To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy fruktoza dla malucha jest bezpieczna?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

lukiki
Witam! Zrobiliśmy niedawno córkom (3,5 i 1,5 roku) testy genetyczne na alergię i wyszło (między innymi), że są uczulone na wszystkie rodzaje cukru, oprócz fruktozy. No właśnie - czy można zastąpić normalny cukier fruktozą. Czytałem gdzieś, że powoduje ona otyłość. A jeżeli nie fruktoza to co?!
Sabina
CYTAT(lukiki)
Witam! ZrobiliÅ›my niedawno córkom (3,5 i 1,5 roku) testy genetyczne na alergiÄ™ i wyszÅ‚o (miÄ™dzy innymi), że sÄ… uczulone na wszystkie rodzaje cukru, oprócz fruktozy.   No wÅ‚aÅ›nie - czy można zastÄ…pić normalny cukier fruktozÄ…. CzytaÅ‚em gdzieÅ›, że powoduje ona otyÅ‚ość. A jeżeli nie fruktoza to co?!


Witam
Nie wiem czy możecie u maluszków stosować jakieś słodziki, generalnie uważane są za nie zdrowe i nie wiem jakie opinie krąża wśród alergologów, ale warto by było poradzić się speca. Gastrologa i alergologa.
Z tego co wiem fruktoza jest we wszystkich owocach, ale nie mam pojęcia w jaki - chemicznie - sposób jest uzyskiwana? Może mało bezpieczny.
Znalazłam:
Fruktoza, czyli cukier owocowy (z łac. fructus - owoc), jest to monosacharyd (cukier prosty) występujący w owocach i miodzie.

Chemicznie są to bezbarwne kryształy o temperaturze topnienia około 100°C, o słodkim smaku i dobrze rozpuszczalne w wodzie.

Wchodzi w skład dwucukru sacharozy (glukoza + fruktoza).

W wyniku fermentacji ulega przemianie do alkoholu etylowego (etanolu). Stosowany jest w lecznictwie jako środek konserwujący.

Fruktoza jest znacznie wolniej przyswajana przez organizm, niż sacharoza i glukoza. Znaczne ilości fruktozy mogą powodować biegunkę i bóle żołądkowo-jelitowe. Powoduje też wyraźne podniesienie cholesterolu. W wątrobie fruktoza zostaje przetworzona w glukozę i w tej postaci wykorzystywana jest przez organizm. W spermie fruktoza spełnia rolę materiału energetycznego plemników.

Przestarzała nazwa fruktozy to lewuloza.

Zobacz także:

* cukier, czyli chemicznie węglowodan
* oligosacharyd

Acha... Możesz zajrzeć:

https://www.vires.pl/sklep,1629,,,01,,pl-pl...ln,10866,0.html

A ja mam pytanie: Jakie testy (jaka metodą i gdzie) robiliście tak małym dzieciom?
Mamy 4 alergików i chętnie tym młodszym zrobiła bym jakieś miarodajne badania.
Pozdrawiam icon_smile.gif
lukiki
Dzieki wielkie za tak obszerną informację, ale w takim razie lepiej jest podawać glukozę?A co do testów to nie mamy pojęcia jak to jest robione, dalismy kosmyki włosków naszych córek i tyle.Testy były robione w ąngli dzięki naszej koleżance która też ma azs.
p.s.mozna tez robic je z krwi i ze sliny ale włoski to mniejszy stres dla malucha
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.