To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Opole

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kocurek
SiedzÄ™ na forum i jednym okiem lukam icon_wink.gif

Wreszcie można sobie wyrobić pogląd na to kto jak śpiewa, no bo to na żywo icon_smile.gif Zawieszam oko wrednie wyłuskując niedoskonałości icon_evil.gif

I tak: zalała mnie fala hip-hopu, za którym nie przepadam, ale ja pewnie jestem demode (tak to się pisze?). Niektórych widziałam po raz pierwszy, choć bywa że słyszałam (te dwie młódki z płytą LOL - bez zachwytu), a bywa że nawet nie słyszałam (Mosquito, bez zachwytu takoż).

Dobrze ma się za to stara dobra brygada - Beata płynęła płynnie icon_wink.gif nawet się nieźle prezentuje, a jej głos na żywo jest bez zarzutu. Nadal jest królową kiczu IMHO (strój) ale da się na to przymknąć oko icon_wink.gif
Maryla za to ledwie śpiewa, głos jej się trzęsie, dżinsy mało na niej nie pękły icon_confused.gif

Zaskoczeniem dla mnie samej była Doda, głos jak dzwon i bardzo skromna jak na nią sukienka - wyglądała ładnie, i śpiewała super. Heh, za to rży jak koń icon_lol.gif

Jakie są wasze spostrzeżenia/przemyślenia?
semi
No cóż, wg mnie poza Wydrą i Dodą jakś kiepsko było słychać naszych wykonawców. Doda faktycznie-głos jak dzwon, czym na tle pozstałych bardzo mnie zaskoczyła. czytałam gdzieś spekulacje, że Doda podobno jako jedyna śpiewała z playbacku - co by tłumaczyło niezwykłą w porównaniu z innymi siłę głosu. Wogóle mam wrażenie, że tam coś z nagłośnieniem było nie tak, ciężk mi uwierzyć, że niemal wszyscy tak źle śpiewają icon_rolleyes.gif . Nawet "Niech mówią że to nie jest miłość" wypadło IMO słabiutko. A kto spośród zwycięzców zdobył tę statnią nagrodę, tę, o której decydowały smsy?
fifafo
ja tak krótko bardzo podobała mi sie Doda za to goja chyba to to jakos kiepsko wszło to wykonanie
mama_do_kwadratu
Też mi się wydawało, że Doda śpiewała z playbacku.
_rybka
Ja tam się nie znam, ale po Urszuli oddaliłam sie od tv. Czy mi sie zdawało, czy ona straszliwie fałszowała?
fifafo
no zobaczymy co zaraz nam pokażą czy dzis lepszy będzie dzwięk
miriam b
Urszula fałszowała jak dla mnie...w ogóle w tych ciuchach wyglądała koszmarnie...to nie te lata na takie ubieranie....w ogóle tragedia...ten blog jakiś tam..to koszmar...żadna ani głosu ...ani urodu....ja nie wiem ale Opole schodzą na psy:(szkoooda
anetadr
Urszula na żywo śpiewa koszmarnie. Zawsze lubiłam jej piosenki, chciałam nawet iść na jej koncert, ale usłyszałam ją kiedyś na żywo i odechciało mi się.

Aneta
semi
Słyszałyście Dodę icon_lol.gif ? Wyśpiewała właśnie hymn pochwalny zdrowia: "lecz nie martw się problemy są lecz siłę masz by rozwiązać je" - czyżby natchnieniem był nasz renesansowy poeta, Jan Kochanowski? icon_lol.gif
maminka43
No fakt,Urszula dzisiaj zaczeła strasznie fałszujac...ale wszystko jej wybaczam,bo od lat bardzo ja lubię. icon_wink.gif Pamietacie;;''Dmuchawce,latawce...''mmm....A wyglada podejrzanie dobrze,ja tam czuje łape chirurga plastycznego na jej dziwnie gładkiej buzi. icon_twisted.gif Ale poniewaz ma małe dziecko i młodego partnera-to hormony same tak ładnie działają icon_cool.gif O,teraz Maanam....Patrze na Kore....to dopiero głos i super dykcja!
Kocurek
Ja nie wierzę w playback Dody, bo nikt na tym festiwalu nikogo nie wyróżnia - natomiast akustyków mogliby wymienić wink.gif

