To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

działanie tabletek antyk.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

A_KA
Nie do końca jestem przekonana czy tutaj powinien znaleźć się ten wątek, ale tu mówi się dużo o tabletkach antykoncepcyjnych, więc... Mam pytanie. Czy orientujecie się jakie działanie mają tabl. antyk.?? Wiem - po pierwsze niedopuszczają do owulacji, po drugie (gdyby zawiodło pierwsze) nie pozwalają zagnieździć się jajeczku w macicy, a po trzecie - no właśnie czy jest jakieś "po trzecie"?? Jak myślicie - czy tabletki ant. przyjmowane regularnie, mogą zawieść. Czy może dojść do czegoś takiego, żeby powstał zarodek i obumarł?? Nie będę ukrywać, że to jest zdanie jednego księdza, z którym kiedyś trochę gadałam przez emaile... Twierdził on, że jeśli zawiodą dwa pierwsze działania tabletek, to te trzecie - zabija zarodek... Przez to mam obawy co do ich stosowania. Co o tym sądzicie??
I jeszcze jedno pytanko. Czy istnieją tabletki, które można stosować w czasie karmienia?? Moja gin. stwierdziła, że nie...
Pozdrawiam.
Coffee
czesc
pierwsze slysze o obumieraniu zarodka...

poza tym sa u nas na rynku pigulki dla matek karmiacych...
ja wlasnie mam zaczac brac...ale chyba mam jak kazda z nas obawy...
przede wszystkim czy sa naprawde bezpieczne dla malego a po drugie czy faktycznie bede przy nich (bo ponoc maja bardzo malo hormonu) zabezpieczona! (mowa o Cerazette)

pozdrawiam
Valeria icon_razz.gif
Agnisma
Mechanizm działania tabletek antykoncepcyjnych polega na:
1.zmianie stosunku wydzielanych gonadotropin(LH i FSH), na skutek czego nie nstepuje dojrzewanie pęcherzyka jajnikowego i jego nastepcze pęknięcie, a więc jajeczkowanie
2.bezpośrednim działaniu na jajniki i zmniejszeniu ich reaktywności na gonatropowe hormony przysadki
3.inaktywacji gonadotropin krążących we krwi
4.zmniejszeniu wydzielania hormonów płciowych(estrogenów i progesteronu)
5.wywołaniu takich zniam w endometrium, które uniemożliwiają zagnieżdżenie się komórki jajowej
6.zmianie śluzu szyjkowego, kótry staje się gęsty i nieprzepuszczalny dla plemników
7.zmianie kurczliwości i czynności wydzielniczej jajowodów oraz uszkadzającym wpływie na zygote
U kobiet stosujących tabletki nie stwierdzono trwałego zaniku jajeczkowania, które wraca najwcześniej po 3 tygodniach, najpóźniej po 5miesiącach po odstawieniu tabletek.
Przeciwskazania:*choroby wÄ…troby
*duże żylaki kończyn dolnych i choroba zakrzepowa
*nadciśnienie tętnicze, choroby układu sercowo-naczyniowego
*trwajÄ…ca lub przebyta choroba nowotworowa
*choroba krwi,nerek,cukrzyca
*choroby psychiczne, bóle głowy, migreny,stwardnienie rozsiane
*nałogowe palenie tytoniu
*okres poporodowy i karmienia(tu tylko środki dla karmiących)
*skÄ…pe i rzadkie miesiÄ…czki
*nieukończony 21rok życia(ale od tego odchodzi się coraz częściej)
Wbmot
Podczas karmienia piersią poleca się zastrzyk DepoProvera lub Minipigułkę, ale mój gin kręcił na to nosem, bo jednak zawsze coś się przedostanie do pokarmu - więc chyba lepiej poczekać.


Teraz mówią, że można stosować, a za kilka lat się okaże, że jednak nie powinno się stosować...
kasiarybka
Weronisiu, tak jest dosłownie ze wszystkim, nie tylko z lekami.
Kiedyś przecież absolutnie zabraniało się karmić niemowlęta mlekiem krowim, a teraz spotkałam się z już nie jedną opinią, że to nic strasznego.
Gdzieś tutaj na forum był juz jeden taki wątek, o tym jak to co kiedyś było zakazane, szkodliwe teraz jest wręcz polecane.
Leki wycofane z obiegu znów powróciły na rynek...itd. itd.
Grunt to nie dać się oszaleć.
Kiedy karmiłam Dominika kazano mi jeść kurczaki, absolutnie wołowina, cielęcina i takie tam....bo kurczaki miały nie uczulać...
teraz kiedy karmiłam Weronikę dostałam ZAKAZ jedzenia kurczaków !
Bądż tu mądry icon_smile.gif
Karmiąc Werkę zabezpieczałam się Cerazette, bałam się następnej ciąży....
rozmawiałam o tych tabletkach z moją gin. której ufam....i zdecydowałam się.
Każdy ma prawo wyboru icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.