała pręzy sie ci ągle.nie płacze ale ciągle prze.skad te zielone kupki co robic i czy tak moze byc?mala ma 2 miesiace.podaje tez herbatke koperkowa.czy mam zmienic na inne mleko?poprzednio dawałam zwykle bebiko i nan1 ale po tym nie robiła kupek bez pomocy.nie wiem co lepsze -zielone kupki po omneo czy robienie kupki z z moja pomoca?prosze podajcie przyczyne....
Jasiucha
CYTAT(Paula25)
po bebiko omneo 1 mała pręzy sie ci ągle.nie płacze ale ciągle prze.skad te zielone kupki co robic i czy tak moze byc?


Jeśli bebiko omneo jest wzbogacone w żelazo to pewnie ono jest sprawcą zielonego koloru.. ale to nie jest niepokojace..
Bardziej bym sie przejmowała tym, że dziecko się pręży i ciągle prze.. to jest oznaka, że mleczko jej nie służy icon_cry.gif

CYTAT(Paula25)
poprzednio dawałam zwykle bebiko i nan1 ale po tym nie robiła kupek bez pomocy

A jak już jej "pomogłaś" to jak wyglądała?? Twarde kozie bobki czy "musztarda"?? Bo może za szybko interweniowałaś??
Dzieci różnie reagują na zmianę mleka.. moja córcia po przejściu z cyca na Nan przez pierwszy miesiąc kupki robiła nawet raz na 4dni, a potem się to unormowało i teraz mamy codziennie icon_biggrin.gif

CYTAT(Paula25)
nie wiem co lepsze -zielone kupki po omneo czy robienie kupki z z moja pomoca?

Jak już napisałam sam kolor nie jest problemem..
Pomaganie dziecku to też żadne wyjście.. dziecko powinno robić kupalka samodzielnie!! Pomagając tylko możemy je do tego przyzwyczaić..
majkans
Zielone kupki to urok karmienia mlekiem modyfikowanym. A co do czestotliwosci wyprozniania to przy karmieniu sztucznie moze sie wyprozniac nawet raz na 4 dni. Musisz jednak zwrocic uwage, jak dziecko sie zachowuje podczas wyprozniania (czy trudno mu jest sie wyproznic) i wtedy ewentualnie zasiegnac porady lekarza. Duzo dawaj herbatki Hipp na trawienie (dzieci karmione sztucznie ponoc powinny byc przepajane), ok 4 miesiaca soki jablkowe. Co do pomagania wypronienia sie nie popieram, gdyz dziecko przyzwyczai sie i nie bedzie chcialo inaczej sie wyproznic.
Paula25
witam!!! i dziekuje za szybkie odpowiedzi!!!a więc przed bebikiem omneo podawałam NAN i potem bebiko zwykłe.kupki były żółte ale rzadko.i jak je robiła to prężyła sie no i musiałam pomagac bo nie mogłam patrzec na męczarnie.po bebiku omneo lepiej sie robi no ale ten kolor.dodam ze do mleka wlewam espumisan i lacidofil i nie wiem czy te luzne kupki to tez po tym....jest to wszystko zagmatwane.dzis sie wkurzyłam i poszłam do pediatry.powiedziala mi ze te kupki to nietolerancja na jakis składnik pokarmu.powiedzial ze mam sie nie przejmowac bo mała ładnie przybiera na wadze ma juz6kg!(2miesiace)i na twarzy nie ma nic co swiadczyloby o alergii.mam poczekac jescze 2 tygodnie i dawac na zmiane zwykle bebiko z omneo.nie NANA bo to inne mleko.zaraz wlasnie jej podam zwykle bebiko i zobaczymy-obawiam sie kolek!!!nie wiem czy wierzyc temu bo kazdy mowi inaczej.zobaczymy
Jasiucha
Osobiście nie robiłabym dziecku "mieszanki" w brzusiu i zdecydowałabym się na jedno mleko..
Jakoś się "przekulacie" ten miesiąc z kawałeczkiem i wkroczycie do świata przecierów owocowych, soczków i zupek - wtedy jest więcej możliwości "pomocy" dziecku w potrzebie icon_biggrin.gif
Paula25
witam!!
zmieniam stopniowo bebiko omneo na bebiko 1 i zauwazyłam ze mała popłakuje jak ma oddac gazy.oddaje głosne i rewelacyjne ale troszeczke sie męczy!!!mam nadzieje ze to chwilowa reakcja i tylko tak jest na początku.robi sie tez czasem twardy brzuszek ale nie krzyczy przy tym az tak mocno.czekam na dalsze reakcje ale ciągle mam nadzieje ze sie unormuje...czy dopajanie popraw ten stan.podaje tez espumisan i lakcid
aha-wyszły jej na policzku dwie czerwone chrosteczki...czy to może byc alergia na mleko?
Jasiucha
Dwie krosteczki to jeszcze nie oznaka alergii na mleko.. u dzieci czasem pojawiają się pojedyncze krosteczki niewiadomo kiedy i od czego.. i równie szybko znikają.. my takie sprawy załatwiamy przemywając wodą z sodą oczyszczoną icon_biggrin.gif
Nasza córcia wystarczy ze się lekko spoci a od razu ma potówki, skóra takiego maluszka jest strasznie delikatna i wrażliwa... icon_biggrin.gif

A lakcid z jakiego powodu podajesz??? ten preparat stosuje się w przypadku kuracji antybiotykowej i po niej aby odtworzyć mikroflore w jelitach, zapobiega biegunkom!!
majkans
podaje tez espumisan i lakcid

No wlasnie dlaczego podajesz lakcid, lekarz tak nakazal? Podaje sie go rowniez przy niestrawnosciach albo niezytach ukladu pokarmowego! Moze nie jest konieczne odrazu faszerowanie malej lekami? A espumisan jest na kolki, a z tego co czytam to twoja corka chyba miewa problemy z kupkami. Poza tym jest jeszcze mala, wiec cierpliwosci zanim wyksztalci sie jej uklad trawienny i pokarmowy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.