O Dodzie swego czasu pani Zapendowska powiedziała, że to najlepszy głos w polskim show-biznesie icon_eek.gif
mama_do_kwadratu
[quote=Kocurek]O Dodzie swego czasu pani Zapendowska powiedziała, że to najlepszy głos w polskim show-biznesie icon_eek.gif
chyba się trochę zapendziła icon_wink.gif
fifafo
a ja po wczorejszej dawce dobrego humoru czekam na kaberotowy wieczór dziś
mama_do_kwadratu
Ja tak samo, annakto icon_biggrin.gif
fifafo
mamo do kwadratu ja z mezem to mozemy na okrągło ogladac kabarety albo fajne reklamy z kabaretem w roli gównej icon_wink.gif
maminka43
koncert poswiecony piosenkom Marka Grechuty był FANTASTYCZNY!!!!Jestem pod wrazeniem,swietne aranzacje,i chyba najlepszy był Piasek...Moze dlatego,ze jest tak usmiechniety i tak''radosnie''spiewa... icon_biggrin.gif A jak WAM sie podobało?
Maciejka
Bardzo mi się podobało. Wodecki -rewelacja, Bosa Jopek z Turnałem - zabawnie, jesli chodzi o Piaska , to nie jestem obiektywna, bo go "po znajomości" zwykle ciepło odbieram. Za to Mietek Szczesniak miał okropny image. Okropny!!! Jak jaskiniowiec.
maminka43
E tam,Maciejka-przypomnij sobie jak miał włoski artystycznie przyciete i dopieszczone lakierem icon_wink.gif Zazwyczaj jest totalnym abnegatem,a ze niejest specjalnie przystojny+niechlujna fryzura...to stwarza"'swojskie klimaty"'bez urazy. icon_smile.gif
Maciejka
maminka, ale ja Mietka bardzo lubię, żeby nie było icon_biggrin.gif Ale wyglądał okropnie i kropka.
ruda_kasia
A mnie się Piasek zupełnie nie podobał, za to dwóch pierwszych chyba najbardziej, a kto to była ta Pani, co śpiewała ze Szczesniakiem?
Maciejka
To była Dorota Miśkiewicz
adzia
A ja bym się dla odmiany właśnie do aranżacji przyczepiła. Kilka piosenek było za bardzo uwsółczesnionych - w tym sensie, że położono duży akcent na rytm zamiast na melodykę, dodatkowo wokalistów było kiepsko słychać i wyszło tak, że niektóre piosenki straciły subtelność - np. Piasek śpiewał pieknie, tyle w tym było radości, ale sekcja rytmiczna go zagłuszyła...
myszka
Zachwyciła mnie Kwiatkowska - jaka forma, jaki umysł, jaka CERA!
lena77
Ja zdazylam dopiero na Gorniak w sobote, kabarety bardzo mnie rozsmieszyly, choc wczesniej wydawalo mi sie, ze w ogole mnie nie smiesza, a juz The clash? chers rozbawili mnie do lez. Niestety przy koncu programu przysnelam i obudzilam sie ok. 3 . Mam nadzieje, ze zalapie sie na "Przezyjmy to jeszcze raz" conajmniej 2 razy.
Kim byla ta pani zapowiadajaca , owa Kaska?(Glos wydaje mi sie znajomy, ale fizjonomia nie)
Meggi
Hm koncert poświęcony Grechucie obejrzałam po kawałku , kapałam dzieci w tym czasie icon_evil.gif i jestem zła sama na siebie . Chciałam się wyrobić na kabaret o 22 , i teraz jestem zła na siebie podwójnie , bo chyba ze mną coś nie teges ( przemęczenie sie odzywa) ,ale ten kabaret był do niczego. Co roku jakoś nie mogę utrafić , dopiero powtórki ogladam , w tym roku się jakoś spręzyłam , i wcale sie nie uśmiałam icon_rolleyes.gif .Oj ,ale musze się przyznac ,że się dzięki temu wyspałam , bo prawie cały kabaret przespałam wink.gif
mama_do_kwadratu
[quote=Kocurek]Ja nie wierzę w playback Dody, bo nikt na tym festiwalu nikogo nie wyróżnia
"Natomiast występ podczas Superjedynek (który nie był konkursowy) odbył się z playbacku tylko i wyłącznie na prośbę Telewizji Polskiej, dla której było to ogromne ułatwienie techniczne. Zresztą nie byliśmy jedynymi, którzy się do tej prośby przychylili."
onet.pl
Kocurek
[quote=mama_do_kwadratu][quote=Kocurek]Ja nie wierzę w playback Dody, bo nikt na tym festiwalu nikogo nie wyróżnia
"Natomiast występ podczas Superjedynek (który nie był konkursowy) odbył się z playbacku tylko i wyłącznie na prośbę Telewizji Polskiej, dla której było to ogromne ułatwienie techniczne. Zresztą nie byliśmy jedynymi, którzy się do tej prośby przychylili."
onet.pl[/quote]



Czytałam icon_confused.gif i jestem w szoku icon_sad.gif Opole schodzi na psy.
mama_do_kwadratu
Ja natomiast nie rozumiem, dlaczego na przykład Goya (strasznie fałszowała nota bene)i Cerekwicka śpiewały w tym konkursie (Superjedynki) na żywo, a tylko w przypadku Dody było to ułatwienie dla TVP icon_confused.gif
Kocurek
CYTAT(mama_do_kwadratu)
Ja natomiast nie rozumiem, dlaczego na przykÅ‚ad Goya (strasznie faÅ‚szowaÅ‚a nota bene)i Cerekwicka Å›piewaÅ‚y w tym konkursie (Superjedynki) na żywo, a tylko w przypadku Dody byÅ‚o to uÅ‚atwienie dla TVP  :?


Jakieś problemy z nagłośnieniem, efektami, akustyczne pewnie...Chociaż faktycznie szemrane to wytłumaczenie icon_confused.gif
fifafo
[quote=Kocurek][quote=mama_do_kwadratu][quote=Kocurek]Ja nie wierzę w playback Dody, bo nikt na tym festiwalu nikogo nie wyróżnia
"Natomiast występ podczas Superjedynek (który nie był konkursowy) odbył się z playbacku tylko i wyłącznie na prośbę Telewizji Polskiej, dla której było to ogromne ułatwienie techniczne. Zresztą nie byliśmy jedynymi, którzy się do tej prośby przychylili."
onet.pl[/quote]



Czytałam icon_confused.gif i jestem w szoku icon_sad.gif Opole schodzi na psy.

no własnie schodzi na psy icon_evil.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.