To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Koszmarny wygląd po ciąży :(

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiapek
Witajcie icon_smile.gif

1,5 miesiąca temu urodziłam śliczną córeczkę. W ciąży przytylam naprawde sporo (25 kg), przy wzroscie 170 ważyłam 90 kg icon_eek.gif
Miałam nadzieje ze w miarę szybko to stracę a tu - guzik icon_sad.gif. Mimo ze odżywiam sie racjonalnie i zdrowo (karmię piersią), unikam słodkosci, pije mineralke i rozcienczone soki itp. to wcale cos nie chce schudnąć icon_sad.gif.
W dodatku strasznie pogorszyła mi sie cera (a nigdy nie miałam z nia problemów ) - jest sucha, łuszcząca, żadne kremy nie pomagają, no i zaczynają wypadac mi włosy. Nie wiem co mam robic zeby jakos dojsc do ładu ze swoim wyglądem, bo jak na razie czuje sie stara, brzydka, kostropata icon_wink.gif.
Pomocy !
mamuśka.chłidzw
na cere polecam porcje witamin, odżywkę na włosy. Dużo kobiet ma problemy potem bo nasza gospodarka hormonalna jest cała rozlegulowana. Co do wagi, fakt duzo przytyłaś, dlatego lepiej że nie schudłaś w 1,5 m icon_eek.gif Przybierałaś na wadze 9 m, a teraz dziwisz się, że w 1,5m nie schudłaś icon_question.gif Luz, mądrze się odżywiaj i daj sobie więcej czasu. icon_wink.gif
kasiapek
Dzięki icon_wink.gif
Masz rację - tyłam całe 9 miesiecy, wiec trudno żeby waga tak szybko spadła, choc nigdy nie mialam problemów z szybkim gubieniem kilosków, wystarczało odstawic słodycze i juz waga spadała (dlatego miałam nadzieję ze tym razem tez tak będzie, jak widac byłam w błędzie).
Biorę jeszcze witaminki ciążowe (Prenatal), nie wiem czy to nie za mało, moze powinnam zastosowac jakies inne wspomagacze?
mamuśka.chłidzw
Ja brałam właśnie witaminy dla kobiet w ciązy i karmiacych ale czytałam tu na forum, że dziewczyny polecały też jakies konkretne. Może ktos cos napisze jeszcze. Nie wiem jak rodziłaś czy naturalnie czy przez cc, bo z czasem bedziesz mogła dołaczyć do tego ruch. Nie wiem co lubisz robić, moze basen ale tam w środku powinno się wszystko wygoić, żebys jakies infekcji nie dostała. Pewnie byłaś juz u lekarza gin, jak ocenił twój stan fizyczny?
Mnie po porodzie fryzjerka poleciła obciąć włosy, ale ja miałam i tak krótkie. Mysle, że dobra odzywka do włosów powinna je dostosować.
Martalka
Spokojnie, 1,5 miesiąca, to trochę za mało czasu zeby schudnąć, ale skoro karmisz piersią, to będzie Ci łatwiej. Poza tym jakiś zapasik na czas karmienia musi być icon_wink.gif

Co do wypadania włosów, to chyba większości kobiet wypadają po ciąży (mi wypadały garściami, ciągnęły się za grzebieniem). Przeszło. Ja stosowałam szampon i lotion Seboradin, troszkę pomógł icon_smile.gif

A cera... ja mam do tej pory sucho-pryszczatą twarz icon_evil.gif Również szukam czegoś co mogłoby pomóc. Wybieram się do dermatologa- tylko jakoś dojść nie mogę icon_rolleyes.gif
Lorien
Miałam identyczna sytuacje, mam 172 cm i wazyłam po porodzie 95 kilo, miałam łuszcząca okropną cerę. Nie pomagały zadne specyfiki, włosy - zostało mi ćwierc na głowie.
U mnie wszystko było skutkiem wagi, kiedy schudłam 12 kilo cera sie wyraznie poprawiła (zaden dermatolog na to nie wpadł tylko przypisywali coraz to nowe specyfiki), bo był to efekt hormonów, które zle działały przy takiej tuszy.

Bedziesz chudnąc zapewne stopniowo, a jesli nie (ja nie mogłam się pozbyc nadwagi przez 1,5 roku) - polecam Ci diete south beach, ja na niej schudłam bez wyrzeczen. Tylko nie wiem jak to jest z jedzeniem weglowodanów w czasie karmienia.
kasiapek
Lorien a co to za dieta? Moglabys napisac cos więcej na ten temat?
W zasadzie nie zamierzam sie teraz odchudzac zeby nie stracic pokarmu, ale może mogłabym wdrożyc ją w życie, chocby częsciowo - oczywiscie bez szalenstw, ważniejsze jest dla mnie w tej chwili karmienie niż moj wygląd icon_wink.gif.
Lorien
Za jakis czas postaram sie pociągnąć wątek o south beach, który zaczęłam wiec jak z nim rusze dam Ci znac icon_smile.gif
Aniaszew
Ja po pół roku dodzłam dopiero do wagi z przed ciąży, ale przytyłam 12 kg.Dzidziuś wyciągnie to co masz w sobie, teraz jest ciepło więc codzienne spacery też powinny pomóc.Ja miałam diete dla dziecka z alergią, czyli ryż ,kurczak, marchew, burak,ziemniak, brokuł-głównie to jadłam, żadnych ciastek, no sporadycznie. A na włosy zrobiłam sobie 14-dniową kurację w ampułkach Sebidin, ale to już jak maluch miał 5 miesięcy i albo cud albo pomogło ,bo przestały mia wypadać.Życze cierpliwości i dłuuugich spacerków.
kasiapek
Dzieki dziewczyny icon_smile.gif

A nie wiecie czy można w czasie karmienia używac sztyft Lapis? Porobily mi sie na szyji w ciąży takie cos a'la brodawki czy kaszaki, nie wiem dokladnie co to jest (takie wypukłe jasnobrązowe punkciki). Ponoc na to pomaga smarowanie Lapisem (azotan srebra), doradzila mi znajoma mama, ale nie wiem czy w trakcie karmienia mogę, a na opakowaniu nic nie pisze o przeciwskazaniach.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.