To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

SZpital na Goduli - prosba o dokladny adres i opinie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sabi
Mam pytanko.. gdzie znajduje sie ten szpital-chodzi mi o nazwe ulicy i nr.
Podobno ma dobra opinie.. czy ktoras z Was tam juz rodzila icon_question.gif jakie byly Wasze wrazenia icon_question.gif czy opieka medyczna jest w miare profesjonalna icon_question.gif

icon_arrow.gif Dziekuje za kazdy wpis i odpowiedz. Pozdrawiam icon_smile.gif
Magdalenka75
szpital znajduje się na ul. Lipa 2, i nic poza tym Ci nie powiem bo nie korzystałam z oddziału położniczego, ale słyszałam różnie- zależy pewnie na kogo trafisz. Dobre opinie słyszałam o szpitalu w Świętochlowicach dz. Piaśniki. Niedługo moja koleżanka bedzie tam rodzić, więc pewnie będę wiedziała dużo więcej.
iff
3 razy rodzilam, ogolnie jestem zadowolona, ostatnio bylam tam miesiac temu co chcesz konkretnie wiedziec ? pytaj to ci udziele odpowiedzi
sabi
Dzieki Magdalenka75 icon_smile.gif ulica i nr napewno sie przydadza icon_smile.gif

Jeszcze tylko pytanko; dokladne polozenie tego szpitala znajduje sie na Szombierkach, czy w Rudzie Slaskiej icon_question.gif -bo roznie slyszalam,a nigdy tam nie bylam .. icon_rolleyes.gif

do Iff : hmn.. no to swietnie icon_smile.gif mam kilka pytan :
1.czy szpital "organizuje"porod rodzinny /moj maz chcialby byc obecny przy naszym 1 dziecku/ icon_question.gif

2.czy trzeba chodzic na rutynowe kontrole do jednego z tych lekarzy,ktorzy tam pracuja icon_question.gif
-jestem w 29tyg ciazy..wolalabym nie zmieniac lekarza..ale jesli bedzie taka koniecznosc i przez to w szpitalu niby jest sie lepiej objetym opieka to zmienie..- co Ty o tym sadzisz ??

3.jak wyglada opieka medyczna przed porodem i po porodzie?
pielegniarki pomagaja przy porodzie,a lekarze sa zainteresowani rodzaca i dzieckiem?
czy po porodzie ktoras z pielegniarek mi pomoze w np.przewijaniu malenstwa?karmieniu?

4.jak wyglada sala porodowa/ile kobiet"jednoczesnie"rodzi,warunki,opieka/???
jak wygladaja sale szpitalne i higiena szpitala?

Bardzo DZIEKUJE za odpowiedzi i goraco pozdrawiam icon_smile.gif
iff
Godula to dzielnica Rudy Slaskiej od strony Bytomia dojedziesz do niej mijajac po drodza Szombierki
1 jest mozliwy porod rodzinny, koszt chyba 100 zl (od tego roku w ogole pojawila sie oplata za porod) jednak tak na dobra sprawe czasem nie biora oplaty (od kolezanki, ktora rodzila z mama nie pobrali)
2 nie musisz chodzic do lekarza ze szpitala, ja mialam tam swoja lekarke i w zasadzie sobie to chwale, bo robila mi usg na sprzecie szpitalnym nie pobierajac oplaty za to, poza tym byla przy moim porodzie,
nie wiem a czemu chcesz rodzic na Goduli ? Twoj lekarz moe poleca swojego szpitala ?
ogolnie nie spotkalam sie z tym, ze dziewczyny bez lekrzy prowadzacych ze szpitala mialy sie gorzej i tak w sumie porod glownie jest z poloznymi, lekarz od czasu do czasu przychodzi kontrolowac, a jesli nie ma w ogole komplikacji, to nawet polozne zszywaja naciecie(o ile jest naciecie)

3 pod wzgledem opieki uwazam ze jest coraz lepiej, pierwsze dziecko rodzilam tam 7 lat temu i albo ja bylam mloda niedosswiadczona albo faktycznie trafilam na taka zmiane, ze nie bardzo umialabym teraz je ocenic bardzo dobrze, jednak teraz - rodzilam na poczatku kwietnia oceniam na 5 z plusem, pomoc, chec pomocy, oferowanie swojej pomocy przez polozne oraz panie zajmujace sie noworodkami, z tym tez ze lepiej jesli zdarzy sie z ich strony jakas obojetnosc zawsze prosic o pomoc, o pomoc w przystawianiu do piersi itd ( z tym ze akurat powiem Ci ze ta babka ktora pomagala dziewczynie z sali przystawiac malucha do piersi - uwazam, ze robila to malo fachowo i posiadala mniej informacji co ja)

