To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

5-latki nie pójdą do szkoły

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamuśka.chłidzw
denerwuje mnie takie mieszanie. Rozumiem, że to jest mniej pilne niż wprowadzenie religii na maturze. Denerwuje mnie też to, że nie ma spójnej polityki, planów długo falowych w szkolnictwie. Zmiany są wprowadzone jak pan X sie uprze, potem pani Y dołoży co swoje itd. icon_evil.gif
Doruśka
ja sie ciesze z takiego obrotu sprawy.
Ika
CYTAT(Dorusia)
ja sie ciesze z takiego obrotu sprawy.


Ja też. Chociaż forma polityki ministra mi nie pasuje całkowicie.
Mika
ja już nie icon_wink.gif
Jasiek do przedszkola iść musi i będę buliła za 4 godziny tyle samo co inni za 8 icon_sad.gif -gdyby był obowiązek szkolny nie pobieraliby opłat-przynajmniej nie tak wysokich icon_wink.gif
z drugiej z strony dobrze,że maluchy mogą się jeszcze nacieszyć dzieciństwem-na naukę mają czas -nie muszą być 5letnimi geniuszami icon_wink.gif
Arwena.
Ja też się cieszę.

Mika może i nie buliłabyś ale za to w przedszkolach zapanowałby niesamowity ścisk.
asiaT
ja też się cieszę. Moje dzieci i tak chodza do przedszkola, ale jakoś nie widzę ich w szkole za tak niedługo...

ale tak z drugiej strony... w przedszkolu w programie literki i czytanie są dopiero w zerówce... do tego czasu moje dzieci będą czytać i pisać płynnie... icon_rolleyes.gif
agarad
CYTAT(Mika)
ja już nie icon_wink.gif  
Jasiek do przedszkola iść musi i bÄ™dÄ™ buliÅ‚a za 4 godziny tyle samo co inni za 8 icon_sad.gif -gdyby byÅ‚ obowiÄ…zek szkolny nie pobieraliby opÅ‚at-przynajmniej nie tak wysokich  :wink:  
..:

Mika a czemu masz bulić za te 4h tyle co za 8?
mama_do_kwadratu
Dobrze się stało, bo polska szkoła jest kompletnie do tego nie przygotowana.
Mika
CYTAT(agarad)
CYTAT(Mika)
ja już nie wink.gif  
Jasiek do przedszkola iść musi i bÄ™dÄ™ buliÅ‚a za 4 godziny tyle samo co inni za 8 icon_sad.gif -gdyby byÅ‚ obowiÄ…zek szkolny nie pobieraliby opÅ‚at-przynajmniej nie tak wysokich  :wink:  
..:

Mika a czemu masz bulić za te 4h tyle co za 8?


komitet + oplata stala + obowiązkowe zajęcia dodatkowe wink.gif (płatne) sa takiej samej wysokosci dla dzieci calodziennych jak i "polowkowych"
agarad
CYTAT(Mika)
CYTAT(agarad)
CYTAT(Mika)
ja już nie wink.gif  
Jasiek do przedszkola iść musi i bÄ™dÄ™ buliÅ‚a za 4 godziny tyle samo co inni za 8 icon_sad.gif -gdyby byÅ‚ obowiÄ…zek szkolny nie pobieraliby opÅ‚at-przynajmniej nie tak wysokich  :wink:  
..:

Mika a czemu masz bulić za te 4h tyle co za 8?


komitet + oplata stala + obowiązkowe zajęcia dodatkowe wink.gif (płatne) sa takiej samej wysokosci dla dzieci calodziennych jak i "polowkowych"


No ale opłaty stałej się nie płaci przecież jak dziecko jest zapisane na minimum programowe (jak to fajnie brzmi icon_smile.gif ), zajęcia dodatkowe są dopiero po południu więc dziecko "połówkowe" nie ma w zasadzie możliwości korzystania z tych zajęć -tak przynajmniej powinno być wedle przepisów.
agarad
ja mówiłam oczywiście o przedszkolu publicznym icon_smile.gif
Mika
CYTAT(agarad)
CYTAT(Mika)
CYTAT(agarad)
CYTAT(Mika)
ja już nie wink.gif  
Jasiek do przedszkola iść musi i bÄ™dÄ™ buliÅ‚a za 4 godziny tyle samo co inni za 8 icon_sad.gif -gdyby byÅ‚ obowiÄ…zek szkolny nie pobieraliby opÅ‚at-przynajmniej nie tak wysokich  :wink:  
..:

Mika a czemu masz bulić za te 4h tyle co za 8?


komitet + oplata stala + obowiązkowe zajęcia dodatkowe wink.gif (płatne) sa takiej samej wysokosci dla dzieci calodziennych jak i "polowkowych"


No ale opłaty stałej się nie płaci przecież jak dziecko jest zapisane na minimum programowe (jak to fajnie brzmi icon_smile.gif ), zajęcia dodatkowe są dopiero po południu więc dziecko "połówkowe" nie ma w zasadzie możliwości korzystania z tych zajęć -tak przynajmniej powinno być wedle przepisów.


rok temu też byłam taka naiwna wink.gif
w praktyce NIE MA minimum programowego
ten temat przewija siÄ™ na forum jak bumerang wink.gif
mamuśka.chłidzw
Mika u nas od tego roku w całych Kielcach będą aż trzy przedszkola z taką grupą. Poza tym można wykupić 5 godz+ 2 posiłki, do 7 godz, powyżej. Do tego sa odpowiednie opłaty. Zlikwidowali też zajęcia dodatkowe w przedszkolu, bo była afera w kuratorium.
mama_do_kwadratu
CYTAT(mamuśka.chłidzw)
Zlikwidowali też zajęcia dodatkowe w przedszkolu, bo była afera w kuratorium.

Możesz powiedzieć coś więcej?
Mika
u nas na wszystkich mieszkańców są 3 icon_rolleyes.gif
i nie ma co liczyć na minimum programowe
niestety po części jest to z winy rodziców,którzy zapisywali dziecko na minimum,a odbierali po ... 8 godzinach icon_rolleyes.gif
dlatego przedszkola wycofały się z takiej "oferty" i tylko niektóre mają 1 taką grupę
mamuśka.chłidzw
Chyba poszła jakaś skarga od rodziców. prowadzący nie wystawiali faktur, nie rozliczali się. Po kontroli okazało się, że zajęcia często prowadzą osoby, które nie maja ani firmy ani uprawnień do pracy z tak małymi dziećmi.
mam(a)
no i dobrze icon_smile.gif
moje córy i szkoła? icon_eek.gif
m4rusia
Moja Wiktorka idzie do zerówki od wrzesnia. Nie musi bo to przecież jeszcze rok do planowego "zerówkowania" ale nadarzyła się okazja - były wolne miejsca więc będziemy próbować icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.