To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czy coś da się zrobić z PMS?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Cleo
[color=olive][/color]Witajcie
mam pytanie - czy sa jakeis sposoby (leki?) na okropne przechodzienie PMS - wiem ze roznie to rozne osoby przechodza, ale ja naprawde jestem w tedy nie do zycia: nerwowa, depresyjne stany, szybceij sie mecze itd.. plus inne jeszcze objawy.. a co z sama miesiaczka? mecze sie tak od wzcesnej mlodosci- ale zawsze te pierwsze 2 dni to koszmar - biore stosy aleve i no-spa , ale moze cos innego doradzicie? moze cos, co by pomoglo raz na zawsze (ale nie ciÄ…za icon_wink.gif) )
pozdr
cleo icon_sad.gif
Agnisma
Nie wiem, jak się nazywają, ale są na bank środki farmakologiczne zmniejszające nasilenie objawów napięcia przedmiesiączkowego, po prostu zapytaj w aptece.
Bułeczka
Mnie pomaga ziolowy preparat Castagnus, dostepny w kazdej aptece. Bierze sie go przez 90 dni i ma byc skuteczny na dlugo. Jak na razie napiecie przedmiesiaczkowe wyraznie sie zmniejszylo, jestem mniej nerwowa, bolesci tez mniejsze. Kosztuje ok 9 zl za 30 tabl., oczywiscie w kazdej aptece inna cena( zawsze mnie to zadziwia icon_eek.gif )
Lua
Też kiedyś chciałam brać jakieś srodki ziołowe, ale niestety, wydaje mi się, że one tylko zmniejszają objawy. Nie da się ich wyeliminować całkowicie. Chociaż znam kobiety, które nie znają PMS. Dobrze im icon_wink.gif .
Cóż, jesteśmy kobietami i jak zawsze wszelkie niedogodności zycia spadają na nas icon_cry.gif icon_wink.gif

Lua
Potwora
Ja w tej chwili icon_evil.gif mam wrażenie, że tylko icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif palnięcie sobie w łeb mi pomoże icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif

Już dłużej chyba nie wytrzymam, pęknę icon_exclaim.gif Dosłownie WSZYSTKO mnie boli i czuję jak coś mnie rozsadza icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif

A po ciąży miało być tak pieknie... Dlaczego lekarze takie bzdury wmawiają naiwnym kobitkom icon_evil.gif
Cleo
Bardzo dziękuję za rady
rzeczywiscei spytamw aptece..
zcy ten Cata..costam, to na receptÄ™?
i z jakich zioł sie skalda bo jeszcze sie okaze ze uczulona na cos jestem... icon_rolleyes.gif
aha i na jak dlugo wczesniej anlezy to zaczac spozywac? czy caly czas czy jak ??
co do samej miesiÄ…czki: ostatnio z siostrÄ… wypatzrylysmy jakis Pluszzzz specjalny z magnezem ic zyms tam ktory ma ponoc lagodzic objawy bolesnosci itd.. takie msuujace rozowe tabletki. Nie wiem czy to suegstia czy co ale rzeczywiscie jakby lepiej.. Moze to dlatego ze rzecywiscie tam zelazo jest a z nas wyplukuje sie zelazo litrami. Dlatego nalezy jesc czekoalde icon_razz.gif
jak cos ejszcez znacie to powiedzcie.
moze cos nie ziolowego bo nie do konca wierze w te ziolowe...
cleo
reszka
Gdzie.s czytałam ostatnio że wapń w dużych ilościach, czyli 2500 mg i więcej pomaga łagodzić objawy PMS. Jak się ma zdrowe nerki to można spróbować, no i nie ma właściwości alergizujących, wręcz przeciwnie...
eHermiona
Parę lat temu brałam Glanolin - tabletki, a właściwie kapsułki i pomagały. Niestety z tego, co pamiętam były dość drogie i brało się ich kilka dziennie, więc musiałam się "dyscyplinować", żeby pamiętać. Nie są na receptę.
icon_smile.gif Monika
Anuk
Cleo, poszukam w fachowej literaturze homeopatycznej, bo wydaje mi się że czytałam na ten temat i najprawdopodobniej coś się znajdzie icon_smile.gif
Anuk
Cleo,
dobrze pamiętałam icon_smile.gif czytałam na ten temat. Możesz spróbować następującego zestawu:

NERVOHEEL tabl. - w stanie napięcia, nadpobudliwości lub krople L72

PHAPAX krople - na bóle miesiączkowe.

Mnie homeopatia pomaga. Może i tobie przyniesie ulgę. Nie spodziewaj się jednak rewelacji po pierwszej dawce i pamiętaj, aby jeśli objawy są silne brać w takiej dawce, jak w stanie ostrym, potem stopniowo w miarę ustępowania objawów zmniejszać dawkę.

pamiętaj też, że krople powinny być rozcieńczone w około 1/2 łyżeczki chłodnej wody i zanim połkniesz - trzymaj je przez kilkanaście sekund pod językiem. Homeopatię przyjmuje się 15 min przed posiłkiem lub 40 minut po (nigdy bezpośrednio po/przed jedzeniem i nie po myciu zębów, paleniu czy piciu kawy lub żuciu gumy miętowej). To ogranicza znacznie skuteczność.