4, sa 4 miejsca porodowe, dwie osobne pojedyncze sale i jedna sala przedzielona ale nie wiem czym, czy parawanem czy jest przejsciowa, bo po tamtej stronie nie rodzilam icon_wink.gif

ogolnie szpital pod koniec grudnia byl odswiezany, maly remoncik przeszedl jest czysto i schludnie, sa rolety na oknach (wazna sprawa bo akurat sa ze strony gdzie slonce niezle daje czadu) lozka sa wygodne, nie rozwalone, jest czysto i schludnie, z posilkow, to sniadanie to bulka maslo i zupa mleczna, kolacja bulka i maslo, a obiad normalny dwudaniowy i wg mnie ok, wiec do sniadan/kolacji potrzebowalabys cos miec, na korytarzu jest lodowka, no i oczywiscie duze ilosci wwody do picia czy sokow, na takim odzdziale utrzymywana jest wyzsza temperatura ze wzgledu na noworodki

aha potrzebujesz ze soba wziac podklady poporodowe na lozko 90na 60 cm do kupienia w aptece, szczerze mowiac mialam ze soba 10 a skorzystalam raptem z 3, dla siebie podpaski, ja mialam dodatkwowo majtki siateczkowe aby chodzic w majtakch a nie tylko z podpaska, ale powiem Ci ze jesli rodzisz bez nacinania to na obchodzie lekarskim nie sprawdzaja krocza i mozesz lezec w majtkach
mozesz miec dla dziecka pieluchy jednorazowe aczkolwiek jak poprosisz to dostaniesz

pytaj pytaj o wiecej
sabi
Dzieki Iff icon_biggrin.gif !!!

Moj lekarz prowadzacy pracuje w szpitalu, w ktorym moja mama prawie 7lat temu rodzila moja siostre..prawde mowiac-nie za bardzo z tamtejszej opieki byla zadowolona,a raczej zalamana icon_sad.gif ,tym bardziej,ze dziecko zostalo wyszarpniete w trakcie porodu i nastapilo uszkodzenie splotu barkowego,a co za tym idzie dllluga rehabilitacja do 3 roku zycia icon_confused.gif .. wiec sama chyba rozumiesz moja ostroznosc i brak zaufania do szpitali...

Nastepna runda pytan: icon_razz.gif

1. Jesli chodzi o potrzebne rzeczy do szpitala-procz tych ktore juz wymienilas, to co jeszcze sie przyda.. icon_question.gif /prosilabym o wypisanie tego co Tobie sie najbardziej przydalo na Goduli../

2. Mam problemy np. z iloscia kaftanikow dla dzieciaczka ? ile zapakowac i zabrac sztuk np.spioszkow, skarpetek, koszulek?

3. Jakie rozmiary ubranek najbardziej sie przydadza? /slyszalam,ze lepiej miec wieksze np. rozmiar 62/64/

4. Czy podczas cesarki/bo trudno mi teraz powiedziec JAK urodze-to dopiero 29t.c./ jest mozliwosc,by mąż byl przy mnie?

Dziekuje za zrozumienie i dobre rady.. naprawde mi pomagasz w wyborze ..

.. icon_biggrin.gif ..[color=blue][/color]
iff
Dla dziecka bierzesz tylko rzeczy na wyjscie, w szpitalu jest ubrane w rzeczy szpitalne
ja wzielam ze soba dwie koszule (jedna od razu po porodzie zdjeta - cala we krwi, nastepnego dnia przyniosla mi mama czysta i wprasowana), klapki szlafrok, wzielam majtki siateczkowe, papier toaletowy, podpaski, mydlo no kosmetyke, wzielam tez tantum rosa na podmywanie rany ale mi sie nie przydal, bo nie bylam nacinana, wzielam bephanten na brodawki, mialam dla malucha pampersy, ale nie wykorzystalam zadnego, podklady poporodowe na lozko
sorka dokoncze wieczorem lub jutro bo mala piszczy
sabi
icon_smile.gif O.K. nie ma sprawy,zaczekam..
Wiem jak bardzo mamy potrafia byc zajete wink.gif
Pozdrowienia dla Ewunii icon_smile.gif
sabi
Iff - piszesz,ze wzielas ze soba do szpitala dwie koszule-czy to znaczy,ze szpital nie "daje" takich "specjalnych"koszul do porodu,tylko trzeba miec swoja ??? /wiem,ze niektore szpitale same wychodza z inicjatywa/

Prosilabym o odpowiedz,bo troszke jestem tym zdziwiona icon_rolleyes.gif
No i na powyzsze pytania tez nie znam zbytnio odpowiedzi..gdybys mogla..to bardzo dziekuje icon_smile.gif
iff
hej,
przepraszam za zastoj, mialam wielkie zamieszanie w domku z komunia starszego synka
generlanie nie spotkalam sie z tym, ze daja koszule szpitalna, ale na pewno musza taka miec, bo przeciec niektore kobiety z "ulicy" zaczynaja rodzic

na temat cesarki nie wiem, czy maz moze byc przy tym, w czwartek bede u znajomej, ktora ostatnio rodzila tez na goduli, wiec ja podpytam
jesli chodzi o ubranmka to ja mimo wszystko radze jeden komplet na rozmiar 56, bo te rzeczy na 62 moga byc duzo za duze, nawet podwijanie moze nie pomoc

co do splotu barkowego, wiesz w kazdym szpitalu sa rozne przypadki, rozni lekarze itd, nigdzie nie jest idealnie, z reszta tak samo z lekarzami, ten ktory mi odpowiada Tobie wcale niekoniecznie musi
ja ogolnie jestem zadowolona ze szpitala na Goduli

chyba odpowiedzialam ci na wszystkie pytania jesli jednak cos ominelam, albo masz jakies nowe pytania to pisz smialo, powinnam juz czesciej zagladac
sabi
Dzieki Iff icon_smile.gif

I przepraszam za zamieszanie .. pewnie masz teraz duzo na glowie icon_rolleyes.gif

Z pytan to nasowa mi sie jeszcze jedno:

CO BYLO TOBIE AKURAT POTRZEBNE W SZPITALU ???

Tyle sie o tym pisze,a nie chcialabym zabierac niepotrzebnych rzeczy i przyborow-dzieki za zrozumienie icon_smile.gif POZDRAWIAM!!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.