To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak zajsc w ciaze- praktyczne porady

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

wenua
Ja sama staram sie zajsc w ciaze juz pol roku i nic. Moze nie jest to dlugo ale zastanawiam sie co tu dalej robic??? Mierzyc tempke, korzystac z testow owulacyjnych a moze na zywiol??? icon_biggrin.gif

Chcialabym zalozyc ten watek aby wpisywaly sie tu wszystkie dziewczynki, ktorym sie udalo zajsc w ciaze i jak im sie udalo lub tym majacym dobre i praktyczne rady jak zajsc w ciaze.
Mysle ze temat ten bylby bardzo pomocny dla nas starajacych sie.
Dzieki!
BATTMANNKA
Witam!
Ja starałam się o dziecko przez praktycznie dwa i pół roku.
Ale dopiero po roku było to leczenie farmakologiczne.
Przez następne półtora roku wędrówka po wielu gabinetach, a w każdym to samo: trzeba zrobić laparoskopię, bo brak owulacji.
Dla mnie ten zabieg to była ostateczność.
W końcu trafiłam do super doktora i już w trzecim cyklu jego leczenia zaszłam w ciążę.
Dziś Kajtek ma ponad trzy mies. i jest małym łobuzem.
Myślę, że nie masz się narazie o co martwić, chyba,że są jakieś konkretne przyczyny do obaw.
Mimo to obowiązkowa wizyta u ginekologa, odpowiedni tryb życia, łykanie kwasu foliowego i....
sylwia-zuza
hej BATTMANNKO. jakie leczenie zastosowal ten cudotworca? icon_question.gif
BATTMANNKA
Witam!
Wydaje mi sie,że leczenie nie było super extra nadzwyczajne, przeprowadzone jednak z dużym wyczuciem, zaangażowaniem i optymizmem.
Najpierw w szystkie badania, jakie tylko możliwe( przede wszystkim hormony), potem przed terapią USG, a następnie Clostilpegyt w tabletkach( mają wiele skutków ubocznych), i cały czas kontrola USG TV, nawet 6 razy w okresie kiedy powinna być owulacja, w końcu w odpowiednim momencie podany zastrzyk BIOGONADYLU i ....... jest Kajtuś.
Terapia, jak mówię, wymagała wiele cierpliwości, detrminacji a przede wszystkim wiary w to, że się uda.
Opis po krótce, ale cieszę się,ze mam to już za sobą.
Warto było...
sylwia-zuza
a jakie mialas wyniki hormonalne?
Mi sie wszystko rozlegulowalo po poronieniu.....teraz lece na luteinie -pierwszy cykl
BATTMANNKA
praede wszystkim zbyt mało progesteronu ( też od 10 dnia brałam luteinę)
i za dużo prolaktyny i testosteronu
pęcherzyki się tworzyły lecz nie chciały pęknąć trzeba było pomóc
sylwia-zuza
to tak jak ja. rozumien ze mialas jakies drobne torbiele? Bo to na tej zasadzie dziala, ale przed podaniem Clostilpegytu wyleczyli je?
BATTMANNKA
O torbielach nic nie wiem , ale jajniki były powiększone
sylwia-zuza
mi lekarz powiedzial ze pęcherzyki się tworza, nie chca pęknąć i od tego robia sie male torbiele. I dlatego nie moge zajsc icon_sad.gif narazie biore luteine i jedynym efektem jest tradzik:( zobaczymy co bedzie dalej, co po tej luteinie. dzieki za informacje 3maj za mnie kciuki
Choco.
Witajcie:)
My staraliśmy sie o Kluseczkę około 6miesięcy, od 4cyklu starań z pomocą lekarz, tzn. ja zrobiłam badanie progesteronu i prolaktyny, brałam wiesiołek do owulacji a po owulacji od 16do 25d.c. duphaston, łykałam też folik i feminatal. Mąż zrobił badania nasienia, łykał wiesiołek, feminatal (te same co ja-dla ciężarówek) i wyciąg z żeń-szenia. W cyklu, w którym się udało byłam na monitorowaniu jajeczka, mąż pił colę na około godzinkę przed przytulankiem (dziewczyny pewnie pamiętają jak pisałam o faszerowaniu męża colą na pobudzenie plemiczków icon_biggrin.gif ), współżyliśmy z zaleconej przez ginkę pozycji a po przytulanku leżałam z poduszką pod pupą:) A..i jeszcze było winko, muzyczka i świece-to polecam w szczególności i trzymam kciuki za wszystkie starające się:)
Mi
Ja też łykałam Duphaston. Oczywiście była też cola wink.gif A same starania były tylkow 10 i 17 dc więc ten cykl spisałam na straty, a była niespodzianka wink.gif
AnkaSkikanka
CYTAT(wenua)
Ja sama staram sie zajsc w ciaze juz pol roku i nic.

