To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zaniemówiłam :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

marghe.
znaczy sie straciłam głos.
skrzeczÄ™ potwornie
jak sie ratować ?

a moze lepiej sie nie ratować. Kot sie ucieszy icon_biggrin.gif
Ika
Marg., sprawdzone: Homeovox. 2 tabletki ssiesz co godzinÄ™.
marghe.
sysam, sysam
ale na razie zero efektow
wczoraj za duzo dziobem kłapałam.. a gardło było nadwyrężone.
Ika
No bo to cierpliwości ciut trzeba icon_biggrin.gif Nic natychmiast icon_biggrin.gif
AJA
Spróbuj wit. A+E rozgryźć tak, żeby płyn wyciekł do gardła. Mnie pomogło. tAK CO 2 GODZINY JEDNĄ.
katiek
Okład kamforowy
Wazelina/linomag GRUBO na szyję z przodu, na kłąb waty trochę spir kamforowego lub maści kamforowej, lekko przybandażować na gardle i obwiązać szalikiem. Zamknąć usta na 2 godziny. Zdjąć okład. Założyć szalik i w nim zostać przez min 2 godziny. Jeśłi by w trakcie piekło to zdjąć, zmyć położyć grubiej tłuste mazidło i na nowo przyłożyć.

Napój na gardło
Do kubka herbaty ciepłej dodać sok malinowy (sporo) łyżkę miodu i sok z połówki cytryny. Pić łykami

Dobrze robi też sok z czarnej porzeczki pity letni (lekko podgrzać)
Doruśka
i wapno do picia koniecznie
droplet
Polecam znane i sprawdzone tabletki "emskie". Rozpuszcza sie w szklance wody.
Dudek
Ja polecam inhalacje w roztworze z sodą mi bardzo pomogły w dzieciństwie często chorowałam na zap.krtani i często traciłam głos
CrazyMary
Marg, o ile dobrze pamiętam, to dobrze robi popijanie takiej papki z ziaren siemienia lnianego zalanego wodą.
Lila_
Pojęcia nie mam kto mi to mówił ale skojarzyłam dobrze bo mnie zwykła polopiryna S zadziwia swoja wszechstronnością icon_biggrin.gif

Zwykłą polopirynę S tę rozpuszczalną - rozpuszczasz w wodzie i płuczesz gardło przed snem ale tak aby juz więcej nic nie jeść ani nie pić - ponoć pomaga , sama jeszcze nie próbowałam wink.gif Pewnie możesz i w ciągu dnia płukać wink.gif

Tak poza tematem icon_biggrin.gif - podobny sposób polecam na anginę lub zap.gardła - stosowałam do płukania i działa icon_biggrin.gif
A i jeszcze mój dentysta po wyrwaniu ósemki spod dziąsła zalecił zagajanie tej rany właśnie ową polopiryną S icon_eek.gif i działało.

StÄ…d moje zafascynowanie tym specyfikiem icon_biggrin.gif
ilona
A ja Ci dam moj stary i niezawodny sposob na "zaniemawiania"bo moja praca polega przecie na klapaniu dziobem czasem kilkanascie godzin wink.gif
Moj sposob to jodyna-dwie do trzech kropelek na kieliszek mleka rano i wieczorem.Wypic i czekac na efekty bo bedea.Ze srodkow bardziej komercyjnych Tylenol Cold Night and Day ale nie wiem czy mata.
Jodyna's the best,i'll tell ya icon_biggrin.gif
marghe.
skonczyło sie na Bioparoxie i inhalacjach wszelakich
sodę przetestowałam i będę testować dalej

wg lekarki wszelkie pastylki do ssania, płukanki itp nie zadziałąją.. bo "nie ta dziurka " icon_biggrin.gif , dlatego trza sie inhalować, nawilżać itp
Pecia
marg. jak przeczytalam tytul postu to pomyslalm,ze znowu nasz rząd cos uchwalil ciekawego i dlatego zaniemówiłaś icon_biggrin.gif

nawet mnie nie zastanowilo to ,ze jest to na "zdrowiu"
Potwora
Isla Mint dobre jest.
marghe.
Ola, dobre.. ale akurat mnie nie pomogło, Bo mnie to w krtani siedzi... a tam cięzko sie dostać icon_biggrin.gif
Gabie pomaga przy wszelakich chrypach
Potwora
CYTAT(marg.)
Ola, dobre.. ale akurat mnie nie pomogÅ‚o, Bo mnie to w krtani siedzi... a tam ciÄ™zko sie dostać icon_biggrin.gif  
Gabie pomaga przy wszelakich chrypach


Wielu wokalistów to używa na chrypkę po koncertach icon_wink.gif
marghe.
bardzo mozliwe icon_smile.gif
ja tylko mówię, że mnie tym razem nie pomogło

a o dziurce to po lekarzu powtarzam icon_biggrin.gif
ilona
Marg,przepraszam,ze nachalna jestem z ta jodyna ale ja mam zawsze klopot z krtania i zawsze mi pomaga icon_wink.gif
marghe.
a bądź nachalna ile wlezie.
postaram sie pamiętać na zaś
tfu tfu icon_wink.gif

a jakie toto w smaku?
KM
Marghe, smak chyba nie taki straszny, bo Kacper nie pluł wink.gif
ilona
Jak mowi KM,da sie przezyc-mozna zwiekszyc nieco objetosc mleka wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.