To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

escherichia coli - posiew moczu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mikunia
Lekarka stwierdziła, że synek, źle przybiera. wysłano nas na posiew.wychodowali coli.
Czy ktoś z was miał z tym problem?Ja był leczony?
Mikołaj dostaje biseptol.Proszę o poradę.Z góry dziękuję
Tuni
A ile tych coli?
Użytkownik usunięty
Biseptol??? Dlaczego nie Bactrim??? To jest to samo, a jednak o wiele lepiej zrobione.

Jakie stężenie tych Coli? A inne wyniki (leukocyty, erytrocyty, białko?)?
Mikunia
Ile?Sama nie wiem. Może to znaczy ilość:10^7/ml. Jeśli tak to czy to dużo Tunisiek? [użytkownik x], mój synek skończył 10 miesięcy, sądzisz,że biseptol to nie jest dobry lek? Nie wiem co robić. Na dniach mam zamiar zmienić lekarza, ale muszę skończyć tą kurację. Nie zleciła mu innych badań poza tym jedny. Powinnam poprosić?
Tuni
No 10 do 7 to dużo icon_confused.gif
A jak tam wyniki ogólnego badania, tzn parametry o które pytała [użytkownik x] + odczyn?
Nie wiem jak biseptol, u nas był biofuroksym.
Tuni
O przepraszam nie doczytałam, że innych badań nie było. Jednak dziwi mnie, że obyło się bez ogólnego badania moczu.
A jakaś gorączka była?
Mikunia
Nie nie miał żadnej gorączki, nic poza tą niedowagą ponad kilogram. A ogólne badanie moczu miał robione, zapomniałam, ale doktorka powiedziała, że wyszło dobrze.
Czy długo Walczyliście z tymi bakteriami?
Mój Maleńki cierpi przez biseptol na kłopoty z zasypianiem. icon_sad.gif
KM
Kacper pił bactrim, nie pamiętam jak długo.
reszka
O jeny... Nie musi miec gorączki, żeby go leczyć. To dobrze że lekarka pomyślała, że cos w drogach moczowych przeszkadza dziecku w rośnięciu - nawet tzw. bezobjawowy bakteriomocz. Oczywiście chłopaka należy przediagnozowac pod katem wad układu moczowego, czyli przynajmniej usg zrobić. Leczenie - na pewno 7 dni, potem posiew kontrolny moczu, ew. do rozważenia przez jakiś czas Furagina w jednej dawce na noc.
Ja nie widzę żadnych różnic między Bactrimem a Biseptolem, na czym ma polegac ta różnica w zrobieniu - chętnie się dowiem.
Bioforoksym na zwykłą, niepowikłana infekcję w drogach moczowych uważam za strzał z armaty do wróbli, nie ma potrzeby dawać antybiotyku o tak szerokim spektrum.
grzałka
CYTAT([użytkownik x])
Biseptol??? Dlaczego nie Bactrim??? To jest to samo, a jednak o wiele lepiej zrobione.


też mnie interesuje dlaczego Bactrim jest ow wiele lepszy niż Biseptol- na pewno jest o wiele droższy i ma jak widać o wiele lepszą reklamę
malu
CYTAT(grzalka)
CYTAT([użytkownik x])
Biseptol??? Dlaczego nie Bactrim??? To jest to samo, a jednak o wiele lepiej zrobione.


też mnie interesuje dlaczego Bactrim jest ow wiele lepszy niż Biseptol- na pewno jest o wiele droższy i ma jak widać o wiele lepszą reklamę


Moja cora zle znosila beseptol a bactrim bardzo dobrze . Kiedys w aptece zadalam to pytanie pani w okienku.Jej odpowiedz, ze bactrim nie jest polskim lekiem i tam technologia wytwarzania leku jest inna ,okreslila ,ze nowoczesniejsza,bardziej czystsza niz u nas.I ,ze biseptol mial byc przez to wycofany z biegu.Jak widac nie jest.
Tuni
Reszko ja nie mówię, że musi mieć gorączkę. Zapytałam akurat pod kątem swoich przejść z ukł moczowym. Nie piszę też że biofuroksym lepszy a jedynie, że nam pediatra przepisała. Przy okazji bardzo zmartwiła mnie Twoja wypowiedź na temat tego leku, bo niestety aż dwa razy go nam pediatra serwowała icon_confused.gif
A jeżeli faktycznie przyczyną niedowagi są problemy z ukł moczowym, to tylko pogratulować, że lekarka od razu zareagowała.