icon_wink.gif Myślę, że tu może tkwić przyczyna. Samej nie koniecznie się uda icon_wink.gif

Przepraszam za OT - jakoś nie mogłem się powstrzymać icon_wink.gif
wenua
dzieki dziewczynki o takie wlasnie porady chodzi

plombiusz usmialam sie niezle z twojego komentarza- faktycznie masz racie 04.gif icon_mrgreen.gif
kwiatuszek
czesc wszystkim mam takie male pytanko czy powinnam zrobic sobie badanie hormonow we krwi i jakie to jest badanie pomozcie mi icon_sad.gif
Iśka
CYTAT(kwiatuszek)
czesc wszystkim mam takie male pytanko czy powinnam zrobic sobie badanie hormonow we krwi i jakie to jest badanie pomozcie mi  :(

Ale dlaczego chcesz robić badanie hormonów???
Napisz coś więcej
Pozdrawiam
paula00
Witam,
jestem tu nową osobą i mam wielką prośbę o poradę.
Dwa dni temu staraliśmy się o dzidziusia (okres 2 dni przed owulacją) i nie wiem czy coś jest ze mną nie tak, ale jak wstałam po jakiś 10 min z łóżka to chyba wszystko ze mnie wyleciało, choć mój mąż mówił że to co miało się "dostać" to się dostało. Ja jednak mam pewne obawy. W dniu dzisiejszym też mamy pewne plany icon_lol.gif i może poradzicie mi co i jak to najlepiej zrobić aby się udało, chodzi mi o praktyczne wskazówki "po" albo może jakaś najlepsza pozycja? proszę o porady bo dzi mam ten dzień icon_biggrin.gif
pozdrawiam
MiE
pati0305

nie przejmuj sie ze wyleciało, to normalne przeciez icon_smile.gif

zaleca sie polezec troszke po przytulanku w odpowiedniej pozycji np z nogami do gory (taka mi tez dano rade)...

pozdrawiam
paula00
dziękuję za pocieszenie i radę icon_biggrin.gif
pozdrawiam
MiE
nie ma za co, ciesze sie ze sie na cos przydalam i polecam sie na przyszlosc icon_smile.gif
mon1k@
Ja mam porade może i u was sie sprawdzi. Witamina E jest cudotwórcza jesli chodzi o zafasolkowanie. Pięc miesięcy sie staralismy i w pierwszym cyklu, w którym zaczęlam brac wit. E udało sie . No i jeszcze pomogłam plemniczkom aby za szybko nie wyleciały icon_redface.gif Przez 10 min trzymałam pupcie w górze żeby poleciały tam gdzie trzeba

Aha i ta wit E pomogła też mojej cioci icon_lol.gif
isllandia
CYTAT(mon1k@)
Ja mam porade może i u was sie sprawdzi. Witamina E jest cudotwórcza jesli chodzi o zafasolkowanie.  

Aha i ta wit E pomogła też mojej cioci icon_lol.gif

W jakiej postaci przyjmowalas ta witaminke?
isllandia
CYTAT(Franca)
Witajcie:)
współżyliśmy z zaleconej przez ginkę pozycji a po przytulanku leżałam z poduszką pod pupą:) A

Franca a mozesz zdradzic jaka to byla pozycja?
minka.
mon1k@ mozesz napisac ile mg tej witaminy E dziennie lykaliscie?? My wlasnie zaczelismy wraz z rozpoczeciem cyklu. Na razie przyjmujemy 100-200mg dziennie. Mam nadzieje ze zafasolkujemy:)))
Franca...wlasnie...Jaka to pozycja.? Bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedz:))
isllandia
CYTAT(minka79)
mon1k@ mozesz napisac ile mg tej witaminy E dziennie lykaliscie?? My wlasnie zaczelismy wraz z rozpoczeciem cyklu. Na razie przyjmujemy 100-200mg dziennie. Mam nadzieje ze zafasolkujemy:)))
Franca...wlasnie...Jaka to pozycja.? Bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedz:))

minka79 a w jakiej postaci masz ta witamine E??
minka.
Hm..niewiem. Sa to jakies tabletki do ssania( tutti frutti smak, hehe) Nazywa sie to E- vidon. Niewiem czy jest dostepny w Polsce. Napisano:UZYWAC W PRZYPADKU NIEDOBORU WITAMINY E.
Ssiemy wiec po 2 tabletki dziennie. Napisane rowniez ze zazywac 1-3 razy dziennie, po 1-3 tabletek. Mam przyjmowac wiecej? Jak myslicie?
MamaMaciusia
witam. Przez pól roku staraliśmy się z Mężem o dzidziusia. urolog przepisał mu wit.E i od razu się udało.dosłownie po kilku tabletkach. no oprócz tego trzeba się duuuuuuuuuuużo kochać icon_lol.gif
minka.
MamaMaciusia:) To mnie pocieszylas:) Ssiemy ssiemy az zafasolkujemy:) Zaraz zabieram sie do roboty:))
Naprawde mnie podnioslas na duchu:))) Dziekuje Ci!
daguusia
CYTAT(evellina1980)
CYTAT(Franca)
Witajcie:)
współżyliśmy z zaleconej przez ginkę pozycji a po przytulanku leżałam z poduszką pod pupą:) A

