To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jakie mydełko dla alergika...??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

A_KA
Karolka ostatnio sporo chorowała. Przez 6 tygodni siedziałyśmy w domu. W tym czasie wyleczyła jej się zupełnie skóra. Cały czas brała Cleratinę, i skóra wszędzie zrobiła jej się delikatna. Teraz wróciła do przedszkola po chorobie. Chodzi prawie 2 tygodnie. I pomimo tego, że ciągle bierze Cleratinę - skóra na rączkach znowu zrobiła sie sucha, wrażliwa, czasem ją nawet boli...
Podejrzewam mydło przedszkolne. W domu myła rączki tylko takim antyalergicznym mydłem w płynie.
Dziś pytałam Panią w przedszkolu - czy mogłabym przynieść jej mydełko "własne" (wiem, że różnie Panie patrzą na takie sprawy w różnych przedszkolach). Pani powiedziała, że nie ma problemu...
Tylko, że ja mam jednak mały problem wink.gif . To mydło, którym Karolka myje łapki w domu ma kiepski dozownik, trudno się otwiera, a potem jak się za mocno naciśnie to leci go za dużo... W domu właściwie zawsze ja "wlewam" Karolce mydełko na rękę. W przedszkolu będzie musiała robić to sama...
I tu moje pytanie. Jakie mydełka dla alergików polecacie icon_question.gif Najlepiej to chyba w kostce, ale nie koniecznie... I może coś dzięki czemu nie zbankrutuję wink.gif
malu
Mozna to samo mydlo w plynie przelac do innego,latwiejszego dozownika.
A mydelko -moze Oilatum-jest dla skory szczegolnie wrazliwej.
Potwora
Polecam mydełko z białą glinką Argiletz, jest w płynie z dozownikiem.
mamuśka.chłidzw
powiedzcie mi jeszcze gdzie kupujecie te mydełka icon_question.gif
Potwora
Zobacz tu Ja podpisuję się pod recenzjami poniżej, oczywiście jest to mydło do całego ciała, nie tylko do twarzy! Ostatnio po kuracji antybiotykowej dostałam wysypki, strasznie swędziało, miałam wrażenie, że to mydełko koi swędzenie icon_rolleyes.gif Minusem jest beznadziejna wydajność.
A_KA
CYTAT(Ola Fisia)
mydełko z białą glinką Argiletz


Szukałam "wszędzie" icon_wink.gif tzn. w kilku aptekach, kilku drogeriach. Nigdzie nie mają/nie znają Argiletz...
Ola Fisia... gdzie Ty je kupujesz?? Czy jest dostępne tylko w sprzedaży wysyłkowej??

Kupiłam w końcu Karolce mydełko Lipikar, w kostce. W aptece zachwalała babka. Tylko, że cena nie jest najniższa 22,50. Co prawda duża kosta. No - jeśli tego mydła miałaby używać tylko Karolka no to OK, ale obawiam się, że "pół przedszkola" będzie go używać, bo przecież Panie nie dopilnują...
No ale niestety kosmetyki typowo dla alerików to są drogie...
Choć chętnie bym spróbowała tego Argiletz, no i jeszcze są mydełka typu Nivea (dla dzieci, niby delikatne, nawilżające), albo Dave (ewentualnie w aptece też mi polecała, jako dość delikatne, nawilżające, ale nie dała pewności, ze nie uczuli...).
A ja mam już pewność, że to od mydełka przedszkolnego (używają Bambino) to uczulenie na rączkach Karolki. Teraz przez święta była w domu, myła się tylko BioClin (w płynie, ale też drogie) no i uczulenie, sucha skórka znikła... A to tylko 3 dni były...
Silije
Nie da się odkroić z tej dużej kostki takiego kawałka mydełka w sam raz do przedszkola?
Potwora
Aniu - kupuję te mydełka i inne produkty tej firmy w sklepie spod linka, tylko tam je znalazłam ( są jeszcze kosmetyki Eco Cosmetics niby z naturalnych składników ale nie tak łagodne jak te z glinką), a dowiedziałam się o nich na forum dla alergików icon_wink.gif
Jest taki płyn do mycia włosów i ciała Nivea - jest bardzo łagodny, polecam.
Mnie uczula zwykłe mydło i wszystko co zawiera sodium laureth sulfatate icon_rolleyes.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.