To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zyrtec kilka pytań

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mama Tomka
Dziewczyny mam pytanie Tomek od dwóch miesięcy bierze go wciąż 2*5kropli czasem go coś wysypie a potem długo długo nic!!!! Czy jest sens go podawać? Dwa tygodnie temu Tusiek się przeziębił i brał antybiotyk Vercef od tego czasu cały czas ma zapchany nosek. Lekarka sugerowała że to pyłki brzozy ale ja nie widzę zaostrzenia kataru na dworze. Żadnego kichania czasem ma załzawione oczy ale mi też płyną łzy jak wiatr mi powieje w oczy czy to alergia a może już obsesja na tym punkcje? Na wszelki wypadek po powrocie do domu dokładnie myjemy twarz i ręce.
Atteloiv
Zyrtec sam w sobie nie jest lekarstwem, pomaga tylko obniżyć "wrażliwość" na uczulające substancje(pokarm,pyłki itd). Dlatego lekarze nie radzą go nawet odstawiać przy kuracji antybiotykowej, chyba że coś się pokrywa z innymi histaminami. Jeżeli dziecko nie wychodzi, a ma zapchany nosek to równie dobrze może być uczulone na coś innego. Wiosna z doświadczenia nie jest najlepszą porą roku dla "naszych alergiczków " ale nie da się tego uniknąć. Psikaj nosek Sterimarem lub innymi spray'ami tego typu, czasem też wystarcza zwykła sól fizjologiczna, ale na własną rękę jeśli masz podejrzenia alergii to nie przesadzaj z tą solą. Powodzenia
icon_biggrin.gif
marsjanka
Na początku miałam podobnie u córki a z czasem przy systematycznym stosowaniu zyrtecu Oliwia miała już cały czas spokój .

Jednak ostatnio dowiedziałam sie od alergologa, że zyrtec jest bardzo skuteczny bo jest mocnym lekiem ale to, że jest mocnym oznacza też , że ma najwięcej skutków ubocznych i że powoli odchodzi sie juz od stosowania go u dzieci.
???
bianca
Ja tez sotoswałam u małej zyrtec, odstawiłam go jednak sama widząc, że nie ma juz wysypki. Czasem jednak pojawiają się objawy alergii, ale temu jestem winna samma bo daję córce np serek żółty czy troszkę kremu, ale robię to sporadycznie.
Wierzę w naturalne metody leczenia, tylko co do alergii nie do końca je jeszcze poznałam.
Przez te dwa lata wywnioskowałam, że alergenem jest mleko krowie, więc go po prostu unikam i mam nadzieję, że to wystarczy. wink.gif

**********************************************************
A co do zapchanego noska, to bardziej bym się skłaniała, że jest to wynik suchego powietrza w czasie sezonu grzewczego. MOja dzidzia zawsze w tym okresie ma zapchany nosek, momentalnie problem znika, kiedy jesteśmy na dworze, jest cieplej, nie palimy w piecu. icon_rolleyes.gif
magda28
CYTAT(mukola)
Jednak ostatnio dowiedziałam sie od alergologa, że zyrtec jest bardzo skuteczny bo jest mocnym lekiem ale to, że jest mocnym oznacza też , że ma najwięcej skutków ubocznych i że powoli odchodzi sie juz od stosowania go u dzieci


a jakie konkretnie skutki uboczne masz na myśli, bo mój lekarz twierdzi że po 40 latach przeprowadzania badań nie stwierdzono jeszcze skutków ubocznych.
Ja natomiast słyszałam że po zyrteku się tyje icon_question.gif