Franca a mozesz zdradzic jaka to byla pozycja?


Odnalazłam stronke gdzie o niej mówi opisuje icon_redface.gif więc ją wyręczam icon_lol.gif
https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=30...r=asc&start=645
isllandia
Dzieki daguusia - czyli kolankowo-łociowa mówicie... hmmmm... icon_lol.gif icon_lol.gif :lol:oh, ta moja wyobrażnia icon_redface.gif icon_redface.gif
daguusia
[quote=evellina1980]Dzieki daguusia

evellina1980 Nie ma problemu icon_biggrin.gif Działajcie, działajcie icon_lol.gif A ile się już staracie???
Nunusia
cola - jest
wit E - jest
pozycja - icon_redface.gif inna (na dziewczynkÄ™)
poduszka - nie wiedziałam..... tak się męcze z tymi nogami w górze, wrrr, rusz Anka główką, wykorzystuj choc kawałek mózgu icon_smile.gif icon_smile.gif

jakieÅ› porady jeszcze??
isllandia
no to nunusia pisz mi tu zaraz jaka to pozycja icon_redface.gif
dagusia staramy sie 1 miesiac, zrobilam wczoraj test - wyszedl niestety negatywny ale nadal nie mam @ i troche jestem juz skolowana - chaos of thoughts-totalny


Dziewczyny ja juz za wczasu kupiłam sobie ten wiesiolek i mam pytania:
1. Od kiedy mam go brac i czy tylko ja czy moj partner tez?
2. Czy mozna go brac razem z foliowym?
3. Czy ten wiesiolek wystraczy czy mam tez kupic wit. E?
Nunusia
na dziewczynkÄ™ podobno najlepsza jest pozycja misjonarska

choć to ja lubię być na górze icon_redface.gif ale dla dzidzi wszystko, poświęce się icon_rolleyes.gif
Jul_i_anka
CYTAT(evellina1980)
Dziewczyny ja juz za wczasu kupiłam sobie ten wiesiolek i mam pytania:
1. Od kiedy mam go brac i czy tylko ja czy moj partner tez?
2. Czy mozna go brac razem z foliowym?
3. Czy ten wiesiolek wystraczy czy mam tez kupic wit. E?


1. Wiesiołek dobrze jest brac od pierwszego dnia cyklu do czasu owu. Po owu nie powinno sie go juz brac bo cos tam zlego powoduje ale nie pamietam co. Olej z wiesiołka poprawia jakość sluzu szyjkowego więc twojemu partnerowi raczej się nie przyda icon_wink.gif
2 i 3. Wiesiołek w niczym nie przeszkadza kwasowi foliowemu i witaminie E, warto jeszcze zaopatrzyć się w cynk.

Moj 19 tygodniowy brzuszek jest efektem kuracji : wiesiołek (do połowy cyklu) + wit E (ja i mąż) + wit B + cynk + kwas foliowy + salfazin (tylko mąż) + testy owulacyjne + pupa w gorze po przytulanku icon_smile.gif.
Udało sie w pierwszym cyklu zastosowania tej dawki witaminowej a starałam się wcześniej ponad 10 miesięcy. Oczywiście nie twierdzę, że te wszystkie specyfiki to złoty środek na zajscie w ciąże ale mnie akurat wtedy się udało.
isllandia
dziekuej za WSZELKIE informacje:)
malpiszon
Ja kupiłam sobie właśnie wit A+E i tam jest napisane że przy wit E wskazana jest ostrozności przy stosowaniu leku w ciąży i że może byc stosowany wtedy tylko po konsultacji z lekarzem. Tak się zastanawiam co będzie jak juz będzie sie w ciązy i jeszcze o tym nie wiadomo a dalej sie będzie brało wit E , czy to nie zaszkodzi fasolce? icon_rolleyes.gif
Iśka
Napewno nie zaszkodzi. Tak już natura pomyślała, że na samym początku, kiedy jeszcze nie wiadomo, dzidzia jest bezpieczna!
Ja brałam wit A+E do dnia kiedy się dowiedziałam o lokatorze i wtedy przestałam icon_wink.gif
malpiszon
Tak się troszkę przeraziam jak przeczytałam tą ulotke icon_cool.gif
minka.
Kochane...niestety przyplatala sie do mnie jakas infekcja. Niewiem...Zachwiana rownowaga PH. Moze przedawkowalam witaminke E, he? W sumie napisane ze mozna brac az 9 kapsulek na dobe (3razy dziennie do 3sztuk) a ja nie zazywalam nawet powyzej 4( no moze raz bo sa pyszne:))
Wiec jak obstawiacie?Witaminka czy raczej stres..a moze i inne licho??
Mam nadzieje ze mi szybko przejdzie(kupilam niby bardzo skuteczny zel) bo okres najwiekszej plodnosci tuz tuz...icon_sad.gif(((Mam dola..
Moze odstawic witaminke na razie?
Iśka
CYTAT(minka79)
W sumie napisane ze mozna brac az 9 kapsulek na dobe (3razy dziennie do 3sztuk)

