To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

A u nas program "Przedszkole bez zabawek"

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamajul
Ma kilka szczytnych celów- walka z nudą, nauka pracy w zespole i mnóstwo innych , pośrednich i bezpośrednich.
Plastikowe zabawki jadą na wakacje (dzieci jes umyją i spakują) a zostaną te proste, wkonane z naturalnych surowców. Od dłuższego czasu przynosimy do przedszkola pudła kartonowe, pudełka, nitki, sznurki, szmatki - z nich wykonywac będą zabawki. Panie inicjować zabaw nie będą - dzieci wymyślą co będa chciały robić i panie pomogą.
Program ten był realizowany w zeszłym roku i w tym, na prośbę rodziców i starszych przedszkolaków rusza od kwietnia. Trwac ma przez trzy miesiace.
Dla mnie bomba.
O przypomniało mi się ze oprócz tekturowych domków, pojazdów starsze dzieciaki same wymyślają np gry planszowe....

Bardzo jestem zadowolona, ze w państwowym przedszkolu paniom się CHCE.

Jak Wam sie ten pomysł podoba?
agarad
Mi bardzo icon_smile.gif i myślę , że Paniom podrzucę ten pomysł, mimo że przedszkole publiczne to Panie raczej otwarte na propozycje rodziców.
Mama Mojzesza
Mnie tez bardzo sie podoba, czytalam kiedys, i najchetniej zrobilabym Mojzeszowi program "dom bez zabawek" na czas nieokreslony, ale jakos nie mam odwagi.
Ciocia Magda
CYTAT(Ania Mojzeszkowa)
Mnie tez bardzo sie podoba, czytalam kiedys, i najchetniej zrobilabym Mojzeszowi program "dom bez zabawek" na czas nieokreslony, ale jakos nie mam odwagi.


Ania, wcale się Ci nie dziwię - już Mojżeszek by sobie znalazł zabawki w domu icon_twisted.gif
Mama Mojzesza
CYTAT(Ms. MEZ)
CYTAT(Ania Mojzeszkowa)
Mnie tez bardzo sie podoba, czytalam kiedys, i najchetniej zrobilabym Mojzeszowi program "dom bez zabawek" na czas nieokreslony, ale jakos nie mam odwagi.


Ania, wcale się Ci nie dziwię - już Mojżeszek by sobie znalazł zabawki w domu icon_twisted.gif


tak, np dzisiaj rano obwiazal nicmi wszystkie meble (i nas spiacych), zuzyl prawie 2szpulki nici icon_rolleyes.gif
ale sen mi z powiek spedza jego konsupcyjne nastawienie do zycia icon_wink.gif

aha, i jeszcze powyrywal progi i zrobil z nich sobie maczugi icon_sad.gif ale to wczoraj.
mamajul
Aniu icon_lol.gif .
anetta_p
Moja coreczka chodzi do przedszkola waldorfskiego, gdzie nie ma zabawek z plastiku (sa kamienie, szyszki, muszelki, nici itd.). Dzieci sadza prawdziwe kwiatki w ogorodzie (to przedszkole ma piekny ogrod), codziennie wychodza na podworko (niezaleznie od pogody), codziennie na zakonczenie dnia w przedszkolu maja teatrzyk w wykonaniu wychowawcow icon_smile.gif i baaaardzo zdrowe jedzenie icon_smile.gif.
hogata
Dziewczyny jakie fajne te przedszkola! icon_smile.gif Jak to musi fantastycznie kształtować wyobraźnię dziecka i jego wrażliwość na otaczający świat. Dla mnie bomba! icon_smile.gif
A moja rybeńka chodzi do zupełnie zwykłego... icon_cry.gif
Szkoda. Ale o zmianie nie ma raczej mowy, bo już nam niedużo zostało i mała bardzo dobrze się tam czuje. Nie chcę mieszać bidulce, więc wrażliwości będę musiała nauczyć ją sama. icon_confused.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.