To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Skaza białkowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Darko
icon_redface.gif Dla wielu z Was temat pewnie nie jest nowy, ale my jesteśmy na etapie "walki" z czerwonymi policzkami i nie tylko, naszej córeczki. Żona odstawiła maksymalnie ze swojego jadłospisu białko krowie. Zaczeła nawet podawać Bebilon pepti na pół z podawaniem piersi. Niestety skaza wraca jak bumerang. Jedna lekarka mówi, że to przejdzie, a druga przepisuje maść sterydową. Tak czy tak malutka wciąż ma czerwone i suche policzki. Czy znacie może jakieś sprawdzone sposoby lub czy macie pomysł co małą może uczulać? (oprócz Bebilon Pepti dostaje również od czasu do czasu deserek Gerbera oraz zupkę jarzynową).

Pozdrawiam
Darek
skanna
Jaki deserek i jaka zupka (skład!) ?
Czy mała ma jeszcze jakieś objawy poza suchymi policzkami? Luźne, zielone kupy? Wysypka? Pęknięcia za uszkami? Wodnisty katar? Kaszel?
Ile ma miesięcy?
Darko
CYTAT(skanna)
Jaki deserek i jaka zupka (skład!) ?
Czy mała ma jeszcze jakieś objawy poza suchymi policzkami? Luźne, zielone kupy? Wysypka? Pęknięcia za uszkami? Wodnisty katar? Kaszel?
Ile ma miesięcy?


Reczywiście może podałem z mało informacji. Otóż co do deserków:
- Gerber jablko 100% skład jabłka + Witamina C
- Gerber jabłka z owocami leśnymi skład jabłka, czarne jagody, aronia, maliny

Zupki:
Bobowita: marchwiowa z ryżem: skład marchew, ryż, sok z białych winogron, ziemniaki, olej sojowy, pietruszka, seler,
soczki:
sok jabłuszko 100%: skład jabłko + witamina C
Poza tym:
zupki samorobne - z marchewki, ziemniaczków bez dodatku masła
oraz mleko z piersi.

Co do pozostałych obiawów o których wspomniałaś powyższej to tylko miejscowa wysypka. Reszta OK.

Pozdrawiam
Darek
Darko
CYTAT(skanna)
Jaki deserek i jaka zupka (skład!) ?
Czy mała ma jeszcze jakieś objawy poza suchymi policzkami? Luźne, zielone kupy? Wysypka? Pęknięcia za uszkami? Wodnisty katar? Kaszel?
Ile ma miesięcy?



Aha mała ma 7 miesięcy..

Pzdr.
wika
co do zupek to sprubujcie odstawic kupne bo w nich jest seler!!!
nasza alergolog mowi ze najbardziej i najczesciej uczula, po za tym winogrona , maliny truskawki , banany,

my walczymy z alergia odkad majka skonczyla 1m-c zycia, teraz jestesmy pod skrzydlami alergologa,
a na zmiany skorne(nie wiem czy poskutkuje ale u nas sie sprawdza), masc apteczna z wit A,przepisywana przez lekarza pediatre,
my przeszlismy przez elocom, balneum, lipo base, linomag i skonczylo sie na tej robionej na recpte no i oczywiscie wylaczenie z jadlospisu uczulajacych podoktow,
skanna
Podejrzane są przede wszystkim maliny, sok z winogron i seler. To są rzeczy, których nie ryzykowałabym przy podejrzeniu alergii.

Dość dobry skład dla potencjalnych alergików mają zupki Bobovity "Jarzynowa z królikiem" i jakieś dwie z królikiem z serii "Kuchnia alergika", jest też Hippa "Dynia z ziemniakami" i "Marchewka z ziemniakami"

Ale:
jeśli mała ma tylko wysypki, bez żadnych objawów ze strony układu pokarmowego, to ja osobiście, mimo wielkiego wyczulenia na pokarmówkę, kładłabym to raczej na karb alergii kontaktowej, o ile to w ogóle jest alergia.

Moja córka na przykład czerwone i szorstkie policzki miała od listopada. Ile ja się nagłowiłam, co ona znów takiego zjadła, gdzie jest błąd. Po czym sprawa wyjaśniła się, kiedy dziecko bez zmiany jadłospisu posiedziało tydzień w domu - buźka gładka jak ta lala. A na skórę źle działało zimno.