Mikunia, jeżeli wprowadziłam w błąd to przepraszam.

Trzymajcie się, będzie dobrze, najważniejsze że choroba zdiagnozowana i się leczy.

Zdrówka życzę.
ADAMCZESIA
A moja jula miała 10^5 i dostwała furagine, i pomogło lepije niz bactrim
. ale długie jest takie leczenie, niestety
mirela76
Powiedzcie mi prosze co ma PH moczu do zakażenia bakteryjnego ? U nas ciągle ph jest wysokie, musze córkę faszerować wit. C. Ledwo przestanę, znowu wzrasta. Półtorej miesiaca temu mieliśmy zakażenie batreyjne, jednak lekarka nie zrobiła posiewu (jeszcze nigdy go nie robiliśmy). Czy moge go zrobić sama od siebie ? Pytam bo ... moja córka tez ma dużą niedowagę (choc ostatnio bardzo poszla do przodu). Aha bierzemy furagin. 3 tygodnie, przerwa i znowu 3 tygodnie
ADAMCZESIA
Jasne ze możesz zrobić posiew sama
u nas tez nie byli chętni dawania skierowań bo posiew jest drogi, jak wyjdzie pozytywny to 50 zł

ostatnio też robiłam kontrolnie sama, prywatnie
_rybka
Ph określa odczyn . Im mocz bardziej kwaśny tym mniejsza szansa zakażenia UM. Dzieci często mają nieprawidłowe ph, stąd witamina C. Polecane są też zurawiny.
Do autorki wątku - powinnaś sprawdzać co jakiś czas posiew moczu u dziecka. Skoro zakażenie nie daję żadnych objawów można łatwo je przegapić, a przegapione może np. spowodować zmiany w nerkach. Dlatego trzeba pilnować. Po zakończeniu leczenia obowiązkowo kontrola posiewu. orozmawiaj też z lekarzem, czy nie powinna być przeprowadzona diagnostyka UM. W tych sprawach lepiej na zimne dmuchać.
No i trzeba też prawidłowo ten mocz na posiew zbierać, bo wynik może być zafałszowany.
ADAMCZESIA
TAK TO PRAWDA Z TYM PRAWIDŁOWYM ZBIERANIEM MOCZU
MNIE TEŻ LEKARZ POUCZYŁ, ŻE NALEZY DOBRZE OCZYŚCIĆ MIEJSCE PREGOTOWANĄ WODĄ, NASTĘPNIE NALEZOZYC WORECZEK, I NIE TRZMAĆ GO DŁUŻEJ NIŻ GODZINĘ, JAK DZIECKO SIĘ NIE ZAŁATWI TO TRUDNO,
I MOCZ ZBIERAMY W CIĄGU NAJPÓŻNIEJ 4 GODZIN PRZED ODDANIEM-NIE MOŻE ON STAĆ DŁUŻJE, BO TO MOŻE TEŻ ZAFAŁSZOWAĆ WYNKI

I KOLEJNA SPRAWA TO O CZYM PISZE RYBKA, ŻE PROFILAKTYCZNIE CO JAKIŚ CZAS KONTROLUJMEY MOCZ, I ROBIMY POSIEW, BO FAKTYCZNIE Z REGUŁY NIE MA DODATKOWYCH OBJAWÓW
Mikunia
Odkąd bierze ten biseptol żle sypia, a właściwie nie może zasnąć. Jest b. zmęczony, ale mimo czasami kilkakrotnych prób uśpienia go nie da się uśpić. Jest ciągle pobudzony a ja już nie wiem jak mu pomóc. Nie odstawię przecież sama leku. Myślicie, że to od tego leku tak się zachowuje? (Narazie przestał ząbkować)

Moi znajomi mieli ten problem i lekarka ostatecznie zdecydowała, że trzeba dziecko...obrzezać i to pomoże, byli zdecydowani ale, kiedy dowiedzieli się, że zamiast znieczulenia miejscowego będzie całkowite wyszli.

