To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wybielanie martwych zębów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

KM
Czy wybielałyście zęby przy pomocy wkładki dokomorowej metodą "walking bleach"?

Mam jeden ciemniejszy od pozostałych ząb i chciałabym go wybielić. Umówiłam się na wizytę jednak mam wątliwości. Słyszałam, że efekt jest krótkotrwały icon_rolleyes.gif

Wybielałyście tą metodą zęby? Jesteście zadowolone?
iff
KM ja nie wybielalam martwego zeba, dentysta tak mi go zrobil - nie wiem jak-ale mialam ladny bialy zab, plomba na nim nie byla widoczna-gorna dwojka, zastosowal chyba cos a'la licowka

teraz mam porcelanowa licowke z kolei

na temat wybielania sie nie wypowiem, ale kiedys tez bralam to pod uwage, a ile kosztuje taka impreza ?

sorka za chaos, moze po prostu rozejrzysz sie jeszcze za alternatywnym rozwiazaniem a lepszym ?
KM
iff, do licówki trzeba, zdaje się, spiłować szkliwo? Szkoda byłoby mi to zrobić, bo ząb jest zdrowy tylko nerw obumarł.

Koszty imprezy wink.gif : pierwsze założenie: 50 zł, kolejne: 20 zł. Nie wiem ile zabiegów będzie potrzebnych, ok. 3.
iff
czyli kolo 100 zl to zaryzykowalabym, to koszt podobny do plomby
KM
CYTAT(iff)
czyli kolo 100 zl to zaryzykowalabym, to koszt podobny do plomby


To wyjątkowo "tania" dentystka. U niej lapisowanie 20 zł u innych 50.
mama_do_kwadratu
Martwy ząb jest słabszy niż zdrowy, więc jakiekolwiek zabiegi wybielające mogą go jeszcze osłabić. Ja mam martwe trójki, zastanawiam się co zrobić. Czy na takim martwym licówka się utrzyma?
iff
spoko, mam licowke na martwym i jest swietnie icon_smile.gif
troche koszt nieswietny no ale czego sie nie robi dla porcelany w buzi icon_wink.gif
KM
Niestety po każdym wybielaniu chemicznym zęby stają się kruche. Żebym tylko nie została bez zęba, bo to dwójka 10.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(iff)
troche koszt nieswietny

czyli? 23.gif 06.gif
iff
a tez silesia ?
za jednego okolo 600 zl
robilam 3 icon_mad.gif
mama_do_kwadratu
ło matko jedyna 23.gif ale może się szarpnę icon_wink.gif
Albusdent
Wybielanie martwych zębów jest możliwe. Skuteczne i bezpieczne jest tylko takie w gabinecie stomatologicznym. Warto wiedzieć przed, jak wygląda taki proces:

1. Rozpoczyna się on od prześwietlenia korzenia zęba. Jeżeli jest to konieczne, następuje powtórne leczenie kanałowe.

2. NastÄ™pnie nawierca siÄ™ zÄ…b i w jego wnÄ™trzu umieszcza preparat wybielajÄ…cy. Otwór zamykany jest opatrunkiem tymczasowym – fleczerem, który pozostawia siÄ™ na czas od doby do 3 dni. W przypadku niezadowalajÄ…cego efektu, zabieg powtarza siÄ™ 2 lub 3 razy.

3. Po zakoÅ„czeniu wybielania i zneutralizowaniu Å›rodka wybielajÄ…cego (ok. 2 tyg.), komorÄ™ zÄ™ba zamyka siÄ™ „plombÄ…”.

Chcecie wybielić też pozostałe zęby? Warto zacząć od martwego zęba, a resztę wybielić już metodą zewnętrzną.

W większości przypadków efekt rozjaśnienia zęba martwego metodą wewnętrzną jest satysfakcjonujący.
Warto jednak znać jej ograniczenia:

- Czasem preparat wybielający nie ma możliwości dokładnego spenetrowania całej korony i ząb pozostaje ciemniejszy w niektórych miejscach.
- Istnieje też możliwość, że po kilku latach martwy ząb ponownie ściemnieje.
- Skutkiem nawiercenia korony jest jej osłabienie i zwiększone ryzyko złamania.

AlternatywÄ… dla wybielania wewnÄ™trznego jest wykonanie wkÅ‚adu koronowo - korzeniowego oraz korony protetycznej. Licówki, które czÄ™sto sÄ… brane pod uwagÄ™, majÄ… cieniutkÄ… formÄ™, zatem „przepuszczajÄ…” naturalny odcieÅ„ zÄ™ba, do którego sÄ… przymocowane. Bardzo mocne przebarwienie może przebijać.
Mięta
W leczeniu kanałowym czyszczone są kanały główne - to nie to samo co kanaliki zębinowe. Można pięknie ząb przeleczyć kanałowo, gutaperka może wpłynąć w niektóre mniejsze kanaliki odchodzące od kanałów głównych, zwłaszcza w metodach termoplastycznych w wypełnianiu kanałów. Ale w tysiące kanalików ZĘBINOWYCH nie wpłynie Wpłyną natomiast produkty rozpadu miazgi i przebarwią ząb. Dlatego nawet po ponownym leczeniu ząb nie wróci do poprzedniego koloru. Można wybielać wewnętrznie albo robić protetykę, Stąd chcę doprecyzować - ciemny ząb po leczeniu kanałowym to nie zawsze złe leczenie kanałowe Dlatego moja rada dla wszystkich - przy jakiejkolwiek zmianie koloru czy dolegliwościach bólowych - od razu do gabinetu, bo jak ząb obumrze, może być pod górkę z estetyką.
Jeśli ktoś jest z Gdańska, polecam zapisanie się do tego gabinetu:
https://klinikastomatologiczna.com.pl/oferta/licowki/

Mają tam bardzo duże doświadczenie w stomatologii estetycznej i powinni coś zaradzić na nieestetyczny kolor zęba.
alka25
Jestem zaskoczona, że w ogóle da się wybielić martwe zęby
bufcia
ja wybielałam ale pastą z weglem aktywnym icon_biggrin.gif tanio a dziala
bufcia
ja wybielałam ale pastą z weglem aktywnym icon_biggrin.gif tanio a dziala
bufcia
aha.. chcialam wybielic u dentysty ake koszty zbyt duze icon_razz.gif
snickersika
a czy wegiel aktywny nie jest przypadkiem czarny? jak sie to ma do wybielania?
bufcia
owszem jest czarny ale tak on wybiela icon_biggrin.gif uzywalam tej https://www.notino.pl/white-pearl/nanocare-...ening/p-644105/ jest warta uwagi
snickersika
dziwne to troche icon_biggrin.gif ale chyba faktycznie masz racje icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.