To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przerwy w jedzeniu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Aniobar
Witam,

szybkie pytanie - czy któraś z waszych pociech robiła sobie nawet 10 godzinne przerwy w jedzeniu. Kubuś robi sobie takie przerwy bardzo często. Ciekawa jestem czy może ktoś z was się z tym spotkał - być może nie mam się czym martwić.
Jasiucha
Jeśli to w nocy to tylko się cieszyć...
..ale w ciągu dnia nie powinno tak być bo wtedy maluch będzie w nocy domagał się tego czego nie zjadł w ciągu dnia icon_sad.gif

Ale u nas pewnego razu też się zdarzały długie "nienaturalne" jak na Aleńke przerwy w jedzeniu - około 8godz.. Przyczyną okazała się być zmiana smoczka w butelce. Zmieniliśmy smoczek w butelce Avent z 2 na 3(szybszy) i Ali to nie pasowało.. była histeria i nie było jedzenia.. najpierw myslelismy ze po prostu nie jest głodna.. ale potem kumpela nam podpowiedziala, że to nie jest normalne aby z dnia na dzień zaczela robic tak wielkie przerwy w ciągu dnia i pytała co zmieniliśmymy...
Po zamianie smoczka na stary wszystko wrocilo momentalnie do normy - teraz Ala je ładnie regularnie co 4godz w ciągu dnia, w nocy przerwa około 7godz icon_biggrin.gif
Aniobar
Ja nie zmieniałam smoczka ani nic podobnego. Poprostu Kuba zaczął robić sobie takie długie przerwy i trwa to nadal. Co robić?
Onika
Gdy mój Piotruś miał ok. pół roku robił sobie bardzo długie przerwy w jedzeniu. Było to latem więc zgoniłam na to, że jest gorąco i dziecko po prostu niema apetytu, chociaż bardzo się martwiłam. Z czasem z tego wyrósł a teraz jest strasznym żarłoczkiem i najchętniej bez przerwy by jadł.
Jasiucha
CYTAT(Aniobar)
Ja nie zmieniałam smoczka ani nic podobnego. Poprostu Kuba zaczął robić sobie takie długie przerwy i trwa to nadal. Co robić?


Przede wszystkim niech dużo pije coby się nie odwodnił!!!
A na jakieś smaczne deserki owocowe też się nie skusi??
Aniobar
Z deserkami na razie stop, ponieważ Mały dziwnie reaguje na jabłko. Co do picia to też nie jest najlepiej - w ogóle niei chce.

Czy skonsultować to z pediatrą?
a i czy może to mieć cos wspólnego z zębami?
KM
Przyczyną mogą być ząbki, sprawdź też dokładnie buzię czy nie ma zapalenia jamy ustnej, aft.
Aniobar
Na pierwszy rzut oka wszystko jest OK ale żaden tam ze mnie znawca tematu tak więc 100% pewności nie mam.
Jasiucha
CYTAT(Aniobar)
Z deserkami na razie stop, ponieważ Mały dziwnie reaguje na jabłko.

SÄ… inne przysmaki.. morelki, brzoskwinie icon_biggrin.gif

CYTAT(Aniobar)
Co do picia to też nie jest najlepiej - w ogóle niei chce.  


jeśli taki stan będzie się dłużej utrzymywał to ja bym poszła do pediatry, choćby po to aby sie nie martwić..

Ostatnio gdzieś w jakiejś gazetce o dzieciach wyczytałam, że jeśli ciemiączko na główce dziecka jest wklęśnięte to jest zbyt mało płynów w organiźmie i należy przepajać.. zwróć też i na to uwage..
Aniobar
CYTAT(Jasiucha)
CYTAT(Aniobar)
Z deserkami na razie stop, ponieważ Mały dziwnie reaguje na jabłko.

SÄ… inne przysmaki.. morelki, brzoskwinie icon_biggrin.gif

CYTAT(Aniobar)
Co do picia to też nie jest najlepiej - w ogóle niei chce.  


jeśli taki stan będzie się dłużej utrzymywał to ja bym poszła do pediatry, choćby po to aby sie nie martwić..

Ostatnio gdzieś w jakiejś gazetce o dzieciach wyczytałam, że jeśli ciemiączko na główce dziecka jest wklęśnięte to jest zbyt mało płynów w organiźmie i należy przepajać.. zwróć też i na to uwage..


co do deserków to racja - są inne . Jeżeli chodzi o ciemię to wszystko na razie OK
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.