To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zajście 3 dni przed @???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

*Coco
może Wy mi powiecie czy to wogóle możliwe? od jakiegoś czasu zaglądam na różne fora dla starających z wiadomych powodów icon_smile.gif i już kilkakrotnie spotkałam się z postami dziewczyn które twierdzą że zaszły na kilka dni przed spodziewaną @. spotkałam się już z 6 dniami, 5 dniamia... a ostatnio, co mnie najbardziej zdziwiło, przeczytałam posta babki która twierdzi że zaszła na 3 dni przed. nie chce mi się w to wierzyć. co o tym myślicie??
myszka
Jeśli cykl się rozreguluje, to całkiem możliwe. Nie jest przecież odnośnikiem termin spodziewanej miesiączki, a moment jajeczkowania.
kasiaW28
Moja przyjaciółka zaszła w ciąze w 25 dniu cyklu, a cykl u niej trwał róznie bo miala rozlegulowany od 27 do 35 dni. Więc tak naprawdę niewiadomo na ile dni przed @ zaszła. Ale mogły to być również 2 dni.
ONa miała problemy z zajściem w ciąże z powodu pęcherzyka a jej mąż do tego mial bardzoooo leniwe plemniczki. Chodzili czesto na USG w celu sprawdzania rozwoju pęcherzyka aż się udało. Widac wszystko jest możliwe.
AJA
Zdarzają się też przypadki zajścia w ciąże w trakcie @. Przyroda zawsze zaskakuje wink.gif
kochany tato:)
takie stworzone prawa ktorych nigdy nie rozwiążemy...icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif)icon_smile.gif
kasiaW28
Wszysko się zdarzyć może, a potem człowiek zachodzi w głowę skąd się biorą dzieci icon_razz.gif
Ale tak poważnie to macie rację i przed niechcianą ciążą trzeba się zabezpieczyć a nie liczyć na kalendarzyk icon_wink.gif
elfik
Ja zaszłam w ciąże 5 dni przed @,więc twierdzę, że wszystko jest możliwe.
kasiaW28
CYTAT(elfik)
Ja zaszłam w ciąże 5 dni przed @,więc twierdzę, że wszystko jest możliwe.



To naparwde cudem ci sie udało icon_razz.gif , bo od owulacji do @ mija z reguły ok 10 dni ( czasem więcej) . To czas gdy zagniezdza sie jajeczko dokładnie icon_razz.gif
Jasiucha
Gdy byłam na sprawdzeniu tentna płodu położna opowiadała mi, że czasem w jednym cyklu (szczególnie w tych długich ok 35-40dni) zdarza się dwukrotnie jajeczkowanie...

czy spotkałyście się z czymś takim??
pirania
Tak Jasiucha- wtedy sie rodza blizniaki icon_smile.gif nie pamietam jak daleko moze byc od siebie jajeczkowanie ale chyba kilkanascie godzin. Naszym cyklem rzadzi progesteron i estrogen. Ich cykl wydzielania nie pozwala na podwojna owulacje bez miesiaczki pomiedzy icon_smile.gif


a co so miesiaczki- to kluczowym slowem jest "spodziewana". Wydluzenie cyklu o 2-3 tygodnie nie jest niczym niezwyklym. Wtedy czlowiek owoluuje w terminie w ktorym normalnie mialby miesiacze i zachodzi w ciaze. jesli stosuje sie NPR to mozna to przesuniecie wychwycic w sluzie i temperaturze. jesli sie po prostu statystycznie liczy dni- to kupuje sie wozek icon_smile.gif
kasiaW28
Kurcze a ja obserwuje sluz ( plodny wystepuje u mnie) robie testy owu zeby byc bardziej pewną i...- nadal wózka kupić nie moge to juz 4 miesiące icon_sad.gif
Alayah
Czy moglam zajsc w ciaze dzien przed krwawieniem z odstawionej luteiny,dodam ze na usg mialam pecherzyk 20mm,test wyszedl ale druga kreska slaba
Ania D.
Nie jest możliwe, by zajść w ciąże kilka dni przed miesiączką. Okres po jajeczkowaniu do miesiączki wynosi ok. 14 dni, jeśli jest krótszy niż 8-9, to zarodek nie zdąży się zagnieździć. Cykl musiał być po prostu dłuższy niż zwykle.
Zajście w ciążę w wyniku współżycia w miesiączce może się zdarzyć u kobiety, która ma krótkie cykle, np. 21 dniowe i nie jest niczym dziwnym. Plemniki mogą żyć kilka dni, więc mogą "czekać" na jajo.
Drugie jajeczkowanie w tym samym cyklu może być w ciągu 12 (może 24 godzin, nigdy później, bo nie pozwalają na to hormony).
Ania D.
CYTAT(kasiaW28)
Kurcze a ja obserwuje  sluz ( plodny wystepuje u mnie) robie testy owu zeby byc bardziej pewnÄ… i...- nadal wózka kupić nie moge to juz 4 miesiÄ…ce icon_sad.gif

Kasiu, na pewno Ci się uda, tylko trzeba trochę spokoju. Może wspólny wyjazd Wam pomoże, wiele znajomych par dopiero podczas spokojnego wyjazdu dochowało się dziecka. Trzymam kciuki!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.