To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Byla alergia i nie ma?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agabr
Przez pol roku zylam w przekonaniu ,ze mam alergiczne dziecko,byl na diecie hypoalergicznej,osiagnelam mistrzostwo swiata w przygotowaniu potraw z wody i dzis pani alergolog powiedzial a,ze to nie alegia tylko nadmierne rogowacenie skory ,czy ktos cos wie na ten temat ,plizzz pomozcie.Bryndza
Edwardek
No cóż moja mała była też leczona na alergie miała rany na twarzy aż w końcu pani pediatra kazała zmienić krem spacerowy do twarzy z 25 na 60 , bo mała owszem ma alergię ale nie na jedzonko tylko na słońce. Co żeśmy się naćwiczyły to nasze, ale teraz dzieciaki zdrowe więc się cieszmy. icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Agnisma
Rogowacenie skóry,proces polegający na wytwarzaniu końcowego produktu komórek naskórka-nierozpuszczalnego, włóknistego białka bogatego z siarkę, w granicach filzjologicznych jest to korzystne dla organizmu.Jednak nadmierne i nieprawidłowe stanowi podstawę wileu chorób skóry: rybiej łuski, łuszczycy....
Wyróżnia się:
rogowacenie białe- błon śluzowych
rogowacenie ciemne- skóry, u osób młodych łączy sie z zaburzeniami endokrynologicznymi i czynnikami genetycznymi.
To tyle co udało mi się znaleść, nie znam szczegółów(czy u Twojego dziecka to dotyczy błon śluzowych , czy skórki icon_question.gif )nie opisywałam więc objawów i ewentualnego zalecanego leczenia.
agabr
Jedrek ma takie male krostki biale czasem czerwone na skorce ramion i nog kiedys byly na twarzy ,lekarka powiedziala ze z tego sie wyrasta ale napisz prosze co wyczytalas na temat leczenia dzieki bryndza
Agnisma
Wiesz Agnieszka, objawy, o których mówisz ma się nijak do jakichkolwiek objawów nadmiernego rogowacenia skóry(bez względu na typ).
Przy takich objawach jak ma Jędrek nie ma co podejmować leczenia na nadmierne rogowacenie, bo jest zabieg operacyjny(ale to juz skrajne przypadki), elektrokoagulacja, lub smarowanie maścią(która zawiera 5-fluorouracyl)-zanzaczam , że te metody były stosowane kilka lat temu, może teraz coś się zmieniło.
Ale coÅ› mi to nie wyglÄ…da na hiperkeratoze.
Przeczytaj artukuł
https://www.kosm.pl/index.php?mod=drukuj&aid=50
może uda Ci się dotrzeć do Pani doktor:
Doktor Agata Kusiba-Charaziak jest właścicielem i kierownikiem Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej A-DERM-SERWIS w Częstochowie, mieszczącego się przy ul. Waszyngtona 61/63
(aderm-serwis@hoga.pl).
Jest także członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatolo
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.