To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

rower w czasie ciazy?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aga27
czesc wzystkim mam takie pytanie czy mozna wczasie ciazy jezdzic na rowerze? icon_smile.gif slyszalam podzielone zdania.no i nie wiem. icon_sad.gif
sabi
OOooo niezle pytanie icon_smile.gif Sama bym sie wybrala..ale rowniez nie wiem icon_razz.gif

Sama jestem ciekawa - bo wiem ,ze na poczatku to mozna..a ok.6,7 miesiaca ??? icon_confused.gif
mama_do_kwadratu
Ruch zalecany, ale ze względu na możliwość utraty równowagi i upadku- mnie jazdy na rowerze nie polecano.

P.S. Ale ja byłam straaaaaaasznie okrągła icon_wink.gif
olciaa_a
Ja tez slyszalam ze w zaawansowanej ciazy nie wolno bo za duzo wstrzasow czy cos icon_smile.gif no i latwo o upadek, ale glowy nie daje ze jest to zabronione icon_smile.gif
mama_do_kwadratu
no i czy ten temat musi być przyklejony? icon_confused.gif
Mariena
A co z rowerem stacjonarnym? Tu ryzyko upadku i utraty równowago odpada...
AgucioreQ
aga27 mała prosba zmien temat na normalny bo za duzo jest przyklejonych icon_wink.gif
SylwiaK
Jeździłam rowerem do końca 4 miesiąca ciązy i pewnie jeździłabym dłużej gdyby nie popsuła się pogoda. Ale faktycznie, tak jak pisały dziewczyny trzeba liczyć się z tym że występuje ryzyko upadku.
sabi
Wczoraj w jednej z gazet przeczytalam,ze sportami NIEWSKAZANYMI w czasie ciazy sa:
-jazda konna
-narciarstwo zjazdowe
-jazda na rowerze
-tenis
-nurkowanie
-forsowne biegi
-skoki w dal i wzwyz /rowniez przy siatkowce, czy koszykowce/

oraz: FORMY AKTYWNOSCI FIZYCZNEJ KORZYSTANE W CZASIE CIAZY:
-Spacery - najlepiej okolo godziny dziennie /150kcal mniej w ciagu pol godziny/
-Plywanie -najlepszy sport dla ciezarnej /200-250kcal mniej w ciagu pol godziny/
-Ćwiczenia w basenie - dla kobiet,ktore nie umieja lub nie lubia plywac /200kcal mniej w ciagu pol godz./
-Gimnastyka - rozmaite rodzaje cwiczen /100-200kcal mniej w ciagu pol godziny/
-Joga -nie wymaga wysilku,uczy relaksu,prawidlowego oddychania /100kcal mniej w ciagu pol godz./
-Aerobik - tylko NA POCZATKU CIAZY W ZWOLNIONYM TEMPIE /300kcal mniej w ciagu pol godz./

Pamietac nalezy jednak o tym,ze cwiczyc moze tylko kobieta,u ktorej nie ma przeciwwskazan do cwiczen w czasie ciazy !!!!


1. Zanim zaczniesz cwiczyc poradz sie lekarza, czy mozesz uprawiac dany sport.
2. Cwicz regularnie np.2-3razy w tygodniu.
3. Unikaj zmeczenia:rytm pracy serca nie powinien przekraczac 140/min.
4. Rozpoczynaj cwiczenia stopniowo i koncz lagodnie.
5. Zrezygnuj z cwiczen w dni zbyt upalne lub gdy zle sie czujesz.
6. Po wysilku pij duzo plynow.
7. Znajdz taka forme aktywnosci, ktora bedzie Ci sprawiala przyjemnosc.

