To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak przesunąć miesiączkę

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

magda28
No właśnie, pomóżcie.
Mąż wraca po dwóch miesiącach, tylko na dwa tygodznie, w czasie których będę miała miesiączkę icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif . I zaraz znów wyjeżdża na dwa miesiące. icon_evil.gif

Pomocy!!! Macie jakieś niegroźne sposoby na przesunięcie (przyśpieszenie lub wolałabym opóźnienie) . icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
m4rusia
Niezawodny 100 % pewny i nieszkodliwy sposób to tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe np. microgynon 21, cilest, minulet itp. Dopóki zażywasz tabletki bez 7-mio dniowej przerwy miesiączka nie wystąpi. Jeśli nie bierzesz tabletek anty- to można przyspieszyć miesiączkę Proverą. Są to tabletki wywołujące zatrzymaną miesiączkę ( z przyczyn innych jak ciąża). Przepisuje ją lekarz. Osobiście poleciłabym Ci pierwszy sposób. Wypróbowałam go i jest niezawodny i w 100 % bezpieczny.
Poczytaj sobie jeszcze na ten temat tutaj
magda28
Martucha a mogę te anty- wziąć tak z doskoku, bo ja nigdy w życiu nie stosowałam. I czy moga być jakieś skutki uboczne?

Przeczytałam co mi poleciłaś i co do Luteiny to mam w domu bo brałam w ciąży na podtrzymanie. A tabletki anty- to tylko na receptę?

No i co lepsze, luteina czy ant-? icon_rolleyes.gif
m4rusia
Na temat luteiny nic Ci nie powiem bo nigdy tego nie brałam. Tabletki anty ja np od przeszło roku kupuję bez recepty icon_redface.gif Idę do apteki i mówię, że biorę je już od 2 lat tylko po prostu nie miałam jak iść do lekarza bo cos tam albo, że zgubiłam tabletki a muszę wziąść jeszcze dzisiaj. Przez ten rok tylko 2 razy mi odmówiono w jednej takiej "porządnej" aptece ale poszłam do innej i bez problemów. Jeśli masz zażywać po raz pierwszy dobrze byłoby jednak polecić się lekarza. Polecam Microgynon 21 (ja go biorę), tam na ulotce jest napisane jak przesunąć miesiączkę
m4rusia
CYTAT(blue)
Magda, jeżeli nigdy nie brałaś tabletek anty to licz sie z tym, że przy pierszym opakowaniu możesz plamić, aż do nastepnej miesiączki.. Rolling Eyes


Ja też tak miałam. Plamienie wraz z miesiączką trwało miesiąc bez jednego dnia i gdy się w końcu skończyło to ... dostałam następną miesiączkę. Po Proverze było to samo. Sytuacje te miały miejsce dokładnie tak jak pisze blue - w pierwszym miesiącu stosowania.
magda28
CYTAT(Blue)
Magda, jeżeli nigdy nie brałaś tabletek anty to licz sie z tym, że przy pierszym opakowaniu możesz plamić, aż do nastepnej miesiączki

No to lipa, nie takiego efektu oczekiwałam, myślałam że da radę tak bez plamienia... icon_rolleyes.gif

Ale wielkie dzięki za odpowiedzi, przydały się icon_lol.gif
m4rusia
Dodam, tak na marginesie, że jakby mój ukochany wrócił po 2 miesiącach nieobecności to chyba nawet @ nie przeszkodziłaby mi w pokazaniu jak baaaaardzooooo się stęskniłam wink.gif
magda28
MartuÅ›, tu nie o to chodzi.
Oczywiście, że @ mi nie przeszkodzi w bliskości z mężem, ale jeśli są wyjścia aby ją ominąć, to czemu nieskorzystać.
m4rusia
A ja pomyślałam, że może dla Ciebie @ wyklucza jakiekolwiek "przytulanki" wink.gif (znam takie osoby)
W takim razie życzę upojnych, cudownych dwóch tygodni kiedy mąż wróci.
Ewcia!
Dziewczyny, naprawdÄ™ tak lekko szafujecie swoim zdrowiem ? icon_eek.gif
Tabletki hormonalne bez recepty?? Nie ma leku bez skutków ubocznych, a wszystkiego o działaniu hormonów nie wiedzą nawet biochemicy. I o ile stosowanie pigułki regularnie w celach antykoncepcyjnych (ale pod kontrolą lekarza, martucha96, czy przez ten rok nie byłas ani razu u gina? podziwiam odwagę ) jest w jakis sposob sensowne, to zaburzanie cyklu dla doraźnej korzyści, wg mnie jest mocno nieodpowiedzialne.
Silije
Ziutka Magda nie zadała pytania, co sądzimy o doraźnym przesunięciu miesiączki, tylko jak to zrobić, widocznie plusy przeważyły minusy.
Ja właśnie teraz (ale normalnie we współpracy z ginekologiem) przesuwam sobie miesiączkę ze względu na wyjazd w Bieszczady. A normalnie też nie biorę pigułek. Plamienia zdarzały mi się wyłącznie przy jednoskładnikowym Cerazette. Przy Harmonecie i przy Cileście nigdy, także w 1 miesiącu stosowania.
m4rusia
CYTAT(Ziutka)
martucha96, czy przez ten rok nie byłas ani razu u gina? podziwiam odwagę

Nie , nie byłam. Czasami tabletki przepisywał mi lekarz rodzinny.
A teraz powiedz co dobrego dla mojego zdrowia da mi badanie ginekologiczne polegające na ok 20 sek badaniu wewnętrznym i spytaniu o OM. Żadnych morfologii, testów wątrobowych i takich tam. Takich tutaj mamy lekarzy. Wychodzą z założenia, że "Jest Pani młoda i zdrowa".
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.