Trzymaj siÄ™ Cleo!
Cleo
dzieki dziewczyny!icon_smile.gif
na razie moja siostra wziela mi na recepte cos czego nazwy nie pamietam icon_smile.gif
jak zastosuje to Wam powiem...
cleo
ez
Polecam lek homeopatyczny Hormeel S firmy Heel 24 zł (na alkoholu wink.gif )
ez
Castagnus
Zawiera wyciąg z Agnus Castus. Wpływa na obniżenie stężenia prolaktyny wydzielanej przez przysadkę. Powoduje zmniejszenie dolegliwości związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego oraz łagodzi zaburzenia cyklu. Pomaga przy mastodynii i niedomodze lutealnej.


Uwagi: Nie bierz w ciąży i podczas karmienia piersią.

Efekty uboczne: Sporadycznie w pierwszym tygodniu kuracji mogą wystąpić nudności. Jednoczesne stosowanie z lekami zawierającymi progesteron lub gestageny może wzmagać działanie preparatu. Stosowanie leków przeciwpsychotycznych i uspokajających może spowodować osłabienie działania leku.

Dawkowanie: Kobiety o masie ciała do 60 kg 1 tabletka dziennie (45 mg); kobiety o masie ciała powyżej 60 kg 2 tabletki dziennie. Kuracja trwa 90 dni.

--------------------------------------------------
Hormeel S
Krople, roztwór do wstrzyknięć

Skład:
100 g kropli zawiera: Senecio nemorensis ssp. fuchsii D6, Acidum nitricum D4,
Erigeron canadensis D3, Moschus moschiferus D6, Viburnum opulus D3, Pulsatilla
pratensis D4, Sepia officinalis D6, Cyclamen europaeum D4, Ignatia D6, Thlaspi
bursa pastoris D3 aa 5 g; Calcium carbonicum Hahnemanni D8, Aquilegia vulgaris
D4, Cypripedium calceolus var. pubescens D8, Origanum majorana D4, Nux moschata
D6 aa 10 g. Zawiera 35% obj. alkoholu.
1,1 ml roztworu do wstrzyknięć zawiera: Senecio nemorensis ssp. fuchsii D3,
Acidum nitricum D4, Erigeron canadensis D3, Moschus moschiferus D6, Viburnum
opulus D3, Pulsatilla pratensis D4, Sepia officinalis D6, Cyclamen europaeum D4,
Ignatia D6, Thlaspi bursa pastoris D3 aa 0,55 µl; Calcium carbonicum Hahnemanni
D8, Aquilegia vulgaris D4, Cypripedium calceolus var. pubescens D8, Origanum
majorana D4, Nux moschata D6 aa 1,1 µl.

Wskazania:
Zaburzenia miesiączkowania; wspomagająco w leczeniu niepłodności kobiet;
regulacja czynności gruczołów dokrewnych.

Przeciwwskazania:
Nie stwierdzono.

Działania niepożądane:
Nie stwierdzono.

Interakcje z innymi lekami:
Nie stwierdzono.

Dawkowanie:
Krople: zwykle 10 kropli 3 razy dziennie.
Roztwór do wstrzyknięć: w ostrej fazie 1 ampułkę codziennie, poza tym 1-3 razy w tygodniu 1 ampułkę i.m., s.c., i.c., i.v.

Opakowania:
Krople: butelki z kroplomierzem po 30 i 100 ml.
Roztwór do wstrzyknięć: opakowania po 5, 10 i 100 ampułek
1,1 ml.
anonimowy
Ewo- mam pytanko na boku- czy ty tez używasz tych leków ( obok bromergonu)?
joannaz
jejku ten gośc to ja - joannaz- coś dziwnego dzieje się z moim kompem icon_eek.gif . Nie chcę być gościem, jestem przecież kurcze u siebie icon_lol.gif
joanna
ez
Przy chęci zajścia w ciążę nie polecam Castagnus. Co do Hormeel biorę, ale chyba też zrezygnuję bo na mnie nie działa.
Moje leki to
Euthyrox tarczyca
Bromergon na prolaktyna 2 razy po pół tabletki
witaminka E
kwas foliowy
Wiesiołek olej
joannaz
ez- na staranich pisz, że Castagnus też obniża prolaktynke i można zamiast bromergonu. Wit E nie biorę, folik i owszem. Olejek z wiesiołka także, la eraczej po to żeby śluzu było dużo. Na staraniach nie polecaja brac po owulacji bo może działac proporoniowo.
Joanna
ps. kurcze ja nie ma wcale PSM (czy PMS) a cykle regularne , ksiÄ…zkowe co 28 dni.
ez
wiesz Joasiu, ale dużo osób też narzeka po tym Castagnusie na rozregulowane cykle i zaczynają się pojawiać wątpliwości. No i nie ma jak stary dobry Bromergon
Wbmot
A ten Bromergon, to siÄ™ bierze na PMS? Jest na receptÄ™ czy bez?

A ten olejek z wiesiołka to ma jakąś nazwę poza tym, że jest olejkiem z wiesiołka wink.gif ?

Bo mi się ostatnio bardzo wydłużyły cykle z 28 dni do 32, a krwawienie mam 9 dni i chciałabym to jakoś 'naprawić'
anonimowy
Bralam Castagnus ale rzadnych rozlegulowanych cykli nie mialam, ale zawsze trzeba pamietac ze na kazdego inaczej dzialalo. Teraz lykam sobie wzbogacony magnez o wit B i E , jak na razie zauwazylam, ze cos skutkuje. Mniej nerwowa jestem, no i mniej mam ochoty na slodycze icon_smile.gif)
Bułeczka
Ten gosc to ja icon_smile.gif , no i oczywiscie mialo byc żadnych a nie z byczkiem icon_redface.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.