(Właśnie mój mąż znów próbuje go uśpić spał zaledwie 15 min, a teraz czeka nas kolejna godzina, albo dwie kołysania icon_cry.gif )
ADAMCZESIA
OBRZEZAĆ?
DZIWIE SIE TAK BARDZO, ZE AZ JUTRO ZAPYAM LEKARZA
ide z Jula jutro prywatnie do pediatry, bardzo dobry lekarz i zapytam go o to
ale nie wiem, czy od Bactriumu on moze byc taki niespiacy
ja co prawad dawałam Julce furagin, ale ze spaniem nie było takich problemów, z reguły po lekach spała
ADAMCZESIA
nie bactrim a biseptol dajecie, ale nie wiem czy po tym dziecko może byc az tak bardzo pobudzone
może poprostu dolega mu w ogóle ból brzuszkach przez te bakterie, moja jula straznie krzyczała i pręzyła się
_rybka
To obrzezanie jaki problem ma rozwiązać - pobudzenie i bezsenność czy bakterie w moczu? Bo że z drugim może mieć to coś wspólnego to jakoś trudno mi uwierzyć ,że rozwiąże problemy ze snem.
Masz ulotkę z leku? Sprawdż, jakie mogą być skutki uboczne.
A może mały jest po prostu zmęczony chorobą, w dodatku cos mu przecież dolega, a u dzieci jak są bardzo zmęczone często wyste puja problemy z zasypianiem. Takie błędne koło sie tworzy - jest zmęczony, bo nie śpi, a nie śpi, bo jest zmęczony. No i przecież jest chory.
Lekarstwa sama nie odstawiaj . Jak będzie koniecznośc skonsultuj z lekarzem.
Mam jeszce pytanie do Mireli- jak lekarka stwierdziła bakteryjne zakażenie UM bez posiewu?
Mikunia
Obrzezanie miało zlikwidować bakterie w moczu, bo lekarz im powiedział, że znajdują się pod napletkiem (ale gdzie ich nie ma)wcześniej zrobili dziecku cewnikowanie, które wykazało, że pęcherz jest czysty, więc gdzie tu logika chyba nie ma lekarza, któremu można zaufać, ja takiego jeszcze nie znalazłam.
Sprawdziłam ulotkę biseptolu:bezsenność.
W poniedziałek lub wtorek zrobię posiew to zobaczymyco dalej.Szkoda tylko, że trzeba czekać, aż półtorej tygodnia na wynik. Nasza służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia...
Dziękuję serdecznie za wszystkie rady
Tuni
Mikunia to jakaś pomyłka z tym czasem oczekiwania na wynik. Po pierwsze od wyniku zależy dalsze leczenie a trudno czekać gdy choroba się rozwija. Poza tym hodowle bakteryjne odczytuje się po 18 -24 godzinach a antybiogram najpóźniej po kolejnych 24, więc maksymalnie po dwóch dobach wyniki są gotowe.
Ceny zależą pewnie od konkretnego laboratorium, u nas z antybiogramem około 30 zł (jeżeli posiew jest jałowy, to oczywiście taniej).
Co do pobierania moczu na posiew odradzałabym woreczek (chociaż i do woreczka udaje się jałowo pobrać), pewniejszy jest jałowy słoiczek (do kupienia w aptece), bo mniejsza szansa zanieczyszczenia w trakcie samego pobierania.
No i mocz powinien się w laboratorium znaleźć jak najszybciej, tzn około jednej do dwóch godzin od pobrania.
_rybka
Bo właśnie przy posiewach tak jest, żę jeśli mocz jest źle pobrany to znajdują się w nim bakterie np. ze skóry i wynik jest do bani. Nie wiem, jak duże masz dziecko, ale mocz powinno zbierać sie do sterylnych pojemników, kupionych w aptece, ze środkowego strumienia. Dziecko terzeba najpierw umyć, może być nawet słabiutki roztwór nadmanganianu potasu. Sprawdź w wyszukiwarce, sporo tu było na ten temat.
Jeśli trzeba czekać tak długo doradzam zmianę laboratorium.
Ja robię bardzo często, na wynik czekam zawsze 2-3 dni. Robię w przychodni, tylko odpłatnie, bo nie mam siły wojować o skierowania. Koszt około 30 zł.
pozdrawiam i życzę zdrówka małemu.
Mikunia
Aha teraz rozumiem. Więc chyba pójdę wykonać to badanie prywatnie. Mi powiedzieli, że jeśli coś wychodują to trzeba będzie poczekać na antybiogram półtorej tygodnia.A co jeśli w tym czasie zaleczone bakterie rozmnożą się?
Piszecie o innym sposobie pobierania moczu, mi w ośrodku dali taką płaską płytkę zamkniętą w plastikowym pudełku, ma ją osikać z dwóch stron. Nie wiem czy to dobry sposób, ale jak pierwszy raz im przywiozłam w specjalnym woreczku to mi nie przyjęły.
Może jak pójdę prywatni będzie inaczej. Wogóle to zmieniam ośrodek zdrowia, bo ten to tragedia lekarze robią mi z dziecka królika doświadczalnego.Papa
mirela76
rybko -wysoka gorączka, w moczu były krwinki białe chyba tez czerwone, leukocyty - to przynajmniej wyczytałam z wyniku, na innych parametrach się nie znam. Lekarce "raczej" wierzę, 35 lat pracuje na oddziale neonatologii, ma niezłą praktykę. Jak spytałam ją o posiew, to powiedziała, ze mozemy go zrobic ale po skończeniu leczenia, bo jak już podała antybiotyk a potem furagin to bez sensu jest go robić. Więc chyba zaczekam jeszcze tydzień (bierzemy jeszcze furagin) i chyba zrobię ten posiew.
anita
CYTAT(ADAMCZESIA)
Jasne ze możesz zrobić posiew sama
u nas tez nie byli chętni dawania  skierowań bo posiew jest drogi, jak wyjdzie pozytywny to 50 zł

