To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak może się objawiać uczulenie na GLUTEN??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiask
Jak stwierdzić, czy dziecko jest uczulone na gluten?? Czy robi się jakieś testy. Czy sąż one wiarygodne u 4-miesięcznego niemowlaka? Czy uczulenie na gluten daje jakieś objawy i jakie?
asia2108
Kasia mój Hubert miał obfite zielonkawe stolce, z domieszką śluzu, ale to było tak gdzies w okolicach 8 miesięcy, wcześniej nic z glutenem nie podawałam. Był na diecie beglutenowej do 2 lat i potem okazało się, że wszystko jest OK. Jakieś badania miał robione, ale poniewaz to było 13 lat temu, więc już nie bardzo pamiętam a i pewnie coś się w tych sprawach zmieniło.
A co CiÄ™ niepokoi u Maksa?
kasiask
Maks robi kupy ze śluzem. I znów nasiliła mu się wysypka na buzi. ;-(
skanna
Kasia, u nas to były zielone kupy ze śluzem, bóle brzuszka i zmiany skórne - nie tyle wysypka, co szorstkie, czerwone plamy.
Ale do tego, że to faktycznie gluten doszłam po wykluczeniu z mojej diety wszystkich możliwych innych alergenów.
blaire
No to u nas chyba też gluten będzie... Zobaczymy po powrocie ze szpitala... Póki co kupki paskudnie śmierdząca, zielone i duuuuuuużo śluzu. Z tym, że śluz może być z wydzieliny, którą mały połyka kaszląc.
skanna
Blaire, takie objawy może dawać właściwie każdy alergen pokarmowy - nie tylko gluten czy mleko, ale także jabłko czy marchewka.

Nie mówiąc o tym, że mogą to być również objawy grzybicy przewodu pokarmowego. Prawdopodobne zwłaszcza u dzieci leczonych wcześniej antybiotykami.
kasiask
Maks nie ma śmierdzących kup. Mają kwaśny zapach i są zółte, tyle że śluzowate. Wysypkę ma na bokach buzi. Poza tym jest spokojny, przybiera na wadz, nie brał żadnych antybiotyków.
Ja jestem na diecie - nie jem mleka i jego przetworów. Unikam jajek i innych ewidentnych alergenów.
asia2108
Kasia mojego Huberta alergizował ryż - ryż który się przecież podaje bezpiecznie niemowlętom. Moja doktor twierdzi, że alergizować może wszystko, więc trzeba szukać po prostu
skanna
Kasia, a ta wysypka to nie np. od czapki?
kasiask
CYTAT(skanna)
"Kasia, a ta wysypka to nie np. od czapki?"


nie icon_sad.gif
agarad
kasiask ale Maks chyba jeszcze produktów glutenowych nie je a chyba gluten zjedzony przez matkę nie uczula tak przynajmniej mi się wydawało.

A kupki "glutenowców" charakteryzują się tym iż są jakby tłuste.
Pecia
U nas uczulala m.in. pszenica icon_exclaim.gif z chlebka, ktory ja jadłam karmiąc piersią
Jasiek slicznie przybieral na wadze, wiec ciagle mowili, ze to nie gluten
ale Jasiek byl cały zsypany, skore mial jak skorka od pomaranczy, taka chropowata, drapał sie starszliwie...
Uczulaly go tez jajka, w kazdej postaci(jedzone przez mnie)
mleko krowie w kazdej postaci ( jedzone przeze mnie)

W 8 miesiacu mial testy z krwi na przeciwciala Ige przeciw jajkom, mleku i wlasnie glutenowi i wyszla mu 2 i 3 grupa w 4 stopniowej skali....
A wtedy nigdy glutenu jeszcze nie jadl, tylko ja icon_exclaim.gif
Wiec nie wiem do konca jak to jest z tym nieprzenikaniem glutenu do mleka matki...icon_confused.gif


Poprawilo mu sie dopiero jak trafilam na forum i dowiedzialm sie od innych mam ,ze mam unikac wszystkiego co ma w skladzie zakazane rzeczy.
Zaczelam czytac sklad kazdej rzeczy, ktora jadlam i przestrzegac drastycznie ,zeby nie bylo w niej jajek, mleka, smietany, smietanki, masła...
Bo do tamtej pory pediatra w przychodni icon_evil.gif twierdzila,ze wystarczy jak nie jem jajek w czystej postaci, nie pije mleka
A okazalo ,ze ze Jasiowi szkodzily jajka w ciastkach( ktore jadlam), mleko np w skladzie kajzerki czy w pączku... masło w skladzie margaryny do smarowania.

Na takiej drastycznej diecie bylam ponad rok, ale Jasiek nie mial juz zadnych wysypek, Å‚adnie przybieral na wadze no i najwazniejsze nie chorowal.



Zycze Wam,zeby Maksio wyrosl z tego, zeby to bylo przejsciowe icon_exclaim.gif
LidiaMama
mój synek ma na imie kacper własnie po przeczytaniu waszych postów o glutenie pomyślałam ze to moze to ale ma 3 miesiace i DOPIERO TERAZ ma- bule brzucha i te plamy suche na ciele takie liszajki a na buzi od czasu do czasu wychodza krosteczki itakie suche liszaje ale raz ma raz bledsze nie wiem co robic co o tym myślec aha karmie go mleko NAN piersia karmiłam jakies 3-4 tygodni
Pecia
chyba trzeba zmienic mleko na jakies nie zawierajace bialka mleka krowiego, ale to dobierze pediatra
Sabina
Wiecie co? Ja na takich dietach jestem już 5 rok i mam dość wrrr.... icon_evil.gif
Teraz prawie nic nie jem i też maluch ma liszaje na buźce, sucha skórę, z uszek mu schodzi i ciemieniuchę i pupa się odparza, a od 2 dni robi już samą wodą kupy. Fakt brał antybiotyk - dam mu enterol. Ale jak brał antybiotyk, to mu wszystko zeszło z buziulki i był gładzisieńki. A ja jem ciągle to samo. icon_sad.gif czyli prawie nic. Pediatra kazala odstawić nawet wędlinę icon_sad.gif może to gluten??? Nie brałam tego pod uwagę, choć jeden synek to miał parę lat temu, ale nie jak był taki malutki. Miał chyba ze 2 lata. Był na diecie też ze 2 lata. Od niedawna je już wszystko i jest ok. Testy wykazały alergie na pyłki, na pokarmy nie na szczęście - uf..
Może to śladowe ilości mleka które ew. mogą byc w ciastkach, które często jem. ??? icon_sad.gif nic już nie wiem...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.