A wysypki ma gdzie, na buzi? Czy gdzieś na ciele? Pod ubraniem czy raczej tam, gdzie skóra nie jest chroniona ubraniem?
A może mała ma na buzi takie jakby ropne pryszcze, wyglądające jak trądzik?
Aniaszew
ja mam to samo z moim smykiem, ciągle mu coś wyskakuje, ale to głównie przez moje małe "grzeszki".Żona nie powinna jeść mleka, czekolady ,cytrusów-to uczula.Na słoiczki uważajcie-radze czytać etykiety- nie kupować z mlekiem i selerem a także cielęciną.Najlepiej zacząć od 2 składnikowych i powoli rozszerzać.Np.dynia z ziemniak i marchew z ziemniak , a jeśli sami gotujecie to pomyślcie czy na pewno są to "czyste" warzywka, bez żadnych szkodliw substancji. Hmm... mój Pat np. był uczulony na soczki jabłkowe.. ale miałam jazdę.
Może Bebilon pepti też odstawcie na rzecz kaszki bezmlecznej .
Wiem, jest to trudne i męczące, ale da się przeboleć.Moje dzieci wszystkie reagowały tak samo, teraz już z tego wyrosły i jedzą wszystko, oczywiście te starsze.Z Adasiem dieta eliminacyjna, dopóki karmię piersią.
mamaWiki
Moja mała w 3 tygodniu życia dostała alergi, alergolog zalecił mi dietę bez produktów mlecznym ( w tym masło też), bez jaj, cytrusy i czekolada (kakao) wiadomo, mięso tylko drób mogłam jeść.......wysypka co jakiś czas wracała a napoczątku przez 2 miesiące była ciągle.. ale od 5 miesiąca troszkę mniejsza.....Ja też miałam maść sterydową, ale trafiłam na mądrego lekarza który zabronił mi jej używać , bo jak twierdził organizm musi się oczyścić a to czasem zajmuje mu kilka tygodni i dlatego wysypka wraca, a sterydy nie są wskazane dla małych dzieci, więc smarowałam tylko za uszami gdy się ropa lała. Sterydy dają szybki efekt a potem szybko wszystko wraca- mój lekarz mawia że pośpiech tylko jest wskazany w wypadku zagrożenia życia...

A małej pomogła zwykła maść z witaminą A natłuszczająca (robiona na receptę)kosztuje 5zł( mojej znajomej poleciłam też u niej się sprawdziła, wiadomo kąpiele natłuszczające ja stosuje Zajkę i bardzo chwale, moja koleżanka kąpała w wywarze z kory dębu,nawilżanie powietrza....i zupki gotowane przezemnie, bo nawet po jabłku ze słoika miała wysypkę( lekarka mówiła że być może to uczulenie na fruktozę ale zwykłe świeże jabłko zjada i skóra ładna...
Proponuje gotować przez jakiś czas zupki( mięsko alergolog mi zalecił dodawać indyka lub królika...z indyka są w słoikach Gerbera ale u nas wysypka powróciła po tym, więc lepiej samemu ugotować) u nas naprawdę zmiana była duża( już po 3 tygodniach skóra była ładniejsza) ..i napewno pomoże systematyczność smarowania ( skóra natłuszczona)...i cierpliwość( to nie zejdzie po 2 dniach )
A uczulać może wiele rzeczy Wiki ma 10 miesięcy jesteśmy po testach i jest uczulona: kukurydza, marchew, winogrona, groszek, seler, soja,białko krowie, jajko, mąka pszenna, ryż, pomidor ciąg dalszy po następnej wizycie u alergologa, bo czekają nas kolejne testy.

Sterydy proponuje w ostateczności( najlepiej odstawić) i nie na twarz.
aniabo7
Witam,
Ja mam sytnka prawie 3 latka i u niego zaczęła się alergia od szorstkiej skóry gdyu miał 1/2 roku, później niezdrowe rumieńce, ucho całe poranione a teraz wszystko zeszło na miejsca pod kolankami.
Stosuję na te miejsca nie maść sterydową ale działającą jak sterydowa elidel. Dość droga ale skutkuje. Jedyne na co trezba uważać to smarowanie cienką warstwą ponieważ wybiela skórę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.