ostatnio też robiłam kontrolnie sama, prywatnie


ja płace 25 zł za posiew, i co ma za znaczenie czy pozytywny czy negatywny? icon_eek.gif
mirela76
Jak jest pozytywny to pewnie robią antybiogram.
Tuni
Dokładnie tak.
Mikunia
Hej, byłam dziś dowiedzieć się jak to jest w prywatnym laboratorium, ale okazało się, że muszę czekać tak samo jak z mojego ośrodka zdrowia, czyli ponad tydzień, może to więc dlatego, że mieszkam w małym mieście i oni ten antybiogram robią w innym mieście potem muszą przesłać do nas. Więc zrobię na NFZ, bo co będę płacić 40 zł.
mamuśka81
a jeśli chodzi o szczepienie, to czy można zaszczepic zanim rozpocznie się kuracje antybiotykiem??
dziś odebraliśmy wyniki z antybiogramem- 10*3 e. coli, a na jutro mamy iść na szczepienie.
POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AniaEL
Pediatra Kingi nie zdecydowała się zaszczepić młodej, gdy ta miała 20 leukocytów w polu widzenia.
Myślę, że najpierw każe wyleczyć dziecko. Podać antybiotyk i potem jeszcze odczekać 2 tygodnie.
A przesunięciem szczepienia nie ma się, co martwić. Przez te wszystkie problemy z układem moczowym, Kinga pierwszą dawkę obowiązkowych szczepień dostała miesiąc temu, czyli miała 8 miesięcy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.