To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nystatyna?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Jaco
Kuba na okrągło ma katar i mocny kaszel. Trwa to już ponad miesiąc albo i dłużej i nic sie nie poprawia. Jest zmęczony, nie moze normalnie oddychać, ciągle mu wydzielina stoi w gardle. Dostał więc kolejny antybiotyk - tym razem Nystatynę i Klacid.

Na opakowaniu Nystatyny napisali, ze o ile lekarz nie zaleci inaczej podawać dzieciom 4xdziennie po 1ml. Kuba dostał 3x po 3ml..... No i sama nie wiem - pomyliła się lekarka czy świadomie zapisała taką dużą dawkę? Dowiedzieć się mogę dopiero jutro a już dzisiaj podałam pierwszą dawkę... martwię się. To jest malutka buteleczka, przy takich dawkach starczy nam na dwa dni może a przecież antybiotyk podaje się zawsze około 7 dni...

Niech mi ktoÅ› mÄ…drzejszy coÅ› podpowie bo nie zasnÄ™ icon_rolleyes.gif
malinowa i Malina
Albo ja już mam pomoczność, ale nystatyna nie jest chyba antybiotykiem?
Poza tym sama piszesz, że "o ile lekarz nie zaleci inaczej". Prawdę mówiąc nie pamiętam dawkowania
ilona
Nystatyna jest antybiotykiem ale grzybobojczym
Przeciwgrzybiczy antybiotyk polienowy nie wykazujący działania przeciwbakteryjnego i przeciwpierwotniakowego. Wykazuje aktywność przeciwko Candida, Cryptococcus, Histoplasma, Blastomyces, Trichophyton, Epidermophyton, Microsporon i Aspergillus.
Mechanizm działania Nystatyny polega na uszkodzeniu błony komórkowej grzybów. Nie wchłania się z powierzchni skóry i błony śluzowej. Nie jest rozkładany w przewodzie pokarmowym (wydalana z kałem w postaci nie zmienionej).
Jaco badalas Kube na obecnosc Candida? Drozdzaki moga atakowac rowniez gorne drogi oddechowe,uklad pokarmowy itp.
mama_do_kwadratu
Nystatyna jest antybiotykiem przeciwgrzybiczym.
malinowa i Malina
Sypię głowę popiołem, że na grzyby to wiem, ale antybiotyk przypisywałam od zawsze tylko bakteriom.
mama_do_kwadratu
Też nie wiedziałam, ale mnie tutaj, na tym forum, ktoś kiedyś uświadomił icon_wink.gif
https://www.przychodnia.pl/el/leki/leki.php3?lek=1592
Jaco
CYTAT(malinowa i Malina)
Poza tym sama piszesz, że "o ile lekarz nie zaleci inaczej". Prawdę mówiąc nie pamiętam dawkowania


Lekarze niestety nie mają patentu na nieomylność..... Moze myślała o 3ml dziennie i wpisała 3x3ml... Do tej pory nie zdarzyło mi się, zeby lekarz aż 3-krotnie przekroczył dawkę zalecaną na opakowaniu. Odchylenia bywały ale nietakie duże icon_rolleyes.gif
Maciejka
Jaco, ale ja niemowlakowi podawałam ten 1 ml, to może dla dużego Kuby potrzebna większa dawka. Ja bym podawała jak zalecił lekarz.
Edi Zet :)
Jaco, bez paniki. Nystatyna nie wchłania sie do krwioobiegu. Działa tylko miejscowo. Dostał go Kuba tylko osłonowo. Pediatrzy przepisują ją czasem, bo po wytłuczeniu antybiotykiem prawidłowej flory jelit drożdżaki mają wieeeelkie szanse, aby sobie zasiedlić p. pokarmowy.
Jeżeli Kuba nie ma wymiotów i biegunki podawałabym tak jak zalecił lekarz. Ja swojemu Igusowi podawałam chyba przez miesiąc nystatynę przy zapaleniu oskrzeli. Tak profilaktycznie, bo zachowawczo dostał Augumentin. Myślę więc że lekarka się nie pomylila, ale oczywiście nie wadzi zapytać. A jeżeli masz jeszcze wątpliwości to podawaj zgodnie z zaleceniem producenta. Tak też będzie ok. icon_smile.gif
Pozdrawiam
Jaco
Wielkie dzięki icon_smile.gif Uspokoiłyście mnie icon_smile.gif. Kuba czuje się dziś trochę lepiej a co najważniejsze w końcu ten pakudny katar zaczął normalnie nosem spływać....
pikpok
CYTAT(Jaco)
Kuba na okrągło ma katar i mocny kaszel. Trwa to już ponad miesiąc albo i dłużej i nic sie nie poprawia.



Jakbym czytała o moim Olku icon_sad.gif Od czasu zapalenia oskrzeli (kilka miesięcy temu) leczonego antybiotykiem, stale kaszle i ma katar. Zrobiłam mu poniższy test i niestety okazało się, że może to być zakażenie grzybami icon_sad.gif

Prosty test na wykrycie zakażenia drożdżakiem
Wypróbuj tę prostą metodę, aby zobaczyć, czy jesteś zainfekowany drożdżakiem. Rano po wstaniu z łóżka zbierz trochę śliny w ustach. Napełnij szklankę wodą i napluj do niej zebraną śliną. Sprawdzaj wodę co 15 minut, mniej więcej przez jedną godzinę. Jeżeli jesteś zainfekowany drożdżakami, widoczne będą sznury - jak nogi, opadające na dół szklanki od śliny pływającej na wierzchu. Innym wariantem jest rozdrobniona ślina pływająca pod postacią chmury w roztworze, opadająca na dno szklanki lub zawieszona w wodzie jak mgła aerozolowa. Jeżeli nie ma żadnych sznurów i ślina spływa jednolitym strumieniem na dno szklanki przez jedną godzinę, nie jesteś prawdopodobnie zarażony drożdżami. Trzeba jednak zaznaczyć, że powyższy test ma jedynie wartość orientacyjną, zaś w celu postawienia dokładnej diagnozy należy wykonać również inne badania laboratoryjne.

-------------------

Jutro idziemy do lekarza, mam nadzieję, że po nyststynie Olek poczuje się lepiej.

https://zdrowie.klips.org/cichy_zabojca_nowy.htm - na tej stronie jest trochę więcej na temat drożdżaków.[/url]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.