To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Bóle stawów - po ciąży

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiapek
Nie wiem co sie ze mną dzieje, urodziłam prawie 8 tygodni temu, od jakiś 2 tygodni mam straszne problemy ze stawami (a nigdy nie miałam) - bolą jak diabli, głównie nogi i nadgarstki, chodzę jak paralityk, nie mowiac juz o noszeniu mojej dzidzi . icon_sad.gif Nie mam bladego pojęcia co może byc tego przyczyną - może nadwaga po ciązy ?(muszę schudnąc jakies 10 kilo), albo mało wapnia w diecie bo pediatra kazal unikać produktów mlecznych przy karmieniu.... a moze jeszcze cos innego?
Czy ktos mial może podobne problemy? icon_question.gif
malu
Ja po ostatniej ciazy na prawde sporo przytylam i bol stawow byl bardzo dokuczliwy ,podobnie jak u Ciebie.Zreszta nie tylko stawy ,ale i cale cialo czulo nagromadzony ciezar.Najgorsze bylo wstawanie po nocy i pierwsze stapniecie.Do lekarza nie poszlam ,bo wiedzialam ,ze to jest od sporej nadwagi.Ja zanim wstalam robilam gimnastyke nog oraz stop,tak ok 5-10 min.Nawet ,kiedy siedzialam to tez gimnastykowalam stopy.Oczywiscie o butach na wyzszym obcasie nie bylo mowy.
Do dzisiaj udalo mi sie zgubic ok 8 kg i juz mi jest lzej sie poruszac. icon_wink.gif

Taka gimnastyka bardzo mi pomogla ,czego i Tobie zycze. icon_lol.gif
AJA
Ja też, choć dużo nie przytyłam, narzekałam na ból stawów, głównie w kolanach. Są takie specjalne bandaże w aptekach, na kolana albo łokcie, mnie przeszło.
Grunt, żeby nie puchły stawy, wtedy należy zgłosić się do lekarza.
droplet
Kasiapek karmisz piersią? Może to kwestia zastoju pokarmu? Ja tak miałam. Do tego gorączka. Na szczęście przeszlo samo.
kasiapek
Droplet karmie piersią, ale zastojow raczej nie mam. Mysle ze to chyba faktycznie z powodu wagi - poszukam tych bandaży w aptece - dzięki dziewczyny przytul.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.