To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ciaza a komary?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

N@dj@
czym sie najbezpieczniej umazac przed tymi potworami????

jade na kilka dni pod las a tam poprostu zatrzesienie tego ;(

czy offa mozna spokojnie uzywac?
MartaMarcin
Ja użyłam ostatnio i tylko na ubranie spryskałam (na ciało się jakoś bałam). Ale użyłam nie offa tylko ziaja anty bzzzz. Troszkę pomogło, bo mam tylko dwa ślady po ugryzieniu.
vega77
slyszalyscie, ze komary przenosza ptasia grype ??? icon_wink.gif icon_wink.gif Moja babcia dzwoni od rana w tej sprawie, zebym absolutnie na spacery nie chodzila i okna pozamykala icon_cool.gif icon_cool.gif Zwariowac mozna icon_rolleyes.gif A tak na marginesie ... no wlasnie - czym sie smarowac, zeby malenstwu nie zaszkodzic??? Moze ktoras konsultowala to z lekarzem?
A co z olejkami do opalania??? Mozna czy nie??? Na lapki nosek i nozki??
ziajcia
Ojoj, ze komary przenosza ptasia grype ????? Komary nic nie pszenosza, bo nasza odmiana europejska moze ukasic tylko raz, robia to samice, bo krew jest im potrzebna do zlozenia jaj. Komar zyje tylko 72 godz i kasi tylko raz !!! Jezu, skad Wy ludzie takie info bierzecie ? Gdyby komary przenosily choroby, to bysmy juz dawno mieli epidemie aids, zoltaczek i tysiaca innch chorob przenoszonych przez krew.

Nie komarow trzeba sie obawiac tylko kleszczy !!!! To dopiero jest niebezpieczne ( najczestsze i najciezsze powiklanie to odkleszczowe zapalenie opon mozgowych )

A komary traktowac z luzem
vega77
https://fakty.interia.pl/news?inf=746250 icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif chyba z tej strony wink.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(olinka26)
ONie komarow trzeba sie obawiac tylko kleszczy !!!! To dopiero jest niebezpieczne ( najczestsze i najciezsze powiklanie to odkleszczowe zapalenie opon mozgowych )

Zgadza się. Jeszcze dodałabym boreliozę.
Traktować się Moustidose (przyda się też dla malucha) i na leśne wędrówki ubierać się w długi rękaw, czapkę etc.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.