To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak obniżyć poziom cukru?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Choco.
Witam! zwracam się do Was z prośbą o odpowiedź na pytanie jak można obiżyć poziom curku we krwi? Mam podwyższony. Nie jem słodyczy, piję dużo wody i soki bez cukru. Czy orientujecie się, co jeszcze mogę zrobić w tym kierunku? nie chciałabym zaszkodzić maluszkowi i bardzo się martwię. proszę o pomoc.
Z góry serdecznie dziękuję.
kasiask
CYTAT(Franca)
"Witam! zwracam się do Was z prośbą o odpowiedź na pytanie jak można obiżyć poziom curku we krwi? Mam podwyższony. Nie jem słodyczy, piję dużo wody i soki bez cukru. Czy orientujecie się, co jeszcze mogę zrobić w tym kierunku? nie chciałabym zaszkodzić maluszkowi i bardzo się martwię. proszę o pomoc.
Z góry serdecznie dziękuję."


skad wiesz, że masz podwyższony??
czy to cukier na czczo, czy po posiłku??

Powinnaś iść z tym do lekarza, zrobnić test tolerancji glukozy i udać się do poradni diabetologicznej.

Wiem co mówię, bo w ciązy miałąm cukrzycę cięzarnych, dietę i insulinę. Jak będziesz miała pytania, to pisz.
Choco.
Robiłam badanie na czczo. W sumie poziom cukru nie przekaracza normy ale jest wysoki i lekarka poleciłam mi póki co nie jeść słodyczy i unikac curku. Podczas następnej wizyty zapytam dokładniej. dziękuję serdecznie za chęć pomocy - jeżeli bedę miała jakieś wątpliwości to zapewne napiszę.
Pozdrawiam
kasiask
Jeżeli teraz na początku ciązy masz podwyższony cukier, to musisz się liczyć z tym, że będzie coraz gorzej, a nie lepiej. Tak to jest, niestety, w ciąży. Zależy to od hormonów i samego dziecka. Musisz trzymać dietę. ale serio ją trzymać. To znaczy ŻADNEGO, ale to żadnego CUKRU!! Powinnaś jeść 6 razy dziennie, małe porcje, ograniczyć biały chleb, ograniczyć owoce, które mają dużo cukru, nie pić soków, bo one bardzo szybko podnosza poziom cukru we krwi. Jednocześnie nie możesz się głodzic. Bez ograniczen możesz jeść praktycznie większość jarzyn, ale nie marchew i buraki, bo są słodkie. Mięso głównie gotowane.
Choco.
Dziękuję z całego serca za radę- póki co mam straszne mdłości i nic nie mogę przełknąć , ale obiecałam sobie trzymać się twoich wskazówek. pozdrawiam!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.