To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pilne.... jedzenie przez operacjÄ…

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dagmarcia
ile czasu przed zabiegiem sterylizacji kotka nie powinna jeść ??
bukalka
CYTAT
ile czasu przed zabiegiem sterylizacji kotka nie powinna jeść ??


Nie podawaj nic kotu w dniu w którym planowany jest zabieg
Dagmarcia
och... dzięki !!!
no tak zabieg jest dzisiaj troszkę się denerwuję, zabieg jest o godzinie 17 jak sądzisz jak będzie wyglądala moja dzisiejsza noc??? icon_confused.gif
bukalka
Nocka powinna być spokojna ponieważ jeszcze będzie działała narkoza i środki przeciwbólowe,nie denerwuj się kotka szybko powróci do formy zobaczysz.
Życzę zdrówka icon_wink.gif
bukalka
Jeszcze pytałam się teraz koleżanki która jest weterynarzem i powiedziała mi że 12 godzin to minimum aby kotka nie jadła,tak więc jeśli nic dziś nie jadła ani nie piła to będzie ok.
Dagmarcia
o rany !!!! icon_sad.gif pila ale tylko wodÄ™.....??????
Dagmarcia
a tak przy okazji... co może się siać jeśli okazaloby się że jednak coś tam zjadla???
eHermiona
Nasz wet każe odstawiać wodę na 1,5-2 godziny przed zabiegiem. Jeśli kotka jadła, to może wymiotować po wybudzeniu, co jest o tyle niebezpieczne, że jeśli będzie jeszcze bardzo oszołomiona, to może się wymiocinami zakrztusić. Koniecznie poproś weta, żeby podał kotce środki p/bólowe na noc. Jaką metodą ma być operowana - tradycyjną czy hakową?
Dagmarcia
nie wiem, ale jest już po !!! Biedaczka nie może miejsca sobie znaleźć podpiera się tym kołnierzem oj...Obraz nędzy i rozpaczy icon_sad.gif mam nadzieję, że w końcu zaśnie
eHermiona
CYTAT(Dagmarcia)
nie wiem, ale jest już po !!! Biedaczka nie może miejsca sobie znaleźć podpiera siÄ™ tym koÅ‚nierzem oj...Obraz nÄ™dzy i rozpaczy  :( mam nadziejÄ™, że w koÅ„cu zaÅ›nie


Jeśli ma kołnierz, to pewnie była operowana tradycyjnie. Nie martw się, koteczka przyzwyczai się do kołnierza, chociaż wiem, jako to stres, gdy kot się ciągle o coś obija. Musisz jej dawać jeść i pić z naczynia o takiej średnicy, żeby była w stanie się nad nim pochylić z kołnierzem (można też podnosić miseczkę, żeby było jej łatwiej).
Dagmarcia
eHermiona
dzieki natchnęlaś mnie wlaśnie się zastanawialam co tu zrobić żeby biedaczce ulatwaić jedzenia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.