To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy uczuliło sprawdzone mleko?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Łosiaczek
Witam,
Nie mam doświadczenia ani wielkiego pojecia na temat alergii, ale chyba nas dotknęła.
Alek je od 2 miesięcy Bebiko 2 (wcześniej był na piersi), od około 2 tygodni ma wysypkę i szorstka skórę na twarzy, łydkach i przedramionach. Pediatra zaleciła zmianę mleka na Bebilon Pepti, a jeśli nie pomoże to na Nutramigen. Czy możliwe jest, że to faktycznie mleko go uczuliło, choć je go już od dawna? Bezpośrednio przed wysypką nie wprowadzałam nic nowego.
A może lepiej iść od razu do alergologa, a nie kombinować z mlekiem.
Czy tak małemu dziecku można zrobić już testy?

Proszę poradźcie, co zrobić.
blaire
Bardzo możliwe, że to reakcja na mleko. Organizm początkowo mógł sobie radzić z alergenem, jednak jego "stężenie w organizmie" rosło i wkońcu przestał sobie radzić.
Aniaszew
Przypuszczam że faktycznie mleko.Ja moim dzieciom dawałam Bebiko sojowe i nie uczulalo, mimo że lekarze mówili że może taż uczulać.Może tego spróbuj.Nutramigen jest paskudny w smaku i nie wiadomo czy maluch sie do niego przekona.A do alergologa jszcze masz czas.Moje maluchy wyrosły z alergii na mleko, objadają sie serkami ,jogurtami i czekoladą i nic im nie jest.
Łosiaczek
Właśnie zaczęłam Bebiko sojowe i zobaczymy co się będzie działo. Po jedzeniu Alek dość dużo kilka razy ulał, czy to może być przez to mleko?
Jeśli mu ta zmiana nie pomoże to chyba spróbuję jeszcze Bebilon Pepti zanim zdecyduję się na Nutramigen. Czy to ma sens, czy lepiej tak nie kombinować?
Aha, i jeszcze jedno, ile czasu trzeba czekać na efekty, żeby stwierdzić czy to mleko pomogło, czy nie?
Aniaszew
Ulewanie faktycznie może być po mleku, a może po prostu za dużo zjadł.Z produktów bezmlecznych jest jeszcze Sinlac- to jest jakiś produkt zbożowy bezglutenowy, bez recepty, w sklepie widziałam po jakieś 22 zl.Natomiast lepiej chwilę odczekac i nie mieszać w krótkim czasie nowych produktów , bo sie pogubisz.Ja rownież uważnie czytam etykiety na słoiczkach z zupkami i daję tych co zawierają mleko. W zasadzie to uczulenie wyłzi niedługo po jedzeniu, ale na to żeby znikło trzeba czekać.Ja smaruje maścią Elocom (na receptę), bo ciągle te moje małe grzeszki przechodzą i uczulają malucha -karmię piersią.
blaire
Ale elocom to steryd. Nie powinno się go stosować dłużej niż 2-3 dni, zwłaszcza na twarzy.
Aniaszew
Ja elocom stosuje b.rzadko, wtedy jak musze i po jednej dawce przechodzi.
blaire
To prawda, elocom działa cuda. Po jednej do trzech dawek mijają wszelkie zmiany skórne. Też sporadycznie stosujemy.
mamaWiki
Alergolog też zaleci mleko bebilon pepti lub nutramigen bo innej opcji nie ma, i diete....Niedawno robiłam testy ( Wiki ma 10 miesięcy)- lekarz powiedział że po 6 miesiącach już można , najlepiej trzymać się mleka przepisanego przez lekarza i ostrożnie z wprowadzaniem nowych produktów ( Wiki też wyszła alergia na soję, więc produktów uczulających jest wiele).
A do alergologa możesz się wybrać, też to przechodziłam i wiem że jest się spokojniejszym gdy potwierdzi to specjalista ( byłam u kilku- dla porównania)......Alergolog powie Ci jakich produktów się wystrzegać, i żeby skóre natłuszczać, też jakiś płyn do kąpieli natłuszczający(, nie przegrzewać dziecka)- więcej i tak nic Ci nie pomoże.

Ja bym maści sterydowych nie używała - poproś o maść z witaminą A natłuszczającą( jest na receptę koszt 5zł).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.