Mama Tomka, a czy lekarka zasugerowała ci również żebyś odstawiła seler? Jeśli ma się alergię na pyłki brzozy należy odstawić również seler, ma to bowiem jakieś powiązania, niestety nie wiem dokładnie o jakie chodzi bo jeszcze nas to nie dotyczy. Robimy testy dopiero latem.
dosia1
witam wszystkich
Moje dziecko od drugiego miesiąca życia bierze zyrtec 2 x po 5 kropli. Teraz ma 15 miesięcy. Martwię się o niego. Ale lekarka nie pozwala odstawić. O jakich skutkach ubocznych mówicie, co może mu grozić?
Lekarka twierdzi ze jak nie bedzie brał zyrtecu to grozi mu astma. Sama nie wiem co robić
Pozdrawiam
magda28
Dosia1. Ja też chciałam odstawić małemu, bo żadnych rezultatów po nim nie było.
Lekarz nie pozwolił, bo powiedział że jak bym odstawiła to mały dopiero wtedy mógłby to odczuć przy wiosennym zapyleniu (zapalenie oskrzeli, płuc...).
Bebe
CYTAT(mukola)
Na początku miałam podobnie u córki a z czasem przy systematycznym stosowaniu zyrtecu Oliwia miała już cały czas spokój .

Jednak ostatnio dowiedziaÅ‚am sie od alergologa, że zyrtec jest bardzo skuteczny bo jest mocnym lekiem ale to, że jest mocnym oznacza też , że ma najwiÄ™cej skutków ubocznych i że powoli odchodzi sie juz od stosowania go u dzieci.  
???
To prawda. Jednym ze skutków ubocznych jest przyrost wagi.Michał zaczął bardzo po nim tyć i lekarka zmieniła lek na inny(claritine)
mama Tomka
Dziękuję za tak wiele odpowiedzi. Przepraszam, że tak długo nie było mnie na forum. Zapchany wtedy nos zaszkodził naszym uszom (OBUSTRONNE ZAPALENIE) powtórka z rozrywki z antybiotykiem (14 dni ZINAT). Ale już wszystko w porządku.
Najprawdopodobniej to uczulenie na olchę lub topolę, rok temu na wionnę też Tusiu był przeziębiony i też był antybiotyk.
Teraz jest pełen sił i werwy do wszystkiego zabawy i .................... nie tylko.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Kasia
SylwiaK
Jak podajecie Waszym pociechom zyrtec?
mamuśka.chłidzw
Idusia ma w kroplach i pije z łyżeczki. Jak była malutka to prosto do buxki. Liczymy razem kropelki icon_lol.gif
SylwiaK
Kornelka nie może na nie patrzeć... Podaję jej w strzykawce z herbatką.
marsjanka
razem liczymy kropelki, na łyżeczkę i w pogotowiu już stoi soczek do popicia szkaradzieństwa
marghe.
Mukola, a córka nie mogłaby łykac pastylki?

Gaba bierze pól tabletki
Arwena.
Kuba też pół tabletki
marsjanka
Oliwia ma te krople chyba z przyzwyczajenia . A ile Wasze dzieci brały kropelek zanim przeliście na pół tabletki?
mama_do_kwadratu
W jakiej dawce podajecie Zyrtec sześciolatkom (waga piórkowa icon_rolleyes.gif )?
1/2 tbl na dobÄ™?
Fragosia
Mój Aruś ma 5 lat ale wage nie piórkową icon_smile.gif i bierze 0,5 tabletki wieczorem

Początkowo myślałam że to mu nic nie daje - za mało. ale po tygodniu zaczęłam zauważać różnicę i bierze tak już drugi m-c.

A jak mi sie skończyl i 5 dni miał przerwę to nanowo strasznie zacząl kaszleć więc efekt jakiś jest.



Kari07
Bastek brał Zyrtec do stycznia - waga 18 kg. 10 kropli wieczorem.
Potem miał zmienione na 5 kropli rano a potem 5 wieczorem.
Teraz ma zamieniony na Loratan - 5 ml rano ( podobno lepiej działa jak jest brany rano a zwłaszcza że Bastek ma alergie na trawy co w lecie chyba było lepsze dla niego).
Ostatnio nasza lekarka po jakimś wykładzie z alergologi poiwedziała,że alergików w przypadku chorób typu zapalenie oskrzeli leczy się zwiekszeniem leków przeciwalergicznych i np. Bastek brał wtedy podwójną dawkę leku + podwóje wziewy.I przeszło.Bez antybiotyku.
goni@k
Mam synka alergika ,którego w razie infekcji leczę Eurespalem (on nic innego nie da sobie zaaplikować) ,póki co działa i już od roku nie brał żadnego antybiotyku.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.