To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

biegunka co robic?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasia26
juz 4 dzien mam biegunke i bole brzucha, lekarz powiedzial ze to niestrawnosc i przepisal nifuroksazyd a na bole nospe; wzielam oba leki dopiero dzisiaj czyli 4 dnia, bo myslalam ze samo przejdzie a nie chcialam zeby to na dzidzie wpływalo; lekarz powiedzial ze z dzieckiem wszystko ok; ale ja sie martwie. Czy ktoras z Was miala takei dolegliwosic?
pomózcie
Honey*
Ja mialam boegunke ale to bylo po kiwi. Nic nie bralam po prostu przestalam jesc kiwi. Owoce pestkowe powoduja biegunke. Ja czesto mam zadkie kupki icon_smile.gif ale nie boli mnie przy tym brzuch.
alatanta

........
deka.dentka
ja po żelazie zamiast zaparć mam właśnie "rzadkie kupki", ale brzuch mnie zbytnio nie boli, poza tym tylko raz dziennie jestem w tym celu w WC icon_razz.gif
ważne, by te biegunki nie były długotrwałe, więc kasia26 słuchaj pana doktora, pozdrawiam icon_cool.gif
kasia26
dziekuje wszystkim za rady.
mam nadzieje ze ta dolegliwość szybko minie
pozdrawiam
wiktore
Ja od czasu ciąży też miewam biegunki, bez bólów brzucha ale przeważnie rano- może to od nadmiaru białka nie wiem- ogólnie mój żoładek żyje teraz własnym życiem i nawet się nie zastanawiam co mogłam zjeść nie tak, bo i tak nie dojdę co to było icon_smile.gif Trzeba dużo pić! zeby się nie odwodnić
Aga78
Czesc Kasiu,

Na biegunke polecam Trilac albo Lacidophil (2 x 1 kaps do ustapienia objawow) - preparaty te uzupelniaja prawidlowa flore bakteryjna jelit. Poza tym dieta lekkostrawna (i raczej ubogoresztkowa, czyli raczej ogranicz spozycie warzyw i owocow - ewentualnie dopuszczalne sa banany), duzo płynów (najlepiej niegazowana woda mineralna, gorzka herbata). Jezeli wystapi goraczka najlepiej skontaktowac sie zaraz jeszcze raz z lekarzem.
Pozdrowienia
martwin
a ja mam biegunki od 2 lat i niewiem czym mam to leczyć i co mi dolega? po porodzie miałam silną anemie i brałam żelazo w płynie i zastrzyki domięśniowe straszne miałam po tym zatwardzenie, pojawiły się hemoroidy. potem coraz częściej miałam lużne kupki a teraz to codziennie i biegunki też często. biorę laremid pół proszka i wypróżniam się raz dzennie prawidłowo, a bez laremidu to z 5 razy i co wy na to? tylko nie straszcie mnie lekarzem.
mama_do_kwadratu
CYTAT(martwin @ Thu, 16 Oct 2008 - 18:05) *
tylko nie straszcie mnie lekarzem.


od dwóch lat masz biegunkę i nie chcesz iść do lekarza?
Aga78
wlasnie....
Cassie
Ja mam na zmianę albo zaparcia albo biegunkę. Widocznie każdy organizm inaczej reaguje.
Ale jak się już tak długo przeciąga to wizyta u lekarza jest konieczna.
Biegunka od 2 lat? Strasznie długo. Ja miałam problemy jako nastolatka żołądkowe i biegunkę miałam przez 3 miesiące non stop. Efektem było odwodnienie i prawie 7kg mniej na wadze.
Lekarz powiedział mi że najlepiej dużo pić żeby się nie odwodnić. Woda niegazowana jest niezawodna. A jak już trzeba to wziąść np. węgiel albo stoperan ale to znowu może doprowadzić do zaparć. Czyli błędne koło.
Cassie
Jeszcze coś dopiszę, może poprostu najedz się gruszek? Ja wczoraj wypiłam 2 litry gruszkowego kompotu i jeszcze nie byłam w wc 03.gif
misiunia_29
ja po gruszkach to moge z kibelka nie wychodzić icon_biggrin.gif
joanna33
Mi podobnie, jak koleżance wystąpiły hemoroidy. bałam się cokolwiek brać, bo w końcu w ciązy, ale zastosowałam później Anurex, który pomógł i jest w pełni bezpieczny oraz naturalny. Pozdrawiam
lulla
biegunka w ciąży dokucza chyba wielu mamom, ale co zrobić trzeba sobie jakoś radzić z tym problemem:) Ja początkowo próbowałam ignorować i czekać, aż samo przejdzie (ale tak sie nie dzialo) wiec brałam za rada lekarza tabletki diarheel s (bez recepty można je na luzie kupić w aptece) i skutkowało
aga 77
polecam jagody
Maciek120
Weź po prostu jakiś stoperan, ewentualnie węgiel to na pewno powinno pomóc. Do tego jakaś lekkostrawna dieta przez kilka dni i dużo płynów by się nie odwodnić.
DietetykNaWalizkach
Pracuję jako dietetyk kliniczny i zajmuję się zdrowym odżywianiem w ciąży więc może coś pomogę. Oprócz tego co przepisał Ci lekarz polecam w przypadku biegunek dbać o odpowiednie nawadnianie (jednak unikaj soków owocowych i napojów mlecznych). Warto również ograniczyć ilość produktów bogatych w błonnik na czas trwania biegunek (unikaj surowych warzyw i owoców - jeśli już to jedz gotowane, rozdrobnione, bez skórki i pestek; pieczywa pełnoziarnistego, kasz gruboziarnistych, ryżu brązowego, pestek i nasion). Zamiast tego wprowadź produkty lekko zapierające, m.in. biały chleb, sucharki, biały ryż, biały makaron, banany, kakao.
sziszka
spróbuj podawać dziecku probiotyk, ja daję ten Diflos w kropelkach, nie dośc że wzmacnia organizm, zapobiega kolkom, bólom brzuszka, biegunkom. U mnie sprawdzony
martakoper
Węgiel.
milamila1985
Na pewno nie można panikować icon_wink.gif Biegunka to nic strasznego. Ale trzeba na pewno dawać dziecku dużo pić, żeby się nie odwodniło i dobrze jest też podawać probiotyk, np. flostrum, który zadba o prawidłową perystaltykę jelit i pomoże maluchowi pokonać biegunkę. Ale jak biegunka trwa więcej niż 2-3 dni, to jednak najelepiej pójść do lekarz.a
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.