To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

robaki??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ANKA
dziewczyny czy wasze dzieci miały jakieś robaki?
Moja córka miała krosty na nogach teraz zostły plamy poszliśmy znowu do lekarza i sugeruje że to mogą być robaki(narazie naświetlami nogi)
czy leczyłyście dzieci z robaków, jak to wygląda itd .......
kasiarybka
Jedyne robaki jakie miał i niestety nadal ma icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif mój Dominik to owsiki......
Może jest ktoś kto je zwalczył ?
Znów powróciły...icon_sad.gif
Anka, Tobie niestety nie mogę pomóc.....
nie miałam styczności z takimi robakami .....
reszka
A jakie robaki podejrzewa pan doktor? Bo mi sie z krostami na nogach kojarzy tylko schistosoma, ale to nie ta szerokość geograficzna. Napisz coś więcej.
Agnisma
CYTAT(Reszka)
A jakie robaki podejrzewa pan doktor? Bo mi sie z krostami na nogach kojarzy tylko schistosoma, ale to nie ta szerokość geograficzna. Napisz coś więcej.

Schistosomatoza jest chorobą wywołaną przez przywry.Zakażenie człowieka dochodzi najczęściej w czasie kąpieli w stojących zbiornikach wodnych, a także przy pracy na polach ryżowych, szeroko rozpowszechniona na Bliskim Wschodzie i Afryce.Zmiany chorobowe:zapalenie i owrzodzenie pęcherza moczowego, dróg moczowych i płciowych, krwiomocz,w powłokach brzusznych i przełyku tworzą się żylaki,wodobrzusze...
Jednym słowem nie ma to zakażenie nic wspólnego z zakażeniem skóry nóg.
Ania, a jak to wygląda i w którym miejscu są największe skupiska, lekarka mówia, że jak nazywają się te robale icon_question.gif
To mi wygląda na grzybicę stóp raczej, ale to tylko moja sugestia.
reszka
Ups, nie włączyłam tego wink.gif . No jednym słowem nie rozumiem związku pasożytów jelitowych zwanych potocznie robakami z krostami na skórze. Poza oczywiście schistosomą wink.gif
ANKA
nie wiem jak się nazywają (będę badała kał to się dowiem mam jeszcze nadzieje że to tylko choroba skóry i że nie będzie żadnych robali)
krosty były najbardziej na udach w środku a trochę na kostkach teraz zostały tylko plamy na udach. wczoraj byliśmy na laserach, mamy to naświetlać 10 x.
jeszcze na polach ryżowych córka nie pracowała icon_razz.gif icon_lol.gif icon_biggrin.gif wink.gif
Kingus
Krosty do robali mają się tak, że ponoć przy gliście ludzkiej i lambliach mogą wystąpić zmiany skórne w postaci wysypki, czasem krostki mają ropne zakończenia. Ponoć ma to miejsce wtedy, gdy dany pasożyt sobie mieszka w człowieku dostatecznie długo i wytwarza odpowiednią ilość toksyn.Tyle, że na mój gust to, co opisujesz wygląda jak alergia kontaktowa, ja bym stawiała na proszek lub płyn do płukania. Moje dziecię miało w tych samych miejscach, też krostki po pewnym czasie zmianiły się w plamy, które nabierają "kolorów" szczególnie po kąpieli. Okazało się, że tam, gdzie ubranie przylega najmocniej, tam nasilały się objawy uczulenia (skarpety, majteczki...) przeszło po zmianie proszku i rezygnacji z płynu do płukania
Pozdrawiam
Kinga
ANKA
też tak myślałam ale zmieniłam proszek i płyn 6 miesięcy temu a plamy są teraz białe? icon_cry.gif
Kinga
Ja trafiłam na proszek nieuczulający po chyba 5 podejściu, tzn. jak już się poddałam i kupiłam nieszczęsny Jelp, którego nie cierpię, bo się zbryla, trzeba go sypać bezpośrednio do bębna i jak dla mnie śmierdzi... A z płynu zrezygnowałam w ogóle, bo prawdopodobnie młodego uczulał składnik zmiękczający, a tenże w każdym występuje... Ale białe zrobiły się kiedy? Bo Konradowi w zeszłym roku zbielały takie uczuleniowe placki na buźce i pleckach pod wpływem słońca-dość długo toto nie chciało zejść, miał zakaz łażenia po słoneczku. Pozdrawiam
K
malinowa i Malina
adasiowi białe plamy zrobiły się 2 miesiące temu po "plackach" alergicznych. Ale powoli kolor skóry się wyrównuje, więc nie trwało to długo.
lea
no to ja mam pytanie, Bartkow od jakichś 2 tyg. wyskakuja na skórze czerwone plamki i nie wiem czy to ukąszenia komara ? ( bo trochę tego jest ) czy to alergia ? a może robaki ? Dodam,ze Bartek nigdy wcześniej nie miał żadnego uczulenia. Czy ktoś mi powie co to moze być ?

pozdrawiam - lea
malinowa i Malina
Lea jeżeli są na skórze nieosłoniętej od słońca, to może być po prostu reakcja na słońce. Spróbuj ubierać długi rękaw, dłuższe spodenki itp i poczekaj. Wiem że można też smarować fenistilem (nie pamiętam od jakiego wieku) a poza tym wysokie filtry ochronne. Ja tak miałam podczas pobytu w górach, chociaż zdarzyło mi się to po raz pierwszy a nigdy wczesniej nie reagowałam tak na słońce.
lea
Danka,

rzeczywiscie te plamki występują na odsłoniętych częściach ciała, cóż pozostaje nam filtr - dzięki za odpowiedź .
Pozdrawiam - lea
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.