I jeszcze cos dla Was-specjalnie ode mnie icon_smile.gif :

CO ILE WAZY, CZYLI PRZECIETNY PRZYROST WAGI W CIAZY:
- plod- 3.5kg
- macica- 1.0kg
- lozysko- 0.8kg
- plyn owodniowy - 1.2kg
- piersi - 0.5kg
- woda zatrzymana w organizmie - 1.5kg
-krew -1.5 kg
RAZEM 10.0kg
- tluszcz - 1-20kg i wiecej
Natychmiast po porodzie pozbywamy sie ok.6kg.Kolejne 1.5-2.0kg tracimy w ciagu pierwszych tygodni pologu. To, ile jeszcze nadwagi zostanie w postaci tluszczu, zalezy od nas samych! icon_smile.gif

Ja juz przytylam 10kg-a za tydzien zacznie sie 7 miesiac.Kocham rower,ale coz.. Za to regularnie staram sie spacerowac-3 razy w tygodniu i jem troszke mniej,ale to ze wzgledu na ucisk dzidzi na moj zoladek..waga jakby stanela od jakis 2 tygodni .. no ale zobaczymy icon_smile.gif
Adriannna
CYTAT(Mariena)
A co z rowerem stacjonarnym? Tu ryzyko upadku i utraty równowago odpada...


No wlasnie, ja przylacze sie do tego pytania. Co z jazda na takim rowerze???
aga27
Hej dziewczyny icon_smile.gif wczoraj bylam u lekarza i pytalam sie o jazde na rowerze w czasie ciazy.Niestety nie mozna ze wzgledu na upadek.Polecal najbardziej spacery icon_sad.gif Ja bym wolala rower ale jak nie mozna to trzeba bedzie pomyslec o cwiczeniach(nie lubie cwiczyc!!!)
Ja juz przytylam 8kg a jestem w 23 tygodniu ciazy. icon_biggrin.gif
grzałka
ja jeździłam, co nie znaczy, że należy mnie naśladować

a moja szalona teściowa jeżdziła na nartach wodnych
sabi
icon_smile.gif Ja osobiscie jestem w 30tyg ciazy i..boje sie jezdzic na rowerze juz teraz... jakos nawet upadek mnie nie przeraza,bo pokonywalam dosyc forsowne trasy i nigdy konkretnie nie upadlam/lata praktyki/,ale za wzgledu na wysilek wszystkich miesni-szczegolnie dolnych partii brzucha i.. nie wiem czy to tylko moje "widzi mi sie" czy nie,ale wydaje mi sie,ze ryzyko przedwczesnego porodu wzrasta wraz z wysilkiem ... icon_confused.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(grzalka)
ja jeździłam, co nie znaczy, że należy mnie naśladować

W bliźniaczej jeździlaś, grzalka? icon_cool.gif
grzałka
CYTAT(mama_do_kwadratu)
CYTAT(grzalka)
ja jeździłam, co nie znaczy, że należy mnie naśladować

W bliźniaczej jeździlaś, grzalka? icon_cool.gif


nie, jakieś resztki rozsądku mi jednak zostały- w bliźniaczej tylko pływałam
elfik
Ja tez jezdziłam,az do końca 6 miesiąca.Czułam się bardzo dobrze i nie było przeciwskazań.Najlepej zapytac się swojego lekarza.
madzialenna
Musze odświeżyć temat 06.gif Właśnie jestem w ciąży i zastanawiam się co z jazda na rowerku stacjonarnym w domu, ja osobiscie mam orbitreka ale to tak jak rowerek bez siedzenia 03.gif

Piszcie dziewczyny jakie Wy ćwiczenia robiłyście w trakcie ciąży. Ja zamierzam ćwiczyć nie wiem czy moj facet mi pozwoli 32.gif bo sie boi ze mogę stracić
gravida
Na rowerze stacjonarnym pedalowalam jeszcze dzien przed porodem, w dniu porodu zrobilam swoje zwyczajowe 1000 metrow na basenie icon_wink.gif Orbitrek odstawilam, bo na nim cwiczy sie miesnie skosne brzucha.
justine1980
ja będąc w ciąży z Adrianem jeździłam rowerem chyba do poczatków ósmego m-ca,nie miałam żadnych przeciwwskazań i dobrze się czułam,z tym że kiedyś duuuużo jeździłam
Brigit
Ja uważam, że to nie jest najlepszy pomysł, na pewno niesie za sobą ryzyko. Sama chodziłam bardzo dużo na spacery.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.