To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy wskazane są lody w czasie grypy, chorego gardła?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Sabina
Czy wskazane sÄ… lody w czasie choroby?
Mnie się zawsze wydawało, że wręcz przeciwnie icon_sad.gif icon_eek.gif
A tu słyszę, że chłodne i zimne jest wręcz wskazne... na gardło, grypę icon_rolleyes.gif
Czy ludzie wyrażający takie opinie mają rację?
Czy wiecie coÅ› o tym?
Może jakaś Mama Lekarz by się wypowiedziała.
Moje maleństwa marzą o lodach od dawna, ale ciągle chorują i ...
no marzÄ… dalej icon_wink.gif
_rybka
Ogrypie nie wiem, ale mnie przy niewielkim bólu gardła lody pomagają. Podobno paciorkowce nie lubią niskich temperatur.
Na dziecku podziębionym pewnie bałabym sie eksperymentować.
Ale ja z tych nadopiekuńczych.
SylwiaT
Ja też słyszałam że lody pomagają na ból gardła. Ale tylko wtedy gdy nie ma gorączki (stanu podgorączkowego) i po niczym gorącym ani też przed czymś gorącym do jedzenia.
Tobatka
Uwielbiałam chorować u babci, bo na hasło "boli mnie gardło" kupowała mi loda.. Cos więc pewnie w tym jest, jakaś mądrość ludowa...

Inna sprawa, że np. mnie rzeczywiście taki chłodny okład od wewnątrz przy obolałym gadle pomaga icon_smile.gif
Jasiucha
Z lodami to jest tak, że albo pomogą albo "rozłożą".. to zależy..

U nas się zawsze mówilo, że jak gardło boli to nie są wskazane napoje gazowane!!
Dagmarcia
CYTAT(Jasiucha)
U nas się zawsze mówilo, że jak gardło boli to nie są wskazane napoje gazowane!!


icon_confused.gif czemu gazowane ?
Jasiucha
CYTAT(Dagmarcia)
CYTAT(Jasiucha)

U nas się zawsze mówilo, że jak gardło boli to nie są wskazane napoje gazowane!!


icon_confused.gif czemu gazowane ?


..powinnam może dodać, że to dotyczyło szczegolnie dzieci ze skłonnościami do zapalenia krtani... owe bąbelki podrażniają gardło ale ile w tym prawdy to nie wiem.. ale coś w tym musi być, bo nasi pediatrzy też odradzają napoje gazowane u dzieci często chorujących na krtań (mój brat był takim przypadkiem a także mój sześcioletni siostrzeniec)
myszka
O, gazowane na pewno źle wpływa! Może to zależy od osobnika, nie wiem, ale znam kilka osób, które reagują na napoje gazowane bólem gardła. Sama też tak mam i dlatego unikam. Mi wystarczą dwie szklanki coli czy fanty - i mam gardło zawalone. Specjalnie trudno mi nie przychodzi jednak rezygnacja z bąbelków, bo nie przepadam.

A lody - moim zdaniem coś w tym jest. Ale dotąd tylko słyszałam, że pomagają na gardło. Na grypę chyba nie...
mama_do_kwadratu
lody "znieczulają" i eksterminują bakcyle, które przecież lubią ciepełko icon_evil.gif
Sabina
hmmm...
przy gorączce zalecają chłodne napoje, no ale nie zimne chyba... szkoda icon_wink.gif
można by dzieciom frajdę zrobić icon_smile.gif
natomiast co do gazowanych napojów, to napewno to tłumaczenie dorosłych, żeby dzieci nie piły świństw. Tak myślę, a i pewnie łatwiej się tym zaksztusić jak obolałe gardło podrażni icon_rolleyes.gif
Ja też nie przepadam, więc mnie to za bardzo nie martwi icon_smile.gif
Ale lody sobie zrobię, a co! icon_smile.gif wieczorem, jak będą spały - żeby im przykro nie było. Mi po za bólem gardła nie dolega nic icon_smile.gif
A z tym zimne- gorące przed lub po, to słyszałam, że angina lubi takie różnice temperatur i np. najłatwiej ją złapać jedząc loda w upał.
_rybka
Zimne - gorÄ…ce to na pewno szkodzi na szkliwo.
A napoje gazowane na pewno żle wpływaja na gardło, nie jest to wymysł dorosłych.
|Nika|
to zależy. moja mama zabraniała, a babcia zalecała... icon_rolleyes.gif
Potwora
Gazowane napoje na pewno źle wpływają na gardło. Gdy chorowałam na anginy miałam kategoryczny zakaz picia takowych. Potem wycinanie migdałów - zakaz przed i po zabiegu, tak więc odzwyczaiłam się icon_wink.gif i teraz nie wyobrażam sobie jak można pić coś gazowanego icon_lol.gif
Five
gazowanych napoji zabraniam, lody kiedyś pozwoliłam, ale nie wyszło na dobre i na razie mam jakiś dystans.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.