icon_eek.gif wydaje mi się, że to ogromnie dużo icon_confused.gif Przecież jeszcze dostarczasz organizmowi wit E w pożywieniu. Nie jestem zwolenikiem dużej ilości tabletek/ wydaje mi się, że jedna wystarczy na dobę
malpiszon
No ja też biorę tylko jedna pastylke na dobe , kupiłam witaminki A+E w formie takich kuleczek żelowych
Minka79 nie ma co przesadzać z witaminami one też potrafia zaszkodzic
minka.
Dzieki. Mi tez sie to wydawalo za duzo. Na razie nie biore w ogole.Pozniej jedna na dobe i koniec! Najpierw jednak musze podleczyc to swinstwo:( Chyba wiec znow z juniora nici w tym miesiacu:(((
Anabel89
A nam z mężem podczas starań o dziecko bardzo pomógł żel prefert vaginal, który wspomagał przeżywalność plemników podczas wędrówki do dojrzałej komórki jajowej, kupowaliśmy go na stronie naturalnaplodnosc.
Soho98
Jest wiele różnych wspomagaczy, u mnie podziałało kontrolowanie dni płodnych, robiłam to cyfrowym komputerem myway
dianber
Staramy się z mężem 1,5 roku o dziecko. Stosuję wiele wspomagaczy. Przez pierwsze pół roku był to duphaston ale nie pomógł. Po czasie okazało się, że mam za wysoką prolaktynę i tarczycę więc stosuję pół tabletki bromka i euthyrox 25g. Stosowałam także olej z wiesiołka ale zapomniałam brać takiej dużej ilości tabletek w ciągu dnia więc aktualnie drugi cykl piję zioła ojca sroki. Zachęciły mnie kobietki na jednej z grup an portalu społecznościowym. Aczkolwiek nie wiem, czy sama sobie też nie zrobiłam kuku. Bardzo lubię zieloną herbatę i piłam praktycznie codziennie. Trafiłam jednak na artykuł w którym autor zwraca uwagę na spożywanie herbaty zielonej podczas ciąży "Kobiety spodziewające się dziecka, ale i matki karmiące piersią powinny ograniczyć picie zielonej herbaty, do max. 2 filiżanek dziennie. Większe spożycie herbacianego napoju może przyczynić się do negatywnego rozwoju płodu. Istnieje bowiem ryzyko, że dziecko urodzi się z rozszczepem kręgosłupa bądź innymi zaburzeniami układu nerwowego. Natomiast nadmiernie spożycie kofeiny zawartej w zielonej herbacie, może przyczynić się do poronienia. " (źródło https://byc-zdrowym.pl/zielona-herbata-wlas...ci-stosowanie/) Czy uważacie, że przy staraniach o dziecko zielona herbata także może zaszkodzić?
snickersika
przede wszystkim odpuscic starania na sile, to wszystko jest w glowie... relaks, jakies seksi ubranko czy zabawki do lozka i bawcie sie odplywajcie bez cisnienia
bufcia
swiete slowa icon_biggrin.gif bez cisnienia... wszystko siedzi w glowie a bielizna seksowna nie zaszkodzi icon_razz.gif tylko kupic dobrej jakosci nie jakis chlam z chinczyka
snickersika
aaa no to oczywiste icon_biggrin.gif bielizna musi byc dobrej jakosci, wygodna i przyjemna w dotyku icon_smile.gif na superlove sa piekne
milenka20
Jesli jest problem z zajsciem w ciąze, to w pierwszej kolejnosci wykonać badania. u moich znajomych tak było, ze facet miał bardzo słabe nasienie, ale przez jakiś czas stosował Androman i mu